• Головна
  • Чи будуть потрібні трудові книжки сумчанам?
15:30, 22 жовтня 2019 р.

Чи будуть потрібні трудові книжки сумчанам?

Нещодавно стали відомі подробиці законопроекту про скасування трудових книжок, який розробили в Пенсійному фонді, повідомляє Ліга закон

Так, при укладенні трудового договору треба буде надати наступні документи:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу,

- трудову книжку (за наявності),

- заяву про прийняття на основне місце роботи або за сумісництвом,

- у випадках, передбачених законодавством, - документ про освіту і про стан здоров'я і інші документи.

Облік трудової діяльності працівника вестимуть в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб. Облік можна також вести з використанням трудової книжки, якщо це передбачено колективним договором.

В день звільнення роботодавець буде зобов'язаний надати копію наказу про звільнення та трудову книжку (у разі її ведення в паперовій формі).

Страховий стаж обчислюватиметься згідно з даними Реєстру застрахованих осіб, у тому числі за даними про трудову діяльність, а за періоди до 1 січня 2004 року, які не внесені в Реєстр - згідно з порядком, встановленим раніше.

У Реєстрі міститиметься інформація про загальний стаж роботи, включаючи стаж до 2004 року. Цей розділ облікової картки і буде електронною трудовою книжкою. Інформація про стаж до 2004 року вноситиметься на підставі трудової книжки і інших документів, що підтверджують стаж.

Реєстр застрахованих осіб також міститиме інформацію про освіту, оцифровані фото і зразок підпису, номер телефону та e-mail, відомості про трудові відносини (про прийняття на роботу, присвоєння розряду, переклад, звільнення і так далі), інформацію про основне місце роботи, а також про особливий статус(ветерани війни, особи з інвалідністю, особи з судимістю, заробітчани, пільговики).

Тетяна Пляшник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...