Депутаты Сумского облсовета обратились к правительству относительно тарифов «Сумытеплоэнерго»

Во время пленарного заседания Сумского облсовета, народные избранники Сумщины поддержали обращение к высшим должностным лицам государства по поводу ситуации, которая сложилась с установлением тарифов для ООО «Сумытеплоэнерго» на 2018 год и согласованию инвестиционной программы.

Такое решение они обосновали обеспечением защиты прав и интересов территориальной общины города Сумы и недопущением установления в 2018 году тарифа на производство тепловой энергии на теплоэлектроцентрали города без проведения в соответствии с требованиями действующего законодательства Украины, открытых обсуждений и учета общественного мнения жителей города.

ТЕКСТ:

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генерального Прокурора України та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу ситуації, яка склалася із відкритими  слуханнями з питань встановлення для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми

Ми, депутати Сумської обласної ради, виступаючи на захист інтересів мешканців міста Суми, глибоко стурбовані та занепокоєні ситуацією, яка склалася із відкритими слуханнями з питань встановлення для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми.

Враховуючи той факт, що ТОВ «Сумитеплоенерго» є одним із суб’єктів господарювання, ліцензування діяльності яких виконується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, то НКРЕКП встановлює ціни і тарифи на послуги для цього суб'єкта господарювання, а також погоджує інвестиційну програму.

Варто додати, що у частині забезпечення відкритості процесу встановлення тарифів НКРЕКП зобов’язує ліцензіатів повідомляти органи місцевого самоврядування та громадськість про зміну тарифів. Окрім цього, чинне законодавство вимагає врахування громадських інтересів за результатами проведення відкритих обговорень  (слухань).

Проте протягом серпня 2017 року ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело жодного відкритого обговорення щодо перегляду тарифів на виробництво, транспортування постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, тарифу на виробництво електричної енергії, а також погодження та затвердження інвестиційних програм з цього приводу відповідно до Порядку, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866.

Зокрема, 11 серпня 2017 року відкриті слухання не відбулися з вини ТОВ «Сумитеплоенерго», оскільки орендоване ним приміщення не вмістило всіх учасників (громадськість, споживачів), які виявили своє бажання взяти участь в обговоренні, не було забезпечено безперешкодний доступ зацікавлених осіб, прозорість та недискримінаційність заходу.

26 серпня 2017 року відкриті слухання також не відбулися, оскільки у запланований час їх проведення представники ТОВ «Сумитеплоенерго», виконавчого комітету Сумської міської ради, сектору НКРЕКП у Сумській області покинули приміщення, в якому мав відбутися даний захід. Більш того, факт не проведення у вказану дату відкритих слухань підтверджується протоколом, складеним у присутності депутатів Сумської обласної ради, голови та секретаря слухань, який направлений до НКРЕКП та Сумської міської ради.

30 серпня 2017 року відкриті слухання не відбулися з тих самих причин, що і 11 серпня 2017 року. Факт не проведення даних відкритих слухань також зафіксовано протоколом у присутності депутатів Сумської обласної ради, який також направлено до НКРЕКП.

В той же час із засобів масової інформації стало відомо, що посадові особи ТОВ «Сумитеплоенерго», Сумської міської ради та сектору НКРЕКП в Сумській області склали свої фіктивні протоколи на підтвердження начебто проведення відкритих обговорень у зазначені дати, що фактично означає складення неправдивих офіційних документів і внесення до них завідомо неправдивих відомостей, а також є фальсифікацією думки та волі споживачів та громадських організацій.

До того ж, вірогідно, з метою забезпечення позитивного рішення під час обговорення товариством для проведення громадських слухань навмисно були орендовані приміщення малої площі, які до початку відкриття громадських слухань були заповнені працівниками ТОВ «Сумитеплоенерго».

Таким чином, ліцензіат не надав розширених даних, які стали основою для розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію: ані детального опису статей витрат, ані підстав для перегляду тарифу, ані інформації про посилення відповідальності ліцензіата за недотримання структури тарифів на виробництво електричної та теплової енергії, ані відомостей про виконання інвестиційної та ремонтної програми, що передує прогнозному тощо.

Такі обставини фактично свідчать про порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» процедури відкритих обговорень відповідно до Порядку встановленого НКРЕКП.

Отже ми, депутати Сумської обласної ради, вважаємо, що ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело законних відкритих слухань щодо встановлення на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми, що унеможливлює розгляд та прийняття НКРЕКП проекту рішення про встановлення тарифів для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік у редакції, яка не пройшла процедури відкритих обговорень (слухань).

