• Головна
  • Новый виток противостояния компании «Федорченко» и «Сумыобленерго»
08:31, 10 січня 2013 р.

Новый виток противостояния компании «Федорченко» и «Сумыобленерго»

Строительная компания Федорченко вновь  жалуется на злоупотребление монопольным положением  ПАТ "Сумиобленерго". В частности компания сообщает, что она несёт финансовые потери из-за действий "Обленерго". По заявлению строительной компании сегодня в одном  из строящихся домов было отключено энергоснабжение, что ставит под вопрос своевременное выполнение плана по окончанию строительства.

Ранее, "Сумыобленерго" было оштрафовано Антимонопольным комитетом Украины на 100 тысяч гривен, за злоупотребление монопольным положением.

Полный текст обращения компании:

"ТОВ «БВК Компанія «Федорченко» звертається до засобів масової інформації із проханням зосередити увагу громадськості на фактах зловживання монопольним становищем з боку ПАТ «Сумиобленерго». Підприємство перешкоджає виконанню планів компанії з будівництва житла у м. Суми.

9 січня 2013 року ПАТ «Сумиобленерго» припинило постачання електроенергії на будівельний майданчик по вул. Труда, 9, де зводиться 10-поверховий будинок площею 4 517 м², розрахований на 100 квартир. Таким чином, без роботи та засобів до існування залишилися 50 будівельників, оплата праці яких залежить від щоденного обсягу виконаних робіт. ПАТ «Сумиобленерго» гальмує будівництво та зриває терміни введення житла в експлуатацію.

Свої дії ПАТ «Сумиобленерго» пояснює тим, що компанія «Федорченко» не виконує технічні умови, видані підприємством. Необґрунтованість технічних умов ПАТ «Сумиобленерго» визнана Антимонопольним комітетом, який наклав на монополіста штраф у розмірі 100 тисяч гривень.

Незважаючи на це, підприємство продовжує вимагати від забудовника виконання незаконних умов.

Аналогічна ситуація виникає по об’єкту по вулиці Новомістенська, будинок 1 (перша та друга черга будівництва). Будинок введений в експлуатацію 26 грудня 2012 року. Але, 4 січня 2013 року ПАТ «Сумиобленерго» видає нові додаткові Технічні умови по даному об’єкту.

10 січня, о 10:00 на будівельному майданчику по вул. Труда, 9 робітники ТОВ «БВК «Компанія Федорченко» зроблять відкрите звернення до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА. Звертаємося до редакцій ЗМІ із проханням прийти за вказаною адресою та висвітлити проблему для широкого загалу, щоб надати їй громадського резонансу.

Довідка

Житловий будинок по вул. Труда, 9 – уже не перший об’єкт, для якого ПАТ «Сумиобленерго» видає необґрунтовані технічні умови і відмовляється підключати до електричних мереж. Така ж ситуація виникла із будинком за адресою вул. Ковпака, 41а, що зведений за державною програмою «Доступне житло». Проблема із електропостачанням вирішилась лише тоді, коли стало відомо, що до Сум приїде прем’єр-міністр Микола АЗАРОВ, щоб вручити сім’ям ключі від квартир у новому будинку.

ТОВ «БВК «Компанія «Федорченко» звернулася до Антимонопольного комітету та Держенергонагляду з проханням оцінити дії ПАТ «Сумиобленерго» та вплинути на монополіста. 7 грудня 2012 року відбулося засідання колегії Антимонопольного комітету України. АМК визнав, що підприємство надавало забудовникам технічні умови, які містили неправомірні вимоги щодо виконання робіт, непотрібних замовникам для забезпечення передачі електричної енергії до їхніх об’єктів. Антимонопольний комітет оштрафував ПАТ «Сумиобленерго» на 100 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем. Крім того, ТОВ «БВК Компанія «Федорченко» отримала висновок Держенергонагляду, який також підтверджує незаконність вимог «Сумиобленерго».

У грудні 2012 року під час зустрічі, на якій були присутні представники обласної влади та забудовники, керівництво ПАТ «Сумиобленерго» взяло на себе зобов’язання сприяти будівельним компаніям у зведенні житлових будинків та привести технічні умови у відповідність до норм законодавства"

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...