Володимир Гройсман: від влади на місцях залежить, скільки коштуватиме тепло для українців

Знизити ціну для кінцевого споживача тепла можливо передусім завдяки заходам з модернізації тепломереж та встановленню лічильників, і вплинути на це цілком у компетенції місцевих посадовців.

Чому тарифи на теплопостачання в Україні так відрізняються залежно від регіону?  Скажімо, у Маріуполі 1 гКал тепла коштує 1303 гривні, а у Кропивницькому – вже 1852 гривні. І це при тому, що ціна на газ для усіх теплопостачальних організацій однакова.

«При однаковій ціні на газ маємо різницю тарифів у 30-40%, - зауважує Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Я розумію, що різниця може бути. Але вона залежить від технологій виробництва, обліку та заходів з енергозбереження. І тут виникає запитання: а що зробили місцеві керівники, адже більшість ТКЕ належить муніципалітетам?»

Справді, владі на місцях належить 98% теплопостачальних підприємств та мережі. Для підготовки до опалювального сезону 2018-2019 уряд виділив регіонам 12,5 млрд гривень. За ці гроші місцеві муніципалітети мали ремонтувати тепломережі, відновлювати системи водопостачання, встановлювати енергоефективне обладнання. Але з цим завданням впорались далеко не всі. З 12,5 млрд грн на такі цілі було витрачено лише 3 млрд.

В Україні існує 20 тис. км тепломереж, з них 7 тисяч знаходяться в аварійному стані, втім, торік органи місцевого самоврядування відремонтували лише 240 км.

Що стосується безпосередньо міста Суми, то окремою проблемою є відсутність схеми теплопостачання обласного центру. Як повідомили в Сумській облдержадміністрації, цей документ сьогодні дуже важливий практично для кожного жителя Сум. Адже він безпосередньо впливає на формування тарифів на централізоване опалення, визначаючи тепломодернізацію, технічне переоснащення і розвиток теплопостачальної мережі. А за відсутності схеми теплопостачання залишається лише здогадуватися, звідки взяв виконавчий комітет Сумської міської ради ці вихідні дані.

Крім того, за результатами аналізу вихідних даних, який здійснили фахівці Інституту технічної теплофізики НАН України, розраховане оціночне максимальне теплове навантаження для Сумської теплоенергоцентралі складає близько 153 Гкал/год, що є удвічі меншим за теплове навантаження, показане ТОВ «Сумитеплоенерго» у 2014-2017 роках. Тобто, виходить, розмір тарифів в обласному центрі було значно завищено.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький вважає, що у влади м. Суми є можливість впливати на тарифи. Затягування ж процесу з розробки Схеми може свідчити про зацікавленість керівництва міста у безладі щодо питань теплопостачання та тарифоутворення.

«Сьогодні з 1644 підприємств теплокомуненерго (а це 98%) тільки 26 – ліцензіати НКРЕКП, всі інші підпорядковані органам місцевого самоврядування, – зазначає заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк. – Тож формування тарифної політики належить до їх компетенції. Я ще раз хочу наголосити, що саме вони несуть повну відповідальність за кожну цифру в затверджених ними тарифах, які мають бути 100% справедливими».

Заступник міністра підкреслив, що «79% в структурі витрат домогосподарств за спожиті житлово-комунальні послуги становить тепло. Суттєво зменшити цифри у платіжках можливо за рахунок забезпечення 100% обліку теплової енергії, і ця вимога прописана в Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Нагадаємо, що уряд зобов’язав НАК «Нафтогаз» та теплопостачальників безкоштовно встановити громадянам близько 3,5 млн. лічильників. Це має допомогти ліквідувати корупцію в газовій сфері та зменшить кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів.

Крім того, очільник уряду Володимир Гройсман доручив Національній комісії з питань регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг, Антимонопольному комітету, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провести ретельні перевірки організацій, що постачають енергоресурси, накласти відповідні штрафи і захистити споживачів від необґрунтованих платіжних вимог. Він також закликав міських голів подати чіткий план модернізації й розвитку ЖКГ на 2019-2020 роки та наголосив, що хотів би, аби більшість виділених коштів було проінвестовано саме в оптимізацію виробництва тепла та його поширення. Адже від цього залежить вартість тепла і гарячої води для українців.

