Перспективи для українських інвесторів на теренах Франції

Привабливість інвестиційних проектів Франції для українського бізнесу у 2019 році

Франція входить в трійку лідерів Європи станом на 2018 рік за надходженням прямих іноземних інвестицій. Останні 2 роки Франція відмічала рекордне нарощування числа створюваних компаній зовнішніми інвесторами. За рік в країні відкриваються близько 800 нових фірм, що надають до 17 тисяч нових робочих місць. Це майже 30% приросту економічних показників країни, до речі.

Перспективи для українських інвесторів на теренах Франції, фото-1

Не дивлячись на те, що більшість інвесторів у світі — переважно американці або європейці, Франція приваблює бізнесменів з різних куточків земної кулі. Сьогодні це араби, японці, китайці, росіяни та українці. Щодня у Франції створюються мінімум 2 інвестиційні проекти, які запроваджуються закордонними компаніями. Вже зараз 20 тис. компаній діють у статусі французьких нерезидентів. В них працює майже 2 млн. робітників, що складає до 13% активного населення країни. Ним належить майже третина загального експорту, наукових розробок та досліджень, за даними INSEE.

Загалом близько 50 найбільших іноземних компаній ведуть свою діяльність у країні Ейфелевої вежі: United Technologies, General Electric, Kingfisher, Fiat, Walt Disney Company, ISS, Volvo Trucks. Такі гіганти світової індустрії налічують у штаті близько півмільйона працівників, та щорічно винаймають сумарно 10 000 нових спеціалістів.

Пріоритети Франції для вітчизняного бізнесу

1. Інноваційність. Франція займає 16 місце в рейтингу Глобального індексу інновацій. А, на думку 50% керівників, саме впровадження інновацій надає найбільшу конкуренту перевагу для будь-якого бізнесу. За станом на 2016 рік, до речі, Франція налічувала майже стільки ж НДДКР центрів, як і Німеччина та США.

2. Легкість ведення бізнесу. Франція входить у ТОП-20 країн світу за рівнем легкості ведення бізнесу. Сьогодні українські вкладники мають можливість як самостійно вводити капітал у французькі інвестиційні проекти, так і робити це через посередницькі консалтингові компанії.

Тогрул Алієв, міжнародний ресторанний консалтинг Paris Management Group: «На відміну від більшості компаній, які спочатку створюють підприємства, а потім шукають попит, ми почали діяльність вже після відкриття трьох ресторанів на замовлення співвітчизників у Франції. Як вже сьогодні я розумію, дана країна найбільш популярна серед інвесторів, які планують створити малий та середній бізнес. Тут проста система спілкування з органами влади, немає такої великої бюрократії, як от у Німеччині або Італії, та є дійсно великий попит на якісний товар, що не так коливається, як у переважній частині Європи. Це все менталітет французів, і це подобається нашому бізнесу».

3. Економічний ріст країни. Електронна торгівля стимулює логістику, науково-дослідна співпраця стимулює венчурний бізнес, ресторанний бізнес стимулює імпорт. У цих галузях інвестиційних проектів останні 3 роки спостерігався найбільший приріст — 14-25%.

Саме завдяки цьому інвестиційна привабливість країни сьогодні досягла докризового рівня (2009 рік — 76%, 2014 рік — 62%, 2017 рік — 73%) та впевнено прямує вгору.

До того ж, ведення підприємницької діяльності у Франції надає багато перспектив нерезидентному бізнесу.

Перспективи для українських інвесторів на теренах Франції, фото-2

Переваги Франції при реалізації інвестиційних закордонних проектів

1. Центральне розташування країни у Європі. Це доволі вагомий фактор, особливо для логістичних компаній, підприємств у сфері міжнародної торгівлі та рітейлі.

2. Лояльна податкова система. Ставка податку на прибуток варіюється від 0 до 49% в залежності від суми доходу, але для середнього та малого бізнесу ця ставка складе приблизно 15%. До того ж, за наявності директора-резидента, якщо вкладник буде виступати лише іноземним інвестором, можливе лише оподаткування дивідендів.

Перспективи для українських інвесторів на теренах Франції, фото-3

3. Можливість отримати вид на проживання. Нерезиденти, що отримали візу спеціальної категорії, за умови вкладення капіталу у інвестиційні проекти Франції, вже через 2 місяці можуть отримати карту резидента.

До того ж, не забуваємо, що Франція входить у лідери за туристичною привабливістю. Тому однозначно пріоритетні напрями бізнесу будуть процвітати. Можливо саме ця країна стане новим простором для розвитку лідерів бізнесу Сум?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі