Бова «обрізає» Боромлянську ОТГ від районної лікарні

"Термін, який ми чекали, вийшов. Вихід у нас один - сказати: "До побачення Боромлянській ОТГ", - констатував на сесії райради мер Тростянця Ю.Бова.

Конфлікту вже більше року. У грудні минулого року "зразковий мер" Тростянця Ю.Бова наобіцяв районним депутатам, що прийнявши у свою власність ЦРЛ, забезпечить в ній обслуговувати населення всього району, та вже через рік свої обіцянки перетворив на ультиматуми для більшості сільських рад - або ви платите за нашими рахунками, або ваших людей в лікарні не обслуговуватиме.

Остання сесія Тростянецької районної ради, яка пройшла минулої п'ятниці, знову сяяла "громом і блискавками" від мера, в першу чергу в бік Боромлянської ОТГ. А сільські голови не розуміли, що вони завинили перед містом, віддавши йому через райраду практично всі медичні заклади, всі гроші державної субвенції на первинну і вторинну медицину, плюс до цього ще й грошей зі скудних бюджетів своїх громад. А Бові все мало...

Першим тему утримання донедавна районної лікарні на сесії порушив голова районної ради. Про дуже чутливу проблему А.Корж сказав коротко: "Питання дуже наболіле", - і відразу до слова запросив Юрія Бову, навіть не погодивши питання його виступу з депутатами через голосування, що вимагає регламент. Але який може бути в райраді для Бови регламент? Він, виходить, сам для райради регламент: як сказав, так і буде.

Мер розпочав "за здравіє".

- З 1 січня цього року ЦРЛ у власності громади м.Тростянець. Але вона не припиняє і надає послуги будь-якому жителю Тростянецького району, немає значення - з Боромлянської ОТГ, чисіл, які не приєдналися до жодної об'єднаної громади. - розпочав свій виступ мер Тростянця.

А потім Бова перейшов "за упокій", і нагадав присутнім головам сільрад, в першу чергу Боромлянському голові В.Романіці, що існують домовленості, буцімто всі вони разом з містом мають спільно утримувати лікарняні заклади, і ЦРЛ в першу чергу. За словами Бови, були укладені угоди між міською радою і районною та Боромлянською ОТГ на від­шкодування збитків. За словами мера, першу частину відшкодувань міськраді сплачують за перше півріччя, потім він "оптимізує витрати, вживаючи заходи, які тільки можна" і на друге півріччя вже робляться коригування на лікарняну галузь і "виходимо на фактичні видатки з врахуванням економії коштів" - каже мер.

Судячи з першого півріччя, Боромлянська ОТГ сумлінно виконала свої обов'язки, заплатила, крім належної державної субвенції місту ще 1 млн. 335 тис. власних коштів (які, до речі, могли б піти на розвиток чи то Боромлі, чи Гребениківки або Жигайлівки). Але 1,3 млн "боромлянських" грошей меру видалося мало - і він сказав, що за їхніми підрахунками, для покриття річної "цифри" боргу, Боромлянській ОТГ потрібно заплатити ще понад 700 тисяч, мовляв, Боромлянській ОТГ міськрада на початку року "порахував" 2,7 млн. виплат для покриття зби­тків, а потім, так би мовити, "змилостивилася" і зменшила цю суму до 2,091 млн. грн.

Всі ці цифри збитків міськрада порахувала виходячи з того, що, мовляв, держава "помилилась" в розрахунках і виділила на утримання Тростянецької ЦРЛ значно менше, ніж треба - 25,3 млн. грн., а вони в міськраді нарахували зовсім іншу цифру - 42 млн.

- Держава профінансувала лише 60 відсотків від потреби на утримання районної, тепер вже міської лікарні, - сказав Бова.

І тому цю різницю, за його словами, тепер мають пропорційно покрити міськрада, райрада і Боромлянська ОТГ. За села, які не входять у жодне ОТГ, 1,2 млн. дала обласна рада і до них у мерії претензій немає. А ось до Боромлянської ОТГ - більше, ніж треба.

Конкретно мер Тростянця озвучив, що на стаціонарному лікуванні в 9 відділеннях Тростянецької лікарні з початку року лікувалося на 471 мешканця Боромлянської ОТГ, або це виражається у 4286 ліжко/місцях. Крім того,на амбулаторно-поліклінічному відвідуванні в Тростянецькій лікарні побувало 11 тис 724 людини з Боромлянської ОТГ (і це при тому, що всього населення в Боромлянській ОТГ трохи більше 6,5 тисяч). Крім того, Бова розповів, що в лабораторіях, рентген, ЕКГ та інших центрах ЦРЛ, боромлянам (тобто, жителям ОТГ) було надано ще 7744 обстежень. Таке враження, що крім боромлян ніхто у нас і не лікується в місті.

Коли після Юрія Бови до виступу запросили голову Боромлянської ОТГ Василя Романіку, то він навіть не став заперечувати деталі, а сказав загалом: "Ви шантажуєте села лікарнею, вимагаючи гроші".

