Постраждала – 58-річна жителька одного з сіл Роменського району. Сліпо довірившись телефонному співрозмовнику вона повідомила йому конфіденційну інформацію по власним банківським карткам. В результаті з обох карток зникли гроші.
Про зловмисника, який назвався працівником служби безпеки одного з банків повідомила сама потерпіла З її слів чоловік запропонував провести певні операції за для збереження грошей, які знаходились на її рахунках . Жінка виконала всі вказівки і головне - надала телефонному співрозмовнику всю конфіденційну інформацію щодо своїх банківських карток::код з їх зворотного боку, номери тощо. Після чого на її телефон прийшло СМС – повідомлення з цифрами, які вона також повідомила чоловіку . Про те, що її одурили жінка зрозуміла, коли сама зателефонувала до банківської установи, в якій обслуговувалась. Там повідомили , що нещодавно з двох банківських рахунків її карток були зняті 5 та 19 тисяч гривень.
За даним фактом в поліції відкрили кримінальне провадження ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Працівники поліції вкотре наголошують : аби не стати жертвою шахраїв, у жодному разі не повідомляйте нікому свої персональні дані, реквізити своїх банківських рахунків, не виконуйте ніяких дій на прохання "працівників банку", адже справжні працівники банківських установ навіть у вихідні чи святкові дні не проводять жодних операцій у телефонному режимі. Якщо про проблеми з рахунком повідомляє телефоном "банківський працівник" – потелефонуйте у банк та з'ясуйте ситуацію.
У випадку, коли ви загубили мобільний або сім-карта перестала працювати, відразу ж заблокуйте прив’язані до цього номеру телефону банківські картки.
Лише ваша пильність та здоровий глузд убезпечить вас від шахрайських дій зловмисників, повідомляє Відділ комунікацій ГУНП в Сумській області.