• Головна
  • На Пслі під Сумами з’явилася коричнева плівка
відео
08:30, 6 лютого 2020 р.

На Пслі під Сумами з’явилася коричнева плівка

відео

На поверхні води річки Псел в районі Старого села, що під Сумами, з’явилась плівка коричневого кольору. Представники лабораторії Держекоінспекції взяли аналізи води для дослідження.

Мешканець Старого села Дмитро Мисенгевич розповідає:

"Як спостерігаються під самим берегом, такою піною була вкрита уся річка. Пливе й пливе, і, я так думаю, що буде пливти, поки не зроблять реорганізацію очисних споруд".

Вище за течією знаходяться очисні споруди сумського "Міськводоканалу". Тут стічні води з міста проходять три етапи очистки: механічну, біологічну та відстоювання, а також тут відбувається хлорування води.

У лабораторії, де контролюють якість води, що потрапляє в річку, говорить інженер-лаборант «Міськводоканалу» Аліна Калашник:

"Тут ми досліджуємо стічну воду, яка надходить на очисні споруди, яку ми випускаємо в річку Псел і досліджуємо також етапи очистки стічної води. Ми контролюємо хімічні показники, перевищення показників немає".

Технік-гідролог очисних споруд «Міськводоканалу» Тетяна Сікідіна контролює стан бактерій, що переробляють органіку на безпечні речовини. Інші мікроорганізми мають бути індикаторами чистоти води:

"Якщо їм не вистачає харчів або не вистачає кисню, вони закриваються, тобто, не працюють. Зараз усе добре, ніяких нарікань на наших мікроорганізмів немає, що там щось погано".

Результати проб води, які відібрали фахівці, стануть відомі за 5 діб.

Як відомо:

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо забруднення Псла в районі Старого села у травні 2019 року.Тоді у воді було виявлено перевищення допустимих норм органічних сполук, перевищення хімічного та біологічного споживання кисню вдвічі. За словами начальника Державної екологічної інспекції в Сумській області Олександра Уварова, це свідчить про те, що органіка потрапила до річки. За словами прес-секретарки прокурора Сумської області Наталі Науменко, кримінальне провадження 2019 року слідчі поліції закрили.

Подібну проблему спостерігали в тому ж місці у вересні 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...