• Головна
  • Скільки районів буде на Сумщині ?
11:00, 2 жовтня 2019 р.

Скільки районів буде на Сумщині ?

Моделі формування субрегіонального рівня обговорювали учасники засідання міжвідомчої регіональної групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового і районного рівнів Сумської області, пише "Всі Суми".

За словами директора обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександра Сітака, Сумщина традиційно входить в десятку областей-лідерів за кількістю створених ОТГ, тому реформування базового рівня адміністративно-територіального устрою триває, але в той же час необхідно продовжувати реформу і говорити про субрегіональному рівні.

«Міністерство розвитку громад і територій України пропонує розділити область на чотири райони - Сумський, Конотопський, Шосткинський та Охтирський, - говорив чиновник. - Це їхнє бачення, а не догма. Міністерство поки чекає рішень від областей щодо адміністративно-територіального поділу».

Учасники робочої групи - начальники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, експерти з децентралізації - розглядали кілька моделей поділу Сумщини на райони.

В.о. голови Сумської ОДА Ірина Купрейчик зазначила, щоголовним критерієм вибору тієї чи іншої моделі повинна бути доступність населення до якісних послуг, зокрема медичних, освітніх, соціальних. 

«Ми повинні прийняти зважене рішення, де були б враховані всі критерії Міністерства і одночасно люди мали б можливість без проблем доїхати до адміністративного центру, - підкреслила чиновниця. - Тому ми повинні говорити на всіх рівнях про створення необхідної сучасної інфраструктури в нових районних центрах, ремонт доріг і т.д. ».

За підсумками обговорень члени робочої групи проголосували за необхідність створення на Сумщині п'яти районів - Сумського, Конотопського, Шосткинського, Охтирського та Роменського. Свою пропозицію робоча група направить до Міністерства розвитку громад на територій України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...