• Головна
  • Перетинати кордон з Росією можна буде лише за наявності закордонного паспорта
10:30, 14 січня 2020 р.

Перетинати кордон з Росією можна буде лише за наявності закордонного паспорта

З 1 березня 2020 року скасовується можливість перетинання громадянами України кордону з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження дітей віком до 16 років.

За словами Міністра закордонних справ Вадима ПРИСТАЙКА, поїздки виключно за закордонним паспортом в РФ дають додаткові гарантії безпеки. Втрата старої аналогової «книжечки» – це 9 кіл пекла бюрократії для повернення в Україну. Цифрова база даних з біометричними паспортами – це швидкий і дієвий інструмент допомоги від наших консулів.

У випадку втрати за кордоном закордонного паспорта закордонні дипломатичні установи України оперативно здійснюють ідентифікацію громадян у базах даних для оформлення нового паспортного документа. На території РФ функціонує 5 дипустанов України – посольство в Москві, Генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбургу та Новосибірську. Кожна з цих установ забезпечена усім належним устаткуванням для опрацювання звернень громадян України з питань оформлення закордонних паспортів.

Ці зміни вводяться в рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян під час виїзду з території України до РФ з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта у формі книжечки та свідоцтва про народження дитини. Так, відсутність фотокартки на свідоцтві про народження дитини не дозволяє встановити його приналежність конкретній дитині та створює загрозу незаконного ввезення дітей – громадян України.

Внутрішній паспорт та свідоцтво не містять відомості про особу латиницею, що не дозволяє автоматично зчитувати інформацію з документів під час прикордонного контролю та здійснювати безпомилкову перевірку щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученням уповноважених державних органів та за базами Інтерполу.

Зміни стосуються виїзду громадян України в РФ. Але громадянам України, які тимчасово перебувають на території РФ і мають лише паспорт громадянина України, рекомендують до 1 березня встигнути оформити закордонний паспорт в територіальних підрозділах Державної міграційної служби України, ЦНАП, оскільки таке оформлення є більш швидким, ніж в посольствах або консульських установах в інших країнах.

При в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск українців і за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження дитини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...