Також депутатський корпус наполягає на проведенні ретельної та всебічної перевірки можливих порушень законодавства України та неналежного виконання посадовими особами Сумської міської ради, ТОВ «Сумитеплоенерго» і сектору НКРЕКП у Сумській області своїх посадових обов’язків та наданих їм повноважень, а також вимагає застосування заходів впливу щодо порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» ліцензійних умов провадження господарської діяльності у частині процедури встановлення тарифу на виробництво електричної енергії та теплової енергії теплоелектроцентралями.

Враховуючи численні звернення громадян стосовно різкого падіння рівня життя та зубожіння всіх верств населення у зв’язку з попередніми підвищеннями цін та тарифів, з метою захисту конституційних прав українців на достатній життєвий рівень, а також для уникнення ще більшого зростання соціальної напруги, звертаємося з проханням підтримати вищезазначене звернення та врутитися у врегулювання ситуації, що склалася.

обращениеквласти облсовет сумытеплоэнерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
740 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
адреса
Завтра, 24 января, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
фото
Об этом  сообщается на официальной странице Сумского общества защиты животных в фейсбуке «Убийцу собаки Мишки с Химика, Сыча Александра, приговорили к заключению сроком на 3 месяца, по статье 299 ч.1 - жестокое обращение с животными, без права апелляции. Да, мало, но это прогресс для Украины в целом! Хотим поблагодарить Сыпленко Александра Владимировича за юридический профессионализм и умение идти до победного! Всем волонтерам, которые приходили на заседан...
фото
На участке дороги по ул. Привокзальная  произошло ДТП (не разминулись два автомобиля). В результате машины частично перекрыли полосу движения, что внесло коррективы в работу троллейбусов №15 и №12, следующих в сторону железнодорожного вокзала, они остановились. Участники аварии (а с ними и водители троллейбусов) ожидают приезда Патрульной полиции Сумской области. Отметим, что троллейбусы не являются участниками ДТП, сообщает пресс-служба «Электроавтотранса...
Общество
В дежурную часть Липоводолинского отделения полиции обратилась 40-летняя жительница района с сообщением об исчезновении 16-летнего сына. По ее словам, он несколько раз говорил, что хотел бы поехать в столицу на заработки. Поэтому, когда парень не пришел домой, она предположила, что сын без ее ведома поехал в Киев. На связь он не выходит, и где находится – неизвестно, сообщает Отдел коммуникации полиции Сумской области. На поиски парня был сориентирован вес...
Общество
Специалисты «Сумыоблэнерго» проверили информацию относительно правильности начисления почти 133 тысяч гривен за потребленную электрическую энергию одному из потребителей в Сумах. Выяснилось, что 3 января 2019 указанный потребитель передал показания счетчика через СМС и допустил ошибку - вместо 4-х он отметил 5 цифр, одна из которых была лишней. Поэтому система насчитала на его личный счет значительный объем потребления, в результате чего был сформирован с...
Общество
По прогнозам Гидрометцентра, 24 января на территории Сумщины будет наблюдаться ухудшение погодных условий. Ночью - значительный снег (прирост снежного покрова 10-15 см, местами до 20 см), метель, порывы ветра 15-20 м / с, на дорогах гололедица. В связи с этим спасатели призывают граждан быть осторожными. Поскольку существует угроза образования сугробов, которые приведут к усложнению движения на автодорогах, поэтому настоятельно советуем водителям и руковод...
фото
На днях, ночью, на линию 102 поступило сообщение о том, что на улице Герасима Кондратьева неизвестные открыто завладели мобильным телефоном Apple iPhone. Прибыв на место происшествия, заявитель пояснил, что вблизи него припарковалось транспортное средство BMW с иностранной регистрацией. С машины к нему подошли два человека, которые попросили дать мобильный телефон, чтобы кому-то позвонить. Взяв телефон, они быстро сели в свой автомобиль и начали ехать в не...
Общество
В связи с проведением аварийно-ремонтных работ по устранению порыва водопровода диаметром 100 мм по ул. Зиновия Красовицкого, 4 КП «Горводоканал» приостановило холодное водоснабжение некоторых домов. Сейчас прекращена подача воды в дома № 2, № 4, № 12 по ул. Зиновия Красовицкого и № 2 по ул. Горького. После завершения работ или оказания услуги будет восстановлено. КП «Горводоканал» извиняется потребителей за временные неудобства
Криминал
Ахтырской местной прокуратурой поддержано государственное обвинение в отношении двух жителей г. Харьков, которые летом 2017 совершали кражи имущества из квартир в г. Ахтырка. В ходе следствия установлено и доказано в суде, что обвиняемые приезжали на легковом автомобиле в г. Ахтырка. Кражи совершали в период времени с 08:00 до 12:00 часов, учитывая, что именно в этот период хозяева преимущественно находились вне места жительства. «Один из преступников оста...