• Головна
  • Сумчанам розповіли, як контролювати нарахування пільг та субсидій
12:00, 4 грудня 2019 р.

Сумчанам розповіли, як контролювати нарахування пільг та субсидій

Сьогодні у міськраді відбувся брифінг щодо нарахування субсидій і пільг за житлово-комунальні послуги.

Представники Департаменту соціального захисту населення знову наголосили на змінах у нарахуванні субсидій, розповіли, від чого залежить сума нарахувань та як її моніторити.

«Починаючи з жовтня, всі пільговики і субсидіанти отримують повний розмір платіжки без урахування пільг. Це пов'язано з початком другого етапу монетизації субсидій — переведенням пільг у готівкову і безготівкову форми. Якщо раніше перерахунок проводили на рівні підприємства комунальної сфери, то тепер цим займаються органи соціального захисту населення. Нагадуємо, що діють дві форми виплати житлових субсидій: безготівкова і готівкова. Перша передбачає, що субсидія надходиме до ПАТ «Ощадбанк», який потім розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг в межах виділеного розміру субсидїі. Інша модель – готівкова – що гроші для розрахунків за комунальні послуги надходитимуть безпосередньо одержувачу субсидії. Пенсіонерам кошти виплачуватиме Пенсійний фонд України одночасно з пенсією», – зауважила Тетяна Масік, директор департаменту.

Формула розрахунку субсидії: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і визначається середньомісячний дохід на одну особу. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум (з січня 2019 року 1853 грн.), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.

Заступник директора Ірина Лагіренко звернула увагу на те, що тепер одержувач грошової допомоги можуть обрати не лише «Ощадбанк», а й іншу фінансову установу. Також зауважила: «Обов’язково потрібно надавати достовірну інформацію при оформленні субсидій, повідомляти про зміну персональних даних. Адже від цього залежить швидкість оформлення».

Також заступник додала, що Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

За адресою subsidii.ioc.gov.ua сумчани можуть ввести свою поштову адресу і дізнатися, чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.

Тетяна Пляшник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...