• Головна
  • На Сумщині відкрили перший гуртожиток для довічно ув’язнених
09:00, 3 жовтня 2019 р.

На Сумщині відкрили перший гуртожиток для довічно ув’язнених

У Роменській колонії суворого режиму відкрили перший в Україні гуртожиток для довічно ув’язнених. Про це повідомляє UA. Суми. Він розрахований на 32 особи, в цьому році тут буде проживати тільки троє. Перший поверх стандартного приміщення колонії 1982 року переробили під гуртожиток. Перед заселенням оновлене приміщення за традицією освятили.

«Є у нас, так звана, прогресивна система відбування покарання засудженим до довічного позбавлення волі, коли вони, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу, перші п’ять років відбувають покарання у камерних приміщеннях, як правило, по дві особи. Потім, за умови сумлінної поведінки, належного ставлення до праці, позитивних характеристик, вони мають право на переведення до багатомісних приміщень камерного типу. Іще через п’ять років, за таких же умов, можуть бути переведені до звичайних житлових приміщень колонії» - говорить начальник Управління Державної кримінально-виконавчої служби України Олексій Бондаренко:

Сьогодні до нового гуртожитку перевели трьох в’язнів. Двоє з них сидять по 15 років, один – 23. За словами Олексія Бондаренка, зараз в Україні, по термінам перебування, 96 довічників набули право на переведення до так приміщень. В цій колонії найбільше засуджених набули такого права – близько 50. Всього в Україні утримується 1550 засуджених на довічне відбування покарання, сказав начальник служби.

Олександр потрапив за грати у 20 за вбивство двох людей, розбій, грабіж та крадіжки:

«Тут територія більше, якщо там у мене прогулянка одна година була, то тут я можу сам собі прогулянку влаштувати стільки, скільки я буду вважати за потрібне. Більше людей для спілкування. Там же максимум чотири чоловіки, а тут же, кажуть, буде 32. Сподіваюсь на те, що Президент підпише помилування і дасть право вийти. Право написання на помилування приходить після 20 років фактичної відсидки в колонії. Я вже просидів 23».

Засуджені тут будуть і працювати. Виконують замовлення Сумської взуттєвої фабрики. Заробіток – до тисячі гривень на місяць. У гуртожитку є кухня, душова, туалет, комора для особистих речей, кімната психолога.

Спальна кімната для довічно ув’язнених в новому гуртожитку з цивільними меблями. В цьому році тут буде жити три чоловіки.

Начальник управління Державної кримінально-виконавчої служби Олексій Бондаренко повідомив, що ремонт зроблений за рахунок власного виробництва колонії, гуманітарної допомоги та підтримки місцевої влади. Голова Роменської райдержадміністрації Валерій Білохін сказав, що з 2018-го з районного бюджету раз на рік перераховують по 300 тисяч на модернізацію колонії. Скільки з них пішло на ремонт – йому не відомо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...