• Головна
  • Сумські міграційники розповіли про нові вимоги до документування іноземців та осіб без громадянства на території України
09:22, 7 лютого 2020 р.

Сумські міграційники розповіли про нові вимоги до документування іноземців та осіб без громадянства на території України

Сумські міграційники розповіли про нові вимоги до документування іноземців та осіб без громадянства на території України

Начальник відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління ДМс України в Сумській області Шуваєва Євгенія Олександрівна інформує про нові правила та вимоги щодо документування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Так, 28 грудня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 1120 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Вказаним нормативним актом внесено зміни, зокрема, до Порядків оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №№ 321 та 322 відповідно.

Основні зміни в законодавстві торкнулися процедури оформлення іноземцями та особами без громадянства посвідок на постійне та тимчасове проживання. А саме: надання відповідних адміністративних послуг особам, які внаслідок тривалого розладу здоров’я не можуть самостійно пересуватись.

На сьогодні у разі необхідності прийняття документів від особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, за зверненням такої особи або її законного представника, оформленим у письмовій формі, здійснюється виїзд працівника територіального органу або територіального підрозділу ДМС за місцем проживання особи або проходження лікування. Обов’язковою умовою для отримання послуги шляхом виїзду працівника є наявність медичного висновку відповідного закладу охорони здоров’я про те, що особа не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я.

Працівник територіального органу або територіального підрозділу ДМС під час особистого відвідування такої особи перевіряє та підтверджує тотожність зазначеної особи та особи, зображеної на фотокартці, про що складає акт в присутності заявника або її законного представника, а у разі перебування особи в закладі охорони здоров’я - лікаря. В акті зазначається інформація про місце, дату та час відвідування, відомості про працівника територіального органу або територіального підрозділу ДМС і присутніх осіб, підстави для відвідування та підтвердження/ не підтвердження стану здоров’я, тотожності особи. Акт підписується працівником територіального органу або територіального підрозділу ДМС, особою/її законним представником, а в разі перебування особи в закладі охорони здоров’я - лікарем-куратором.

У разі відсутності фізичних вад особа, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, власноруч проставляє підпис на окремому аркуші для подальшого сканування із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

Таким чином, на законодавчому рівні надано можливість іноземцям та особам без громадянства, які за станом здоров’я не мають змогу особисто звернутися до територіального органу чи підрозділу ДМС, реалізувати своє право на отримання посвідки на тимчасове та постійне проживання.

Також починаючи з кінця грудня 2019 року іноземці та особи без громадянства, які звертаються з заявами про оформлення або обмін посвідки на тимчасове проживання, зобов’язані разом з визначеними законодавством документами подавати поліс медичного страхування, дійсний протягом всього строку дії посвідки. До внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018, до поліса пред’являлась вимога лише щодо його дійсності на дату подання відповідної заяви. На сьогодні ця зміна в нашому регіоні вже торкнулась іноземців та осіб без громадянства, які отримують посвідки у зв’язку з навчанням. Якщо раніше вони подавали поліс, дійсний протягом року, то тепер вимушені отримувати поліси, дійсні по 4, 5, а іноді навіть 6 років.

Нагадаємо, посвідки на тимчасове та постійне місце проживання, які містять безконтактний електронний носій, мають певний строк дії. У разі закінчення цього строку, іноземці та особи без громадянства зобов’язані у визначений термін звернутися за обміном такої посвідки з метою недопущення проживання по недіючому документу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...