• Головна
  • Сумчанам розповіли про запобігання та протидію домашньому насильству
15:00, 26 листопада 2019 р.

Сумчанам розповіли про запобігання та протидію домашньому насильству

Сьогодні у міськраді відбувся круглий стіл на тему «Домашнє насильство – запобігання та протидія» за участі представників різних установ, що надають юридичну, медичну та соціальну допомогу жертвам домашнього насильства.

«На жаль, у сучасному суспільстві домашнє насильство – актуальна проблема. Треба розуміти, що все починається з сім’ї: діти моделюють поведінку батьків, тому останні мають бути обачними у своїх діях. Позитивним моментом є те, що у Сумах з вересня запрацював пілотний проект «Поліна» (проект протидії домашньому насильству “Поліція проти насильства” по усій Україні)»,– зазначила заступниця міського голови Альона Дмітрєвская.

Зокрема, з 17 вересня у рамках цього проекту у Сумах працює мобільна бригада, яка складається з 12 осіб. До 24 листопада вони здійснили 484 виїзди, написано 132 адмінпротоколи.

З одного боку, це не позитивний факт, проте важливо, що люди не бояться про це говорити. Але не всі, про це розповідала Тетяна Бересь, директор ДЗ «Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги»:

«Деяким людям важно зізнатися, що вони стали жертвою домашнього насильства, часто зупиняє страх, що особа, яка здійснює насильство розізлиться ще більше. Або соромляться чи відчувають почуття провини перед рідними. Тому наш центр забезпечує анонімність. Ми надаємо медичну й правову допомогу. Також тримісячне проживання на базі центру – всі наші послуги безкоштовні. З початку року до нас звернулися 53 особи: 50 – жінок та 3 – чоловіка».

Близько 80% жертв – це жінки, з яких 47% страждають від своїх чоловіків, а 25% – від синів.

Близько 15% кривдників – вчиняли насильство не одноразово, більшість повернулися з місць обмеження волі.

Про юридичну відповідальність розповів суддя-спікер Ковпаківського районного суду м. Суми: «За домашнє насильство передбачена відповідальність адміністративна, цивільна чи кримінальна, якщо були скоєні злочини проти здоров’я чи життя людини».

Відповідно до ст. 126-1. «Домашнє насильство», Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, - карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Нагадаємо: Із 25 листопада по 10 грудня 2019 року у Сумах триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Під час акції проводитимуться просвітницько-профілактичні заходи щодо формування культури гендерної рівності, попередження ризиків потрапляння у рабство, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

Тетяна Пляшник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...