• Головна
  • Сумні наслідки фейкових повідомлень про замінування суду
14:30, 23 січня 2020 р.

Сумні наслідки фейкових повідомлень про замінування суду

Уже не один тиждень поспіль суди міста Суми, і Зарічний районний суд м. Суми, здригаються від фейкових повідомлень про замінування. Екстренні служби і вибухотехніки збиваються з ніг, перевірячи такі повідомлення, а працівники суду та відвідувачі змушені чекати на вулиці.

Загалом з 12 листопада 2019 по 23 січня 2020 Зарічний районний суд м. Суми «мінували» вже 7 разів, особливо напруженим виявилося 14 січня 2020 року, цього дня такі «повідомлення про замінування» надходили двічі, повідомляє сайт суду.

Особливе обурення викликають повідомлення про замінування в учасників справ, їх розгляд доводеться відкладати. А у зв’язку зі значним навантаженням на суддів, відкладати доводиться на місяць-півтора. Звісно від такого ходу подій не в захваті учасники справ, які сподіваються на якнайшвидше вирішення своїх питань у суді. А ще це стрес для кожної людини, що пов'язаний з переживанням за своє життя та здоров’я.

В той час, що правоохоронці оглядали будівлю, судді та працівники апарату були змушені не працювати. На цей час було призначено 27 судових засідань, 7 справ відкладено через повідомлення про замінування суду, а розгляд інших – розпочато із запізненням.

Окрім психологічного тиску, невідомі зловмисники заподіюють чималих матеріальних збитків. Адже залучаються чимало працівників екстрених служб, витрачаються ресурси. Працівники суду змушені чекати години на холоді, поки правоохоронці оглядають будівлю. А за цей час робота стоїть, яку доводиться виконувати після робочого часу.

Крім того біля приміщення суду завжди чергують пожежно-рятувальна машина та автомобіль швидкої допомоги. А можливо в цей час хтось дуже потребував їхньої допомоги.

Пам’ятайте про те, що повідомляючи про хибний виклик, ви не тільки порушуєте закон, але й ризикуєте життям інших людей.

Згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк до 6 років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк до 8 років.

Порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...