• Головна
  • У Верхньосироватській ОТГ депутати «зривають» засідання сесій
17:28, 15 липня 2019 р.

У Верхньосироватській ОТГ депутати «зривають» засідання сесій

У Верхньосироватській ОТГ проведуть ремонт амбулаторій: у Верхньосироватській зроблять водопостачання та каналізацію, в Бобрицькій – покрівлю. Відремонтують дорогу в центрі села Верхня Сироватка, покрівлю та фундамент школи у селі Великий Бобрик. Завершать ремонтні роботи у дитсадку. Верхньосироватська ОТГ стане першою в області, де збудують малий груповий будинок для дітей сиріт та дітей з обмеженими фізичними можливостями, з особливостями діяльності таких проектів можна ознайомитися тут.

Нададуть матеріальну допомогу 16-ти онкохворим. Усе це не вигадки, а реальні проекти, які мають джерело фінансування і право на життя. Залишилося лише затвердити бюджет на сесії й усе вищезгадане запрацює. Але доки депутати, які представляють інтереси жителів Бобрика, «зривають» засідання, це неможливо.

Наприклад, у п’ятницю, 12 липня, мала б відбутися чергова сесія, зібралася необхідна кількість депутатів. Проте вона так і не розпочалася. Річ у тому, що депутати поставили голові ОТГ Аллі Александровій ультиматум: якщо вона визнає офіційною 26-у сесію, яку депутати провели без голови та секретаря, то вони будуть брати участь у сесії і вирішувати нагальні питання, в іншому випадку вони відмовляються працювати. «Те, що роблять наразі депутати – це перш за все свавілля, користування своїм посадовим становищем. Ми розпочали багато важливих проектів, які перебувають під загрозою, доки ми не приймемо бюджет», – коментує ситуацію Алла Александрова.

До речі, якщо сесія Верхньосироватської ОТГ не затвердить бюджет до певного терміну, є загроза втратити субвенцію держбюджету у сумі 2,5 млн. грн. і 8 млн. грн. від Сумської міської ради.

Про яку сесію йдеться ? Депутати вимагали проведення позачергової сесії, на що вони мають право. Засідання відбулося, хоча Александрова була відсутня, оскільки, її за станом здоров’я забрала швидка допомога. За відсутності голови ОТГ, секретар має право проводити засідання, проте головуючих було обрано серед депутатів, чого не дозволяє регламент, згідно з яким переобрати головуючих сесійного засідання можна лише, коли голова та секретар два тижні поспіль відмовляють у проведенні. Але депутати, зрозумівши, що можуть скористатися ситуацією – проводили засідання за «власним» порядком денним, який було сформовано, ігноруючи законодавство.

Рішення, що були прийняті депутатами на неофіційній сесії, перевищують їхні посадові повноваження:

- Звільнити головного лікаря.- Встановити порядок користування службовим автомобілем для голови ОТГ.- Скасувати розпорядження голови об’єднаної територіальної громади Алли Александрової про звільнення заступника голови ОТГ Андраніка Аллахвердяна та ін..

Нагадаємо: заступника голови Верхньосироватської ОТГ Андраніка Аллахвердяна було звільнено на підставі порушення Присяги, що доведено службовим розслідуванням. Скасувати дане рішення може лише суд, але ніяк не депутати.

До речі, гнів депутатів розпочався саме після звільнення Аллахвердяна, який наразі намагається вести інформаційну війну у соцмережах проти Александрової. Депутати також пояснюють своє обурення тим, що від того моменту, як Малий та Великий Бобрик ввійшли до сладу Верхньосироватської ОТГ, розвиток інфраструктури погіршився і від бюджету всієї ОТГ до Бобрика фінансування не надходить.

Проте цьому заперечують офіційні дані, зокрема звіт голови ОТГ за 2018 рік, у якому також оприлюднено видатки з бюджету на потреби Бобрицької громади: 119 870,23 грн. – аванс на генплан в с. В.Бобрик, 95 000 грн. – чистка колодязів, 13 851,99 – виготовлення ПКД водогону, 73 675 грн. – спилювання дерев та ін.

Між іншим, саме через відсутність генерального плану Бобрик страждає, оскільки, за такої умови будь-яке капітальне будівництво заборонено. Власне староста Бобрицької громади Євгенія Дюкарева не заперечує, що фінансування надходить, але коментувати поведінку депутатів Бобрика і ситуацію, що склалася, відмовляється. Виходить, що депутати вирішують абсурдні питання, не приймають проекти рішень соціально-економічного спрямування, що не дозволяє затвердити бюджет і отримати мільйонну державну субвенцію і при цьому вимагають від Александрової конкретних дій для забезпечення життєдіяльності громади.

Зрозуміло, що без рішення ради, голова не може, відповідно до чинного законодавства, ухвалювати бюджет. Тому і виконання будь-яких проектів можливо призупиниться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОТГ #депутаты
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...