- Той Миколайчик, у вигляді районної лікарні, який район подарував міськраді в грудні, на превеликий жаль став предметом шантажу. Ми, сільські голови, спочатку розуміли, що лікарню треба підтримати. Ми дали своїх вільних залишків більше мільйона, відмовившись від чогось у себе. І все міськраді мало.У вас немає ні порядності, ні совісті, - сказав Василь Романіка. - Коли районна рада передавала місту районну лікарню і всі заклади медицини, то передавали не тільки об'єкти, з ними давалися повноваження і зобов'язання. А тепер Бова каже, одних буду лікувати, інших - ні. В Україні не знайдеться такої громади, яка взяла собі районну лікарню. Ще місто не давало на лікарню, а села давали. Первинну ланку медицини, вважайте, розвалили, створили людям масу проблем. Сьогодні голова РДА і голова райради заводять людей в такі тенета, що їм буде не виплутатися.

На закінчення виступу В.Романіка сказав, що хотів би зрозуміти, як можна район поставити на коліна, шантажуючи села відмовою в лікуванні людей.

-Ми розвиваємося. Міль­йон вклали у сільську освіту, два мільйони - у первинну медицину. Зараз хочемо дві машини докупити лікарям, щоб був транспорт у кожного. А місто села ставить на коліна. В цьому році вимагають 2 млн., а наступного скажете - давай 5 млн. Цьому немає ні кінця, ні краю...

У Бови ж своя правда. І він намірів не приховує.

- Поки що ми плануємо утримання Тростянецької ЦРЛ без Боромлянської ОТГ, - заявив мер. - Бо просити, як попрошайки, ми не будемо. Термін, який ми чекали, вийшов. Вихід у нас один - сказати: "До побачення Боромлянській ОТГ".

тростянецький район бова
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
550 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
адреса
Завтра, 27 марта, некоторые улицы г. Сумы и Верхнего Песчаного останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
Политические новости
«Противостоять массовым фальсификациям можно только одним способом – высокой явкой избирателей на участки для голосования», - об этом заявил Юрий Бойко журналистам во вторник, 26 марта. «Противостоять скупке голосов, фальсификациям и злоупотреблениям на выборах можно только одним способом – прийти и не дать украсть свой голос. Высокая явка избирателей – поставит крест на манипуляциях с избирательными бюллетенями и «мертвыми душами» в гос. реестре. Потому ч...
Общество
23 марта в городе Днепрорудное (Запорожская обл.) прошел профессиональный турнир WWFC ROAD 20 по смешанным единоборствам. В октагоне сражалась и 23-летняя сумчанка Дарья Чибисова. Ее соперницей была молодая, но перспективная Анна Биденко из Николаева (спортивный клуб «Бульдог»). Наша землячка победила нокаутом в первом раунде на 3 минуте 18 секунде. Это уже вторая победа Дарьи на профи-ринге.
видео
25 марта в 11:55 на линию экстренного вызова 101 поступило сообщение о возгорании сухой растительности по ул. Шевченко в г. Шостка. О пожаре сообщил случайный прохожий, который увидел дым и пламя на открытой территории. На место происшествия был направлен дежурный караул 4 - й Государственной пожарно - спасательной части. По прибытию было установлено, что горит мусор и остатки сухой растительности на площади 0,3 га. В 12:40 возгорание локализовали, а в 13:...
Происшествия
25 декабря в 12:22 в Службу спасения 101 поступило сообщение о пожаре в хозяйственной постройке по ул. Кочемазов в г. Конотоп. Сообщение поступило от соседки, которая увидела дым и пламя из-под кровли здания. На место происшествия был направлен дежурный караул 12-й Государственной пожарно-спасательной части. По прибытию было установлено, что огнем охвачена кровля по всей площади, образовалась угроза дальнейшего распространения огня на остальные постройки....
Общество
25 марта в Ахтырской ЦРБ провели операцию ахтырчанину Владимиру Твердохлебу по ампутации правой ноги. Напомним, у него развилась гангрена после того, как он наступил на гвоздь прошлым летом на стройке. Он лечился в больнице, но средств на лечение не было, поэтому выписался. Неделю назад он отрезал отмершую ступню, которую выбросил. Ее нашла соседская собака, принесшая находку хозяину. После этого история стала резонансной. Ахтырчанина госпитализировали и с...
Общество
Навіть погана погода вчора не зіпсувала сумчанам свято. Близько 5 тисяч мешканців міста із задоволенням відвідали соціальний концерт студії «Квартал 95», що відбувся на стадіоні «Ювілейний». Квитки на захід безкоштовно отримали медики, освітяни, студенти, ветерани АТО й Афганістану, а також люди з особливими потребами. «Ми хочемо віддячити своєму глядачеві, у якого наразі відсутня можливість придбати квитки на подібні заходи, – пояснює Володимир Зеленський...
Общество
25 марта на Сумщине обнаружены два устаревших боеприпасов. Подозрительные металлические предметы были найдены в Ямпольском и Тростянецком районах. В 11:26 в Службу спасения «101» поступило сообщение об обнаружении подозрительного металлического предмета на обочине автодороги «Ямполь-Шостка». Спасатели прибыли на вызов и установили, что находка - это два артиллерийских снаряда калибра 122 мм, находившиеся на расстоянии 1 км от жилых домов. В тот же день, в...
видео
Выяснилось, что про мужчину, который держал на цепи сына, знали соседи. Не известно, сколько могла бы продолжаться такая ситуация, если бы отец не вызвал в дом медиков. «Україна Нова» продолжила следить за ЧП в Сумской области, где отец в течение трех лет держал больного сына на замке. Напомним, что сын с детства страдал психологическими расстройствами. Поэтому отец думал, что таким образом сможет его контролировать. По словам мужчины, он мог навредить не...