• Головна
  • Сумчанам безкоштовно перевірили рівень цукру в крові
15:30, 18 листопада 2019 р.

Сумчанам безкоштовно перевірили рівень цукру в крові

КНП «Центральна міська клінічна лікарня» провело акцію, присвячену Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом.

Під час акції кожен охочий мав можливість перевірити рівень цукру крові, рівень глікозильованого гемоглобіну крові (біохімічний показник крові, що відображає середній вміст цукру в крові за тривалий період – до трьох місяців) та отримати кваліфіковану консультацію лікаря-ендокринолога.

Цього дня було визначено рівень цукру крові у 64 сумчан, рівень глікозильованого гемоглобіну – у 70 хворих на цукровий діабет. Виявилось, що у майже 70% обстежених рівень цукру перевищує допустиму норму, що свідчить про необхідність приділяти більше уваги власному здоров’ю.

Лікарі-ендокринологи поліклінічного відділення №1 проконсультували з питань профілактики та лікування цукрового діабету і його ускладнень 78 пацієнтів.

За даними відділу охорони здоров’я, наразі в Сумах проживає близько 10 тис. дорослих та 70 дітей, хворих на цукровий діабет, з низ 1400 мають інсулінозалежний цукровий діабет. У 2016 року сформований електронний реєстр хворих на цукровий діабет, до якого вносяться дані щодо всіх пацієнтів, які отримують інсулін. З квітня 2017 року працює урядова програма «Доступні ліки», за якою хворі на цукровий діабет ІІ типу забезпечуються пероральними цукрознижуючими препаратами.

Цукровий діабет – хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, або коли організм не здатний ефективно використовувати вироблений інсулін. У результаті виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.

Хвороба й досі залишається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства та є однією з провідних причин передчасної захворюваності і смертності, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років наполовину.

Діабет поділяється на два основних типи: інсулінозалежний (I тип), раніше званий юнацьким, і інсулінонезалежний (II тип), або діабет дорослих.

Діабет є хронічним прогресуючим захворюванням, але люди з діабетом можуть прожити довге життя завдяки вчасно розпочатому лікуванню. Воно передбачає не лише регулювання глюкози у крові, але також контроль факторів ризику розвитку ускладнень, таких як високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину. Ними можна управляти за допомогою здорової дієти, регулярних фізичних навантажень та правильного використання ліків. Людям із діабетом потрібен доступ до регулярної та організованої медичної допомоги, що надається командою кваліфікованих медичних працівників.

Необхідно пам’ятати, що елементарні заходи для підтримки здорового способу життя є ефективними для профілактики цукрового діабету ІІ типу. Щоб попередити його виникнення і розвиток ускладнень, необхідно досягти здорової маси тіла і підтримувати її; бути фізично активними; дотримуватись здорового харчування та зменшувати кількість цукру і насичених жирів; утримуватись від куріння та зловживання алкоголем; уникати стресів і не нервувати через дрібниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...