• Головна
  • У Сумах пам'ятник Ярославу Мудрому став «декоративною скульптурою»
відео
09:43, 7 лютого 2020 р.

У Сумах пам'ятник Ярославу Мудрому став «декоративною скульптурою»

відео

Змінити статус пам'ятника вирішила Сумська міськрада. "Декоративні скульптури" відносяться до малих архітектурних форм. Рішення було прийняте виконкомом 17 січня. Це єдине рішення, яке було прийняте цього дня, йдеться в сюжеті UA:СУМИ.

У Сумах пам'ятник Ярославу Мудрому став «декоративною скульптурою», фото-1

У рішенні виконкому ініціатором створення пам’ятника вказана обласна організація Конгресу української інтелігенції. За словами її голови Віктора Казбана, коли розпочався процес декомунізації, члени Конгресу звернули увагу, що у Сумах, крім Тараса Шевченка, відсутні пам’ятники, присвячені українським діячам.

"Наші активісти переговорили між собою і вирішили, що постать князя Київської Русі Ярослава Мудрого настільки масштабна, що раз вулиця дістала назву його імені, потрібно якимось чином його відзначити. Щодо рішення виконкому, - для мене головне, що визначна історична постать є в Сумах, а що саме приймає виконком, міська рада – то їхні справи", - говорить Віктор Казбан.

Головний архітектор області Олег Кривцов говорить, що при ініціатори від початку порушили процедуру встановлення пам’ятників, затверджену Кабінетом Міністрів. Передбачено, що після прийняття рішення про встановлення пам’ятника місцевими органами самоврядування, має бути оголошений конкурс, потім - визначається переможець. Всього цього у випадку з Ярославом Мудрим не було.

"Мої припущення, що юристи Сумської міськради, потрапивши в таку ситуацію, вирішили просто перекваліфікувати цю споруду і "нізвести" її статус до декоративної скульптури. Я в Україні такого іще не зустрічав, щоб створювалась декоративна скульптура на честь державного діяча. В дитячому парку «Казка» у нас дуже багато таких декоративних скульптур казкових героїв, але, на мій погляд, Ярослав Мудрий – він же не казковий герой, тому "обзивати" його декоративною скульптурою це просто неповага", - говорить головний архітектор Сумщини Олег Кривцов.

Як відомо:

Скульптуру Ярославу Мудрому у Сумах відкрили 23 жовтня 2019 року на перетині вулиць Іллінська та Ярослава Мудрого у Сумах.

Автором є скульптор з міста Охтирки Руслан Торяник. Встановлення оплатили меценати.

У листопаді 2019 року була зареєстрована електронна петиція про демонтаж скульптури. За два дні вона набрала 50% від необхідної кількості голосів. Була зареєстрована і альтернативна петиція на захист, на той час, пам’ятника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...