• Головна
  • Сумська ОДА звертатиметься до Кабміну щодо необхідності фінансування будинків дитини
11:00, 24 липня 2019 р.

Сумська ОДА звертатиметься до Кабміну щодо необхідності фінансування будинків дитини

На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик під час апаратної наради

Тимчасово виконуюча обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Надія Лисенко розповіла про те, що наразі на Сумщині є єдиний спеціалізований обласний будинок дитини. Заклад розрахований на 80 ліжок, у ньому щорічно утримуються 110-112 немовлят. Зокрема із них 50% – це діти, які опинилися в умовах, що загрожують їхньому життю, і 30% – це соціальні сироти.

Специфіка цих будинків дитини по всій Україні у тому, що вони опікуються дітьми до трьох років, які після трьох років переводяться до закладів соціальної сфери, що розташовані в Харкові. Наразі ж ці будинки дитини планують з 2023 року трансформувати у Центри медичної реабілітації дітей. Передбачається, що діти цієї категорії там будуть перебувати лише від 24 до 45 днів.

«Окрім того, на жаль, згідно із реформою медичної системи з 2020 року Національна служба здоров’я не передбачає фінансування на такі будинки дитини», – повідомила Надія Лисенко.

Ірина Купрейчик наголосила на необхідності звернутися до Верховної Ради України та Кабміну з проханням врахувати пропозиції Сумської облдержадміністрації щодо доцільності внесення змін до законодавства і передбачення коштів на будинки дитини, хоча б до 2023 року. Тому що діти не мають залишитися без належної соціальної опіки.

#будинок дитини #кабмін
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...