Фіскальна служба Сумщини відповідає на запитання щодо кампанії декларування доходів громадян

На запитання про декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році відповідає начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області Мірошнікова Наталія Іванівна.

Яким способом можна подати декларацію про майновий стан і доходи?

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

В який термін слід подати податкову декларацію?

Громадяни, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом подати податкову декларацію, і особи, які проводять незалежну професійну діяльність, подають її до 01 травня 2018 року.

Для громадян, які мають право на податкову знижку граничним строком подання декларації є 31 грудня 2018 року.

Фізичні особи платники податку-резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подають податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Звертаю увагу, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Чи можна включати до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування?

Відповідно до норм Податкового кодексу України до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів).

Також встановлено, що ця норма набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

Станом на 01 січня 2017 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2017 року платникам не надається.

За яких умов надається податкова соціальна пільга?

Податкова соціальна пільга застосовується лише до заробітної плати і не стосується інших доходів.

Пільга надається роботодавцем з дня отримання від платника заяви і документів, які підтверджують право на таку пільгу. Якщо платник одночасно з зарплатнею отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового або майнового забезпечення учня, студента, аспіранта, ординатора тощо, то у цьому випадку пільга не застосовується.

Отримати пільгу людина може лише за одним місцем роботи.

І найважливіша умова: податкова соціальна пільга застосовується до заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2018 році сума обмеження складає 2 тисячі 470 гривень (у 2017 році ця сума складала 2 тисячі 240 гривень).

Чи потрібно декларувати кошти, отримані з-за кордону?

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Крім того, доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

декларуваннядоходів
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
382 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Криминал
Сумской местной прокуратурой поддержано государственное обвинение в отношении 43-летнего жителя Сумского района, который нанес своей сожительнице телесные повреждения и вовремя не оказал помощь. В ходе следствия установлено и доказано в суде, что мужчина проживал в гражданском браке с 30-летней женщиной около 6 лет. Соседи характеризуют их как обычную семью, в которой женщина иногда злоупотребляла спиртными напитками. Так, 18 сентября 2017 супруги провели...
Общество
Катки с прокатом будут работать на стадионе «Авангард», на пл. Независимости и в городском парке им. Кожедуба возле летней эстрады. Каток с искусственным льдом на стадионе «Авангард» работает с 10:00 до 22:00, в выходные дни – с 13:00 (до этого времени на льду занимаются хоккеисты), в будние дни с 14:00 до 16:00  на катке тренируются воспитанники спортивных школ. С 10:00 до 12:00 стоимость катания составит 25 грн, а в остальное время 50 грн. На катке есть...
Общество
В Шостке из-за повышенной заболеваемости острыми респираторными вирусными инфекциями приостановлены занятия в 10-ти классах. Об этом сообщила начальник управления образования Наталья Сергейко. Занятия приостановлены в отдельных классах школ № № 1, 7, 8, 12, 13, лицея. По словам Натальи Сергейко, об объявлении карантина в школах города речь пока не идет. «Каждый день мы проводим мониторинг. Будем действовать по ситуации», — сказала начальник управления обра...
Промо
До Нового года остаются считанные дни, и для многих взрослых остается нерешенным вопрос, а что же подарить сыну (дочке, братику, внучке, племяннику, крестнику, ребенку друзей)? Если и вам посчастливилось быть родственником малыша, который еще не ходит в школу, наша статья будет вам полезна. Подарки деткам до 3 лет. Девочкам этого возраста хочется во всем подражать своим мамам, поэтому в качестве подарков подойдут не только куклы, но и наборы посудки, а так...
Новости компаний
Акция от "Сервис-Люкс"*: Сумы-Краков - 800 грн. Спешите, количество мест ограничено! *Акция действует с 14.12 по 28.12 включительно. Детальная информация по тел. +38 (099) 600 55 22, +38 (096) 600 55 22. sumy-polsha.com.ua
Общество
С 20 декабря отправится в свой первый рейс поезд Шостка-Киев Периодичность курсирования - ежедневно, кроме вторника и среды. Дополнительные рейсы (25.12.18 и 2 января 8.01.19) Отправление из Шостки 15.21. Прибытие в Киев 19.27 С Киева в 10.32 в Шостке 14.36. «К слову, этот экспресс через полчаса в 20-00 под другим номером поедет в город Черкассы. Так, практически, будем иметь прямую связь с Черкассами», - сообщил мэр Шостки Николай Нога, пишет Спецкор.
Общество
Решение о начале работы Сумского апелляционного суда приняли 12 декабря на первом собрании судей вновь созданного учреждения. В целом представители судейского корпуса рассмотрели 13 вопросов, которые были в повестке дня, и приняли решение в ряде организационных вопросов. В частности, был утвержден количественный и персональный состав судебных палат. По решению судей в Сумском апелляционном суде образованы две палаты - уголовную и гражданскую. В гражданскую...
Общество
19 декабря 2018 сумчан и гостей города приглашают на площадь Независимости в 15.30 на открытие главной елки города Сумы. Вас ждет встреча со Святым Николаем, развлекательной программой и подарками. А еще незабываемых впечатлений вам предоставит встреча Нового года у главной елки г. Сумы. Поэтому сумчан ждут 31 декабря на площади Независимости в полночь.
Общество
На Сумщине приостанавливают учебу в школах из-за массового заболевания гриппом и ОРВИ. Карантин ввели минимум в 5 учебных заведениях. Об этом сообщают в райгосадминистрации. К врачам обратились более 6000 человек: в основном это дети до 17 лет. Наибольшее количество пациентов среди жителей Ахтырского района, информирует ТСН.