• Головна
  • Агропромисловість Сумської області: розвиток, тенденції, фінансова державна підтримка
13:30, 26 липня 2019 р.

Агропромисловість Сумської області: розвиток, тенденції, фінансова державна підтримка

Вчора, 25 липня, під час засідання колегії Сумської облдержадміністрації розглядали питання реалізації державної програми фінансової підтримки агровиробників у 2019 році.

«Агропромисловий комплекс – це стратегічно важлива галузь економіки нашої області, що забезпечує продовольчу незалежність і дає роботу значній частині сільського населення», – зауважила на початку засідання тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик і продовжила,– згідно з результатами досліджень Державної служби статистики, за минулий рік виробництво валової продукції сільського господарства Сумщини зросло на 11,7% порівняно із 2017 роком. За цим показником область посіла п’яте місце серед регіонів України».

Цьому певною мірою сприяє державна програма «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Зокрема, за рахунок запровадження дотацій фізичним особам на вирощування молодняка великої рогатої худоби, Сумщина стала п’ятою з семи областей, які досягли росту виробництва продукції тваринництва в домогосподарствах.

«Аграрії Сумщини активно долучаються до участі у Державній програмі «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямком «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Станом на 1 липня 2019 таку компенсацію у сумі 15,5 мільйона гривень отримали 76 сільськогосподарських підприємств Сумської області»,–повідомив директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак.

Олександр Маслак також розповів, що для залучення агровиробників до даної програми, їхній департамент проводить відповідні тематичні зустрічі. Проте багато власників малих господарств не подають заяв на участь. Причина здебільшого – небажання проходити усю необхідну бюрократичну систему або ж побоювання перевірок різними службами.

Стосовно останнього начальник ГУНП в Сумській області Микола Лушпієнко зауважив: «Зараз ніхто немає права приходити з перевіркою до вашого господарства без наявності відповідної постанови суду».

До наступного засідання колегії, на якому будуть роглядати питання реалізації державної програми фінансової підтримки агровиробників у 2019 році, департамент агропромислового розвитку має підготувати інформацію щодо конкретних результатів розподілу державної компенсації між господарствами Сумської області. Таке доручення озвучила Ірина Купрейчик: «Ми хочемо бачити наскільки програма є ефективною».

Тетяна Пляшник

#Агропромисловість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...