• Головна
  • У Сумах обговорили розробку проекту обласної Програми розвитку системи громадського здоров’я
13:34, 2 жовтня 2019 р.

У Сумах обговорили розробку проекту обласної Програми розвитку системи громадського здоров’я

1 жовтня, у Сумах обговорили розробку проекту обласної Програми розвитку системи громадського здоров’я, повідомляє tribuna.sumy.ua.

"У 2018 році Сумська область увійшла до списку шести регіонів України, в яких запустили пілотний проект відпрацювання механізму розбудови системи громадського здоров’я у рамках реалізації проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Того ж року у грудні прийняли Стратегічний план розвитку системи громадського здоров’я на 2018-2020 роки в Сумській області, згідно з яким потрібно було розробити обласну Програму розбудови системи громадського здоров’я в Сумській області. Ми напрацювали додаткові механізми та створили робочу групу, яка зайнялася розробкою Програми", – говорить Тетяна Головко, заступниця голови Сумської обласної ради.

"Наразі в області закінчилися цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз, Обласна цільова програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Із діючих – лише Програми діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів на 2018 – 2023 роки. Наразі ми створюємо одну дієву програму, яка поєднає всі ці напрямки. І включаємо до неї пункти, які стосуються розвитку Сумського обласного Центру громадського здоров’я", – говорить Тарас Злиденний, головний лікар КЗ СОР “Обласний наркологічний диспансер”.

Прийняття Програми розвитку системи громадського здоров’я – рішення стратегічне. Про це сказав Андрій Букін, виконавчий директор громадської організації Клуб “Шанс” / Club Chance:

"Прийняття Програми громадського здоров’я допоможе оперативніше розпочати діалоговий процес і залучити додаткові інвестиції в Сумську область. Окрім цього, важливо розуміти, що на сьогодні в одній Програмі громадського здоров’я закладено п’ять різних Програм, які наразі закінчилися на Сумщині. Якщо ми сьогодні виокремимо лише один напрямок, то згодом нам доведеться знову створити окремі Програми під кожну з тих сфер, які ми не врахували".

Наразі учасники заходу вирішили пройти процес узгодження Програми розвитку системи громадського здоров’я з Департаментом фінансів Сумської ОДА, доопрацювати нові пропозиції та рекомендації.

Згодом проект Програми винесуть на погодження до Сумської обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...