• Головна
  • Мер Сум: Спільно з фахівцями готові й надалі впроваджувати енергоефективні заходи у міських закладах соціальної сфери
відео
08:30, 20 лютого 2019 р.

Мер Сум: Спільно з фахівцями готові й надалі впроваджувати енергоефективні заходи у міських закладах соціальної сфери

відео
Мер Сум: Спільно з фахівцями готові й надалі впроваджувати енергоефективні заходи у міських закладах соціальної сфери

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО зустрівся із представниками Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) та компанії iC consulenten.

Зібрались за «круглим столом», під час якого йшлось про підготовку та реалізацію проекту «Енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівель комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресами: вул. Троїцька, 28 та вул. І. Сірка, 3».

До обговорення цього питання також долучились профільний заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ, в. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО, директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлана ЛИПОВА та фахівці цього структурного підрозділу, а також головний лікар дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Олександр ЄМЕЦЬ.

На початку зустрічі міський голова зупинився на тих успіхах у сфері енергозбереження, яких вдалось досягти протягом останніх років.

Серед таких Олександр Лисенко назвав впровадження енергоефективних заходів в рамках Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року, співпрацю з німецьким товариством GIZ та інші.

Принагідно Олександр Лисенко зауважив: «Приємно, що ми вже маємо практичний досвід співпраці з корпорацією НЕФКО. У рамках програми «Енергозбереження» у 2016–2017 роках було залучено 9,4 млн грн. кредитних коштів на реалізацію проекту «Покращення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми». За рахунок цих коштів завершено роботи з термомодернізації дитячих садочків № 2 та № 22, школи № 29. Також за рахунок кредитних коштів НЕФКО та грантових коштів ЄС плануємо профінансувати реконструкцію окремих споруд та заміну деякого обладнання міських очисних споруд».

Міський голова також засвідчив готовність продовжувати співпрацю з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією у рамках вищезгаданих проектів та забезпечувати співфінансування проекту в розмірах, що вимагаються згідно з політикою корпорації.

Фахівці останньої під час зустрічі запевнили, що перш ніж перейти до енергоефективної термомодернізації будівель міської дитячої лікарні Святої Зінаїди по вул. Троїцька, 28 та вул. І. Сірка, 3, місто отримає всі необхідні консультації та допомогу при підготовці документації.

Для цього, розповіла інвестиційний радник Представництва НЕФКО Тетяна ЛИТВИН, протягом усього періоду (починаю від першої зустрічі і до остаточного завершення проекту) у Сумах працюватиме досвідчений консультант.

Ним є керівник групи експертів, експерт з енергоефективності компанії iC consulenten Денис ВЛАСОВ, який розповів про всі стадії впровадження даного проекту.

За його словами, спочатку буде здійснено енергоаудит будівель, відповідно до якого розроблятимуться енергоефективні заходи.

«Місто отримає декілька проектних ліній, з яких треба буде обрати одну. На її основі розроблятиметься бізнес-план, який має затвердити інвестиційний комітет НЕФКО. Наступними етапами проекту є розробка тендерної документації та безпосередньо реалізація заходів у лікарняних закладах», – повідомив експерт.

Зокрема, у будівлі міської дитячої лікарні Святої Зінаїди по вул. Троїцька, 28 планують збалансувати систему опалення, встановити автоматизований вузол регулювання теплового потоку та модулю гарячої води, утеплити будівлю, дах і цоколь лікарні, замінити вікна та утеплити перекриття підвалу будівлі.

Дитячу поліклініку по вул. І. Сірка, 3 хочуть оснастити індивідуальним тепловим пунктом.

Стати до роботи планують уже навесні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мер #дитяча лікарня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...