• Головна
  • Як зараз лікують сумчан: зміни на краще
16:25, 15 лютого 2019 р.

Як зараз лікують сумчан: зміни на краще

Як зараз лікують сумчан: зміни на краще

Минулий рік був знаковим щодо реформ у медичній галузі України: тепер ми йдемо до свого лікаря.

Лікарі стали більше отримувати за свою роботу, а пацієнти - отримувати якіснішу послугу. Тепер ми маємо можливість самостійно обирати сімейного лікаря, і це лише одна з кардинальних змін у галузі медицини, що сталися за минулий рік. Як свідчать офіційні дані, своїх лікарів обрали вже майже 25 млн українців.

Медики у закладах, які перейшли на нову модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», отримали підвищені зарплати. Що це нам дає, запитаєте ви. Хто уклав угоду з «сімейним» лікарем, розуміє: до нього будуть ставитися уважніше. Адже лікар за це отримує гроші. Його завдання – медично відповідати за всю родину, проводити профілактичні огляди – до речі безкоштовно. Адже ми підписуємо зі своїм лікарем декларацію на обслуговування, а держава платить саме за нас гроші медзакладу, де цей лікар працює. Заклади, що приєднались до реформи, вже отримали збільшене фінансування від держави.

Лікар, у якого багато пацієнтів, отримує більший дохід. Тож він зацікавлений в тому, щоб ви залишались його пацієнтом, а значить, надаватиме якісну медичну допомогу.Лікар ще чому зацікавлений – бо тепер, підписавши декларацію з вами, отримає  вищу зарплатню.

«Я не обіцяю дива всім та одразу. Так не буває. Але я впевнений, поступово ми зможемо зробити життя у нашій країні кращим», – каже Володимир Гройсман, глава Кабміну.

Про цифри: зведений бюджет на охорону здоров’я у 2019-му році становить майже 132 млрд грн. На 15 млрд грн більше, ніж у 2018 році.Але ж не лише у цифрах річ.

У сфері охорони здоров’я, за уряду Гройсмана, відбуваються кілька кардинальних змін: підписання декларації із сімейним лікарем, реалізація програми «Доступні ліки», запровадження безкоштовної діагностики, реформування системи екстреної допомоги та розвиток сучасної спеціалізованої медицини. Два ключові завдання уряду на цей рік у сфері охорони здоров’я: кожен українець має отримувати кваліфіковану медичну допомогу вчасно та медики мають отримувати гідні зарплати.

Якщо говорити про доступність ліків, уряд дбає: у 2017 році запроваджено програму «Доступні ліки», люди з хронічними захворюваннями можуть їх отримати в аптеці безкоштовно або із невеликою доплатою. Це понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету 2 типу, 59 з них – безкоштовні. Добре, що уряд працює над тим, щоб розширити перелік таких ліків та максимально спростити процес їх отримання. З квітня 2019 року їх виписуватимуть за електронним рецептом, що дозволить отримати ліки навіть в аптеці іншої області.

Як сказав куратор медицини Сумщини Сергій Бутенко, «За два останніх роки в області зроблено дуже багато у напрямку модернізації медичної системи. Ми оптимізували мережу медичних закладів, там, де це було потрібно, відкрили нові амбулаторії, забезпечили їх необхідним обладнанням, - Влада області приділяє велику увагу охороні здоров’я, і ми чекали лише змін на законодавчому рівні, щоб продовжити якісні перетворення на Сумщині. І відрадно, що Кабмін затвердив необхідні постанови з реформування медичної галузі».

Іноді ми потребуємо швидкої допомоги. Буває, так. І телефонуємо, бо потребуємо.

Для того щоб людина була впевнена, що її виклик буде прийнято без затримок, а машина виїде вчасно, уряд розпочинає модернізацію диспетчерських служб екстреної допомоги. У ряді регіонах будуть придбані нові «швидкі» з сучасним обладнанням, бригади екстреної допомоги пройдуть додаткове навчання та отримуватимуть вищі зарплати.На ці цілі у 2019 році виділено 1 млрд грн.

Ще одне, дуже важливе. Українці мають отримувати висококваліфіковану допомогу у закладах, оснащених сучасним медичним обладнанням.

З 2017 року уряд розпочав розбудовувати мережі центрів кардіо-судинної хірургії – щороку виділяються гроші на закупівлю 13 ангіографів для їх оснащення. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисячам людей, що страждають на серцево-судинні захворювання. За три роки в Україні відкриються 39 нових кардіоцентрів. Кожен з нас зможе отримати там допомогу цілодобово, а люди з гострим інфарктом міокарду – безкоштовне обстеження та стентування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медреформа #гройсман
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...