• Головна
  • Про введення в обіг пам’ятної монети “Рік Змії”
15:54, 11 грудня 2012 р.

Про введення в обіг пам’ятної монети “Рік Змії”

Вже не за горами той час, коли у свої права вступить 2013 рік під заступництвом Чорної водяної Змії. Змія з давніх часів вважається символом удачі й щастя, мудрості, високого положення і міцного здоров'я.

На честь року Змії Національний банк України в рамках серії “Східний календар” уводить в обіг 10 грудня 2012 року пам’ятну монету “Рік Змії” номіналом 5 гривень.

Монету виготовлено зі срібла 925 проби, якість карбування – “пруф”, маса в чистоті – 15,55 г, діаметр – 33,0 мм, тираж – 25 000 штук. Гурт монети – рифлений. Елемент оздоблення – кубічний оксид цирконію діаметром 1,25 мм.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, в оточенні стилізованого рослинного орнаменту написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК/ УКРАЇНИ/ 5/ ГРИВЕНЬ; унизу на дзеркальному тлі  – 2013, а також позначення металу, його проби –  Ag 925, маси в чистоті – 15,55 (ліворуч) та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети в оточенні стилізованого рослинного орнаменту зображено в лубочному стилі змію (око зелене). Над цією композицією і під нею розміщено абрисні фігурки всіх 12 символів східного календаря.

Художники:  Володимир Таран, Олександр  Харук, Сергій  Харук.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...