• Головна
  • У водоймах Сумщини перевірили рівень кисню
16:00, 22 січня 2020 р.

У водоймах Сумщини перевірили рівень кисню

Обласна екоінспекція спостерігає за зимівлею водних біоресурсів та контролює вміст розчиненого кисню у водоймах рибогосподарського призначення.

У період із 15 по 21 січня фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю взяли і проаналізували 18 проб поверхневої води різних водойм Сумщини. За результатами гідрохімічних досліджень встановлено, що всі вивчені проби досить насичені киснем, а його концентрація значно перевищує граничний рівень, встановлений для рибогосподарських водойм (ГДК — 4 мгО2 / дм3). Нетипові для зимового періоду показники фахівці пояснюють відсутністю снігового покриву та сталого льоду на водоймах.

Зокрема, вміст кисню у воді, взятій із Псла в районі моста на вул. Харківській, становить 15,04 мгО2/дм3. У різних створах р. Сумка (с. Степанівка Сумського району в місці її впадіння в Псел) рівень кисню коливається від 11,4 до 16,5 мгО2/дм3. У пробі, взятій у р. Стрілка в районі Центрального ринку Сум, зафіксовано 12,3 мгО2/дм3 кисню. В озері Олдиш встановлено 10,2 мгО2/дм3 кисню, в озері Чеха — 13,1 мгО2/дм3, а в районі дамби Косівщинського водосховища — 16,8 мгО2/дм3.

Середня концентрація розчиненого кисню у воді р. Шостка, (на відрізку від Лазарівки до заводу “Зірка”), складає 10,3 мгО2/дм3. Найнижчий вміст кисню наразі зафіксовано у Галенківському озері м. Шостка – 9,05 мгО2/дм3, але і він далекий від критичного мінімуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...