• Головна
  • Прокуратура Сумщини підбила підсумки 2019 року
10:00, 29 січня 2020 р.

Прокуратура Сумщини підбила підсумки 2019 року

У прокуратурі Сумщини під головуванням прокурора Сумської області Григорія Кондратенка відбулась нарада, на якій обговорили результати роботи у 2019 році та заходи, спрямовані на підвищення ефективності їх діяльності на наступний період в умовах реформування.

«Ефективність роботи органів прокуратури визначається трьома індикаторами: перше – реальне покарання злочинців, друге – позбавлення злочинців фінансової основи діяльності, третє – результати роботи прокуратури повинні доводитись до відома суспільства, тож вимагаю зосередити на цьому свою увагу. Водночас наголошую на необхідності посилення боротьби з контрабандою, порушеннями у сфері екології, використанням надр, нелегальним обігом спирту та алкогольних напоїв, незаконною порубку лісів, розкраданням коштів, виділених на ремонт та будівництво доріг, протиправними діями у сфері земельних відносини тощо», – зазначив очільник прокуратури Григорій Кондратенко.

Загалом протягом 2019 року органами прокуратури Сумщини спільно з іншими правоохоронними органами проведена значна робота, спрямована на захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на території регіону.

Так, до суду направлено 3859 обвинувальних актів, зокрема, 165 у бюджетній сфері, у тому числі 12 за фактами розкрадання коштів при будівництві, ремонті та експлуатації автомобільних доріг; 71 – у сфері земельних відносин; 21 – у сфері лісокористування.

Проводиться системна робота з виявлення самовільно зайнятих земельних ділянок. Загалом місцевими прокуратурами організовано виїзд слідчо-оперативних груп, якими оглянуто 918 земельних ділянок. За результатами виїздів встановлено самовільне використання 147 ділянок загальною площею 1,5 тис. га у зв’язку з чим у ЄРДР внесено відомості про 93 кримінальні правопорушення.

Триває робота з протидії кримінальній корупції. Поточного року правоохоронними органами області до суду направлено 101 провадження стосовно 104 осіб. Збитки спричинені цими злочинами становлять 11,1 млн грн, накладено арешт на майно підозрюваних на суму 5,2 млн грн, заявлено цивільні позови на суму 6,9 млн грн.

Боротьба з організованою злочинністю залишається одним з першочергових завдань правоохоронних органів. Протягом 2019 року до суду направлено обвинувальні акти щодо однієї злочинної організації та 8 організованих груп. Прокурорами прокуратури області підтримано обвинувачення у 8 провадженнях зазначеної категорії стосовно 19 осіб.

Загалом протягом 2019 року за принципової позиції прокурорів засуджено 2464 особи за скоєння злочинів. Серед них до реальної міри покарання 321 особа засуджена за вчинення тяжких злочинів, 44 особи – за вчинення особливо тяжких злочинів, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...