• Головна
  • Використання фітингів для поліпропіленових труб
Реклама
05:36, 2 жовтня 2019 р.

Використання фітингів для поліпропіленових труб

Реклама
Картинки по запросу Використання фітингів для поліпропіленових труб

Картинки по запросу Використання фітингів для поліпропіленових труб

Поліпропіленові труби за сукупністю характеристик є оптимальним варіантом для монтажу побутового трубопроводу. Вони надійні, довговічні, до того ж працювати з ППТ досить легко навіть без спеціальних навичок. При монтуванні системи, крім труб, будуть потрібні спеціальні сполучні елементи - фітинги.

Під терміном «фітинги» (від англійського «fit» - збирати, прилаштовувати) позначаються з'єднувальні елементи трубопроводу. Вони призначені для стикування труб однакового або різного діаметра, створення кутів, обводів, розгалужень.

Різновиди фітингів

Використовуючи фітинги для поліпропіленових труб, можна перекривати систему, а також швидко демонтувати її при необхідності. Незалежно від складності проекту саме ці елементи дозволяють легко і швидко створити потрібну конструкцію.

Зверніть увагу! Для поліпропіленових труб різьбові або обтискні фітинги не підходять. Тільки сварка може забезпечити необхідну герметичність.

Види фітингів і розмірний ряд

Оскільки типів з'єднання труб кілька, то і сполучних елементів існує кілька різновидів. Основні види:

Муфта - простий порожній циліндр для стикування двох відрізків труби однакового діаметра.

Перехідник - елемент, призначений для тих же цілей, що і муфта, але дозволяє з'єднувати труби різного діаметру. Використовуються вони і для переходу з поліпропіленової на металеву (в цьому випадку з одного торця є внутрішнє різьблення).

Куточки для формування прямого кута або 45⁰. Незважаючи на відносну пластичність матеріалу і можливість зігнути трубу після нагрівання, так робити не варто. Із зовнішнього боку вигину поліпропілен стоншується, що негативно вплине на міцність всієї конструкції. З внутрішньої сторони при цьому утворюються складки, які погіршують пропускну здатність.

Трійники і хрестовини - елементи розводки, що застосовуються для створення декількох відгалужень від основної магістралі. Варіантів таких фітингів дуже багато. Одні дозволяють відвести трубу по прямим кутом, інші - під меншим. При наявності різьблення можна встановлювати на такі сполуки запірну арматуру.

Обвідні вигнуті елементи призначені для прокладки складних комунікацій, коли потрібно обійти одну або кілька труб.

Запірні фітинги, що представляють собою вентилі і крани, можуть бути як з різьбленням, так і без неї.

Заглушки (теж зварні або нарізні) - необхідний елемент для завершення лінії трубопроводу.

«Американка» - особливий вид фітинга у вигляді муфти з накидною гайкою, який використовується в тих випадках, коли конструкцію потрібно періодично розбирати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...