• Головна
  • Чому Безсмертний йде у Президенти
Политические новости
10:00, 29 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Чому Безсмертний йде у Президенти

Политические новости
Чому Безсмертний йде у Президенти

В Сумах відбулась 10-та ювілейна зустріч-дискусія «Якої ми хочемо України». Цей захід проводить майбутній кандидат у Президенти Роман Безсмертний в усіх регіонах. Він переконаний, що політика має бути замовлена самими українцями, а не нав’язана популістами, які дбають лише про власні інтереси.

Як людина з вагомим політичним досвідом Безсмертний бачить, що зараз ніхто із кандидатів не пропонує реальні шляхи вирішення актуальних для суспільства питань. Тому говорить з людьми, дослухається до їхньої думки, аби основу своєї програми побудувати за суспільному запиті.

Суми не стали виключенням. Тут, як і скрізь по Україні, розпитували політика, як завершити війну на Донбасі, подолати корупцію, чому держава не дбає про безпеку громадян та що робити для підвищення соціальних стандартів життя.

На зустрічі із відомим політиком та «кандидатом здорового глузду», як вже назвали Романа Безсмертного в регіонах, був аншлаг. Сюди прийшли сумські науковці, медики, освітяни, журналісти та бізнесмени.

«Я проїхав країною. Діагноз один - розрив між державою і людиною. Просто реформувати та лагодити нічого неможливо. Треба створювати усе з нуля. Треба перезаснувати державу, в якій би головною цінністю була Людина», - розпочав Роман Безсмертний. Саме цей шлях він пропонує українському суспільству, бо тільки «вільна людина та сильна держава» може стати успішною моделлю для України.

Завершення війни через прямий діалог з Кремлем

Одним із перших питань було те, як завершити війну на Донбасі. Роман Безсмертний вважає, що Мінський формат себе вичерпав, він мертвий. Дієвого переговорного майданчика наразі немає. Долю України без її участі вирішують на особистих зустрічах Меркель з Путіним, Трамп з Путіним і т.д. Маючи вже сильну армію за плечима, Україна може сама вести діалог з Кремлем, як би це не було неприємно. «З Росії на окуповані території потрапляє зброя та боєприпаси, там знаходяться наші полонені, а значить саме з нею треба говорити. Міжнародна спільнота здатна схилити Москву до переговорів, але наповнити їх конкретним змістом може лише сама Україна», - вважає політик.

При цьому Безсмертний уточнив, що в жодному разі не йдеться про здачу українських інтересів. На його думку, прямі переговори можна починати з технічного рівня налагодження контактів, далі вийти на рівень повноважних представників, а вже потім – глав держав. Рано чи пізно це доведеться робити, бо питання завершення війни буде одним із перших завдань для майбутнього президента.

Ще одним кроком до повернення Донбасу може стати діалог з мирним населенням окупованих територій. Це близько трьох мільйонів людей, які фактично перебувають у заручниках у сорокатисячної зграї бойовиків.

Водночас Безсмертний зазначив, що більшість кандидатів, включаючи нинішнього Президента, використовують питання війни лише як фон для виборчої кампанії. Вони не пропонують ні конкретних кроків по поверненню українських територій, ні тим більше плану реінтеграції Донбасу.

Держава не дбає про безпеку громадян

Роман Безсмертний також обговорив із сумчанами питання безпеки громадян. Він вважає, що держава повністю провалила цю роботу, з огляду на велику кількість збройних нападів на активістів, простих людей та цілі етнічні групи. Звичайний українець не почуває себе безпечно у своєму місті, у власному помешканні, у своїй країні.

При цьому Безсмертний нагадав, що на початок війни на руках у людей було півтора мільйони мисливської зброї, зараз – шість мільйонів, а закон про зброю досі відсутній. Водночас людей, які демобілізуються, «розтягують по бойових загонах».

«У нас виникають озброєні групи, які невідомо кому служать. При цьому відсутня система територіальної оборони, яка б контролювалася державою. Треба розуміти, що в демократичних країнах право на силу та її застосування має виключно держава. Подивіться, скільки разів за цей рік застосовувалася сила проти різних етнічних груп та окремих людей. Немає значення, хто це робить. Це – поза законом!», - наголосив він.

Безсмертний розповів про бездіяльність державних структур в умовах, коли один дільничний поліцейський працює на 12-18 населених пунктів. За його словами, також повністю провалена робота щодо системи патрулювання, системи контролю чи так званого «відкритого міста», тому суспільству знову доведеться самотужки дбати ще й про свою безпеку. «Ніяка робота не ведеться, тому тема безпеки, страху людей в умовах війни дійшла до крайньої межі», - сказав він.

Безсмертний застерігає, що все може закінчитися трагічно, якщо кардинально не змінити систему, тому що сьогодні більшість регіонів вже взяті під контроль криміналітетом. «Треба зрозуміти, що безпека – це і уряд, і МВС, і Президент, і місцеві органи влади, і муніципальна охорона і т.д. Але вони провалили цю роботу, і не мають права далі обіймати ці посади», - переконаний політик.

Тож інститути держави треба перезаснувати, направивши всю їхню діяльність на людину.

Як піднімати соціальні стандарти

Жодні зарплати та пенсії загалом не виростуть без створення в Україні привабливого інвестиційного клімату та прозорих чесних правил для ведення бізнесу, вважає Роман Безсмертний. На його думку, саме ці складові дадуть зростання економіці, а значить і соціальним стандартам. В Україні цього зараз немає в першу чергу тому, що держава, а конкретно – уряд, занадто втручається в бізнесову діяльність замість того, що просто створити сприятливі умови для її розвитку.

Зарегульованість, корупція та «сидіння на потоках» тим більше не дозволяють владі нарешті створити прозорі правила для всіх. Їм зручніше «доїти» бізнес для власного збагачення, ніж направляти свої зусилля та фінансові ресурси на благо країни. І це знову нам показує недолугість державних інститутів. Тому тут без перезаснування держави, без дерегуляції та демонополізації економіки ми далі не зможемо рухатися, зауважив політик.

Загалом склалося враження про Романа Безсмертного як думаючого, розумного політика, який орієнтується у всіх сферах державного управління. У нього справді є конкретні відповіді на питання, починаючи від цін на газ та можливий дефолт, і закінчуючи нюансами міжнародної політики. Тому дискусія на тему «Якої ми хочемо України» була дуже змістовною. Сам Роман Безсмертний зізнався, що вирішив піти у Президенти саме тому, що не бачить тих, кому «можна підносити патрони». Він вкотре нагадав, що політика – це мистецтво управління державою. Це така ж професія, як вчитель чи лікар, нездари дуже дорого обходяться країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Роман Безсмертний #кандидат у президенти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...