• Головна
  • Одвічне питання — іпотека чи оренда квартири? Відповідь ПриватБанку
Новини компаній
17:00, 22 серпня 2019 р.

Одвічне питання — іпотека чи оренда квартири? Відповідь ПриватБанку

Новини компаній

Квартирне питання для мешканців великих міст не втрачає актуальності вже багато років. Українці проблему вирішують по-різному. Хтось постійно шукає вигідні варіанти найму житла і чи не щороку змінює місце проживання. Хтось робить рішучий крок і купує квадратні метри, частіше за все  - у кредит.

Хто ж ефективніше вкладає свої кошти? Відповідь не така вже і складна. Достатньо порахувати витрати і зробити висновок. Найм 2-кімнатної квартири у Сумах у середньому коливається від 3 до 7 тис. грн на місяць. Усе залежить від району, поверху, ремонту та меблювання. Що стосується банківського кредиту на придбання власної квартири, тут розрахувати витрати ще простіше. Достатньо зайти на сайт ПриватБанку, де калькулятор прорахує усе за вас. Так, при середній вартості двокімнатної квартири у 550 тис. грн та першого внеску у 25%, щомісячний платіж за квартиру, придбану на первинному ринку складатиме 6400 грн. Якщо ж придбати квартиру такої ж вартості на вторинному ринку, щомісячна виплата складе 7000 грн.

«На перший погляд, суми на оренду та іпотеку приблизно однакові, - пояснює керівник напрямку споживчого кредитування Сумської філії ПриватБанку Володимир Рудяк. - Але різниця зовсім в іншому. І перевага іпотечних виплат безперечна. Скільки б ви не сплачували за орендоване житло - квартира не стане вашою власністю. Інша річ - іпотека.  Перший внесок та оформлення всіх документів - і ви вїзжаете у власну оселю! А можливість дострокового погашення кредиту без комісії пришвидшить розрахунки з банком і зробить вартість квадратних метрів дешевше, ніж за попереднім розрахунком».

Переваги іпотеки підкреслюються і іншими ньюансами. Ціна на житло зафіксована на весь строк договору. Незмінні також проценти. Вартість оренди ж,  як правило, коливається з курсом валюти і, зазвичай, постійно збільшується. Крім того, власник орендованого житла часто висуває певні умови проживання. Ці умови не влаштовують наймача, але він змушений з ними миритися. У власній, хоч і кредитній квартирі, господар може на свій розсуд робити ремонт, меблювати її, заводити домашніх тварин тощо.

«Сьогодні ПриватБанк пропонує прозорі та зрозумілі умови кредитування без прихованих комісій та платежів, - продовжує Володимир Рудяк. - Мешканці Сумської області мають можливість придбати нерухомість, як на первинному (об’єкти, що введені в експлуатацію), так і на вторинному ринках. Банк пропонує кредитування терміном до 20 років, з початковим внеском від 25%. Ставка за кредитом від 17,9% річних (іпотека на первинному ринку). Відсотки на заставну нерухомість суттєво нижчі - 14,32%. Кредит погашається щомісяця рівними платежами. Банк гарантує повний юридичний супровід угоди, а також дотримання всіх законів України під час її укладання».

Ознайомитися із базою нерухомості, що продається у кредит (первинний, вторинний ринки, заставне майно) можна на сайті planetestate.com.ua. З початку 2019-го року у Сумській області 65 клієнтів ПриватБанку вже скористалися іпотечним кредитом на суму майже у 18 500 000 гривень. Ці родини вже живуть у власних квартирах та будинках. З них 8 придбали нове житло, 57 - квартири та будинки на вторинному ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...