гройсман тепло ціни місцеві бюджети
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Спортивный журналист UA:СУМИ Александр Качанов в больнице. Об этом в фейсбуке сообщил Анатолий Поляченко. «Друзья! Сегодня утром случилась беда с Александром Качановым - у него инфаркт . головного мозга. Саша сейчас находится в палате интенсивной терапии в неврологии ЦГБ, он в сознании. но дышит в кислородной маске и находится под капельницами и под воздействием лекарств. Угрозы жизни, как сказали врачи. нет. У него недавно был Александр Елшанский, его про...
фото
У Сумах у рамках інформаційної кампанії “Ремінь або розтин” розмістили  шокуючу соціальну рекламу, яка спонукає українців користуватися ременями безпеки в авто. На 180 білбордах по Україні розміщене зображення чоловіка з синцями від ременя безпеки та інше його ж фото зі слідом від розтину. Автори реклами пропонують вражаюче порівняння, показуючи наслідки автокатастрофи для людини, яка не пристібається паском безпеки. Інформаційна кампанія розроблена в рамк...
фото
В конце мая по доброй традиции сотрудники Управления СБУ в Сумской области поздравили воспитанников Штеповского учебно-реабилитационного центра с праздником Последнего звонка. И хотя в этом году в заведении не было выпускных классов, праздник выдался не менее трогательным и насыщенным положительными впечатлениями и эмоциями. Концертная программа, подготовленная воспитанниками и педагогами, стала настоящим украшением мероприятия. Дети продемонстрировали кон...
фото+видео
В городском парке им. И.Кожедуба соревновались санитарные посты предприятий, учреждений и организаций. Традиционно мероприятие организовал отдел по вопросам чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты населения. По словам начальника отдела по вопросам чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты населения Сумского горсовета Артура Петрова, цель данного мероприятия - отработать практические навыки в оказании домедицинской помощи пострадавшим, экстренной эвакуа...
фото+видео
Происшествие произошло в ночь с 21 на 22 мая на автодороге Н-12 «Сумы-Полтава». В городе Ахтырка инспекторы остановили автомобиль Volkswagen Golf, который двигался с техническими неисправностями. Во время проверки документов у водителя и проведения поверхностной проверки легковушки патрульные обнаружили несколько интересных находок. «В салоне автомобиля мы заметили предмет, похожий на охотничье ружье. Мое внимание сразу привлекло то, что ружье было без спе...
Общество
Кабінет міністрів схвалив нову редакцію Українського правопису, яка замінить версію 1992 року. Рішення про оновлення редакції правопису було ухвалено “з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм”. Нову редакцію розробила Українська національна комісія з питань правопису. За словами розробників, українці мають користуватись правописом, створеним на фундаменті української правопис...
фото
С 18 по 25 мая в Токио проходит Чемпионат мира по жиму лежа и классического жима лежа среди всех возрастных групп, сообщает сайт СумГУ. Студент Медицинского института (специальность "Спорт") Артур Залетов стал чемпионом мира 2019 по жиму штанги лежа среди юниоров в весовой категории до 93 кг с результатом 316 кг. Также Артур стал абсолютным чемпионом мира среди юниоров, а его результат 316 кг является новым рекордом мира.
Общество
Сервісні центри МВС нагадують про важливу вимогу до замовлення індивідуальних номерних знаків: останні не можуть бути тотожні або схожі за накресленням із номерними знаками, які видають (видавали) під час державної або відомчої реєстрації транспортних засобів в Україні. У випадку недотримання цієї умови, замовнику буде відмовлено в замовленні ІНЗ навіть після оплати їх виготовлення (оплата повертається). Переконайтеся, що бажаний макет ІНЗ не нагадує номер...
Общество
26 мая на озере Чеха состоится легкоатлетический пробег «Круг Чеха. Сумы 2019» с участием детей, взрослых, ветеранов, юношей, юниоров, человек с инвалидностью, в том числе передвигающихся на креслах колесных. Место встречи - спортивно-развлекательная зона на берегу озера. Регистраций с 08.30 до 09.30. Начало стартов - 10.00. Победителей в каждой категории ждут подарки и денежные вознаграждения. Категории и дистанции Спортсмены с инвалидностью: - на коляска...