• Головна
  • Зміни у ліфтовому господарстві Сум
18:00, 23 липня 2019 р.

Зміни у ліфтовому господарстві Сум

Управителі багатоквартирних житлових будинків, яких затвердили 16 липня під час засідання виконавчого комітету, повинні прийняти ліфти для подальшої експлуатації та забезпечення належного стану, згідно території обслуговування.

Також департамент інфраструктури міста має передати управителям всю документацію по забезпеченню експлуатації ліфтів.

Таке рішення безпосередньо є результатом ухвалення ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який передбачає нову фазу реформування житлово-комунальної сфери. Цей закон надає співвласникам багатоквартирних будинків ефективний механізм вибору управителя для свого будинку, і зокрема, певну автономію у вирішення функціонування будинків.

З іншого боку, це непогана нагода для влади зменшитивідповідальність за стан ліфтів.

Така тенденція чомусь і не дивує. Про ліфт-убивцю у Сумах 2 січня дізналася вся Україна. Смерть двомісячного хлопчика змусила міську владу активізуватися у перевірці стану ліфтового господарства.

Нагадаємо: Трагедія сталась 2 січня 2019 року близько 16.10 в м. Суми по вул. Супруна, 32/1. Жінка разом зі свекром та малюком, який перебував у колясці, піднялись ліфтом на 9 поверх. Коли дорослі вийшли на площадку, коляску з малюком затисло дверима і ліфт почав опускатись донизу. Від отриманих травм малюк помер.

Довгий час велося слідство. Наразі прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно п’яти осіб, дії чи бездіяльність яких призвели до загибелі 2,5 місячного немовляти в ліфті. Судитимуть одного із заступників міського голови м. Суми, директора Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради, керівника, виконроба та електромеханіка Товариства з обмеженою відповідальністю «Міськсумиліфт». Про це сьогодні під час брифінгу повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області – Володимир Кригін.

Скільки коштів виділено з міського бюджету на забезпечення належного функціонування ліфтів у 2019 році ?

Щодо фінансування ремонту ліфтового господарства Сум на 2019 рік Віктор Павленко 4 лютого під час апаратної наради зазначав: «Цього року у департаменті інфраструктури міста передбачено на капітальний ремонт ліфтів в житлових будинках кошти у сумі 12,07 млн грн., в будинках, де створені ОСББ, – 4 млн грн. (100% фінансування), на ремонт ліфтів за програмою співфінансування 70/30 – 3,8 млн грн., а також заплановано виділення коштів у розмірі 350 тис. грн. на експертне обстеження ліфтів міста».

Відповідно до інформації про хід виконання міського бюджету за І квартал 2019 року, на забезпечення надійної та безперебійної експлуатації ліфтів витрачено1,3 млн. гривень.

Загалом не так важливо хто буде опікуватися роботою ліфтів, важливо наскільки це буде якісно. Головне – застерегти жителів від небезпечних ситуацій.

Тетяна Пляшник

#ліфт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...