Держбюджет-2019: чого очікувати жителям Сумщини у новому році?

Держбюджет-2019: чого очікувати жителям Сумщини у новому році?, Sumy0542

«Державний бюджет 2019 – це бюджет сталої розбудови країни.  Зміни, які ми робимо – це не точкові зміни. Це зміни, які вплинуть на різні сфери і на розвиток держави в цілому», – Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Соціальні допомоги, субсидії, пенсії: що нового?

Згідно з проектом Держбюджету, субвенції місцевим бюджетам на виплату соціальних допомог у 2019 році зростуть на 3,1 мільярда гривень – до 63 мільярдів. Що це означає для пересічних українців? Наприклад, що родини з дітьми зможуть розраховувати на додаткову підтримку – нові урядові ініціативи: як-то «пакунок малюка» і «муніципальна няня».

Що ж до людей, які знаходяться на заслуженому відпочинку, то їхні пенсії вперше буде проіндексовано автоматично – в залежності від зростання інфляції і середньої заробітної плати.

До речі, якщо вдатися до ключової цифри, то вона така: уряд розраховує на зростання економіки на рівні 3%.

Крім того, до кінця 2019 року планується повністю перейти на монетизацію субсидій. За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, загальна сума, передбачена на субсидії, – 58 мільярдів гривень, з яких 55 мільярдів – на стандартну систему їх нарахування. «Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто на них має право… Друга програма розпочнеться у пілотному режимі, і до кінця року перейдемо на повну монетизацію», – заявила міністрфінансів.

Розвиток громад

Процес децентралізації триватиме: задля сприяння фінансовому зміцненню територіальних громад на підтримку регіональних інвестпроектів з державної скарбниці виділено12,8 млрд грн. За оцінкою Міністерства фінансів, обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів у 2019 році зросте до 568,7млрд грн (на 15,3 млрд грн більше проти нинішнього року).

Щоб дороги були і щоб вони були якісними

Прикметно, що на розвиток дорожньої інфраструктури у 2019 році передбачено 55,6 млрд грн. – майже на 8 млрд гривень більше, ніж цьогоріч. До речі, реальні зрушення у вирішенні цих питань відчули і на Сумщині. Як зазначив у розмові з журналістами заступник голови Сумської ОДА Вадим Акпєров, на ремонт доріг в області витратили «досить пристойну суму». Тому деякі ділянки ремонтували капітально. Скажімо, трасу Охтирка-Київ.

Що для аграріїв?

На забули при формуванні Держбюджету і про аграріїв. Адже саме аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП. Для його підтримки у 2019-му році передбачено 7,9 млрд гривень (на 600 млн грн більше порівняно з 2018 роком). Кошти спрямують передусім на розвиток фермерських господарств (вперше фермерські господарства визначені основою сільського розвитку); здешевлення придбання вітчизняної техніки; розвиток тваринництва, хмелярства, закладку молодих садів та виноградників. По суті, фермер стане домінуючим гравцем в аграрному секторі України.

Медична допомога

Презентуючи головний кошторис Сумщини на 2019 рік, начальник Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко зазначила, що його дохідна частина сформована в обсязі 6,6 млрд грн, з яких левова частка – більше 5,5 млрд – державна субвенція різного спрямування. Значні суми виділено на розвиток та реформу медицини, фінансування  цілої низки важливих проектів. Серед них: оновлена система первинної медичної допомоги, реформа екстреної  медичної допомоги, урядова програма «Доступні ліки». Окремо слід згадати про гроші, які виділені на проведення медичної діагностики. Фактично, держава оплачуватиме  громадянам вартість всіх досліджень, на які їх відправляють сімейні лікарі. На це в державному бюджеті закладено 2 млрд грн.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман називає Держбюджет-2019 бюджетом розвитку. За його словами, у збалансованому документі передбачено усі головні напрямки фінансування. «Йдеться про безпеку і оборону, освіту, охорону здоров’я, будівництво і ремонт доріг, вирішення питань енергоефективності та децентралізації. По суті, це фундамент економічної стабільності і розбудови країни».

держбюджет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі