Депутаты Сумского облсовета обратились к правительству относительно тарифов «Сумытеплоэнерго»

Во время пленарного заседания Сумского облсовета, народные избранники Сумщины поддержали обращение к высшим должностным лицам государства по поводу ситуации, которая сложилась с установлением тарифов для ООО «Сумытеплоэнерго» на 2018 год и согласованию инвестиционной программы.

Такое решение они обосновали обеспечением защиты прав и интересов территориальной общины города Сумы и недопущением установления в 2018 году тарифа на производство тепловой энергии на теплоэлектроцентрали города без проведения в соответствии с требованиями действующего законодательства Украины, открытых обсуждений и учета общественного мнения жителей города.

ТЕКСТ:

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генерального Прокурора України та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу ситуації, яка склалася із відкритими  слуханнями з питань встановлення для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми

Ми, депутати Сумської обласної ради, виступаючи на захист інтересів мешканців міста Суми, глибоко стурбовані та занепокоєні ситуацією, яка склалася із відкритими слуханнями з питань встановлення для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми.

Враховуючи той факт, що ТОВ «Сумитеплоенерго» є одним із суб’єктів господарювання, ліцензування діяльності яких виконується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, то НКРЕКП встановлює ціни і тарифи на послуги для цього суб'єкта господарювання, а також погоджує інвестиційну програму.

Варто додати, що у частині забезпечення відкритості процесу встановлення тарифів НКРЕКП зобов’язує ліцензіатів повідомляти органи місцевого самоврядування та громадськість про зміну тарифів. Окрім цього, чинне законодавство вимагає врахування громадських інтересів за результатами проведення відкритих обговорень  (слухань).

Проте протягом серпня 2017 року ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело жодного відкритого обговорення щодо перегляду тарифів на виробництво, транспортування постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, тарифу на виробництво електричної енергії, а також погодження та затвердження інвестиційних програм з цього приводу відповідно до Порядку, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866.

Зокрема, 11 серпня 2017 року відкриті слухання не відбулися з вини ТОВ «Сумитеплоенерго», оскільки орендоване ним приміщення не вмістило всіх учасників (громадськість, споживачів), які виявили своє бажання взяти участь в обговоренні, не було забезпечено безперешкодний доступ зацікавлених осіб, прозорість та недискримінаційність заходу.

26 серпня 2017 року відкриті слухання також не відбулися, оскільки у запланований час їх проведення представники ТОВ «Сумитеплоенерго», виконавчого комітету Сумської міської ради, сектору НКРЕКП у Сумській області покинули приміщення, в якому мав відбутися даний захід. Більш того, факт не проведення у вказану дату відкритих слухань підтверджується протоколом, складеним у присутності депутатів Сумської обласної ради, голови та секретаря слухань, який направлений до НКРЕКП та Сумської міської ради.

30 серпня 2017 року відкриті слухання не відбулися з тих самих причин, що і 11 серпня 2017 року. Факт не проведення даних відкритих слухань також зафіксовано протоколом у присутності депутатів Сумської обласної ради, який також направлено до НКРЕКП.

В той же час із засобів масової інформації стало відомо, що посадові особи ТОВ «Сумитеплоенерго», Сумської міської ради та сектору НКРЕКП в Сумській області склали свої фіктивні протоколи на підтвердження начебто проведення відкритих обговорень у зазначені дати, що фактично означає складення неправдивих офіційних документів і внесення до них завідомо неправдивих відомостей, а також є фальсифікацією думки та волі споживачів та громадських організацій.

До того ж, вірогідно, з метою забезпечення позитивного рішення під час обговорення товариством для проведення громадських слухань навмисно були орендовані приміщення малої площі, які до початку відкриття громадських слухань були заповнені працівниками ТОВ «Сумитеплоенерго».

Таким чином, ліцензіат не надав розширених даних, які стали основою для розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію: ані детального опису статей витрат, ані підстав для перегляду тарифу, ані інформації про посилення відповідальності ліцензіата за недотримання структури тарифів на виробництво електричної та теплової енергії, ані відомостей про виконання інвестиційної та ремонтної програми, що передує прогнозному тощо.

Такі обставини фактично свідчать про порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» процедури відкритих обговорень відповідно до Порядку встановленого НКРЕКП.

Отже ми, депутати Сумської обласної ради, вважаємо, що ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело законних відкритих слухань щодо встановлення на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми, що унеможливлює розгляд та прийняття НКРЕКП проекту рішення про встановлення тарифів для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік у редакції, яка не пройшла процедури відкритих обговорень (слухань).

Також депутатський корпус наполягає на проведенні ретельної та всебічної перевірки можливих порушень законодавства України та неналежного виконання посадовими особами Сумської міської ради, ТОВ «Сумитеплоенерго» і сектору НКРЕКП у Сумській області своїх посадових обов’язків та наданих їм повноважень, а також вимагає застосування заходів впливу щодо порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» ліцензійних умов провадження господарської діяльності у частині процедури встановлення тарифу на виробництво електричної енергії та теплової енергії теплоелектроцентралями.

Враховуючи численні звернення громадян стосовно різкого падіння рівня життя та зубожіння всіх верств населення у зв’язку з попередніми підвищеннями цін та тарифів, з метою захисту конституційних прав українців на достатній життєвий рівень, а також для уникнення ще більшого зростання соціальної напруги, звертаємося з проханням підтримати вищезазначене звернення та врутитися у врегулювання ситуації, що склалася.

обращениеквласти облсовет сумытеплоэнерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
740 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
23 вересня, близько 2-ї години, на вулиці Героїв Крут екіпаж патрульних, щоб залучити свідків для проведення процедури огляду на стан сп’яніння, подав сигнал про зупинку водію Chevrolet Aveo. Водій легковика проігнорував цю вимогу. Однак, проїхавши невелику відстань, автівка різко загальмувала. Як з’ясувалося, пасажири авто підняли важіль ручного гальма, щоб зупинити транспортний засіб, а потім забрали ключі із замка запалювання. Підійшовши до авто, поліце...
Происшествия
Огнем уничтожено и повреждено 17 зданий, 6 единиц автотракторной техники. Пожарно-спасательными подразделениями Управления Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям в области совершено 86 выездов для проведения мероприятий по предупреждению чрезвычайных происшествий и ликвидации их последствий, тушению пожаров и проведению других спасательных мероприятий. На пожарах спасено одного человека, материальных ценностей на общую сумму более 1 млн....
адреса
Во вторник, 25 сентября, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с работами на электрооборудовании, воздушных линиях и подключением новых абонентов.
Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Общество
Главное управление Национальной полиции в Сумской области объявляет конкурс на должности участковых инспекторов полиции Белопольского, Краснопольского, Кролевецкого, Липоводолинского, Лебединского Недрыгайловского отделений полиции, Сумского, Роменского и Сумского районного отделов полиции. Служба в полиции ЭТО: • Высокая заработная плата; • Полное социальное обеспечение • Профессиональная подготовка по международным стандартам • Перспективы карьерного рос...
Общество
Сумчан приглашают на открытие фотовыставки СОЗЖ «Мамо,візьмемо додому!», которое состоится 1 октября в конгресс-Центре СумГУ (Покровская 9/1) «Все пушистые модели на фото - жители центра Передержки, которые ищут дом. Идея фотосъемки родилась на почве распространённых мифов о том, что бездомные собаки несут поголовную угрозу нашим детям, мы же доказываем обратное! Дети и животные - это искренняя радость и позитив, то, чего так не хватает нам с вами, занятым...
Общество
Созданная сумчанином петиции о необходимости приведения в порядок Площади Независимости в Сумах набрала 256 подписей единомышленников и получила от городской власти оптимстичный ответ. "При формировании проекта в титульный список капитальных ремонтов объектов благоустройства города Сумы управлением капитального строительства и дорожного хозяйства Сумского городского совета будет включен объект строительства: "Капитальный ремонт площади Независимости". Капи...
Общество
На аппаратном совещании в мэрии затронули вопрос состояния заброшенных зданий на ул. Соборной. "Пожалуйста, сами, без нас проведите совещания по замороженным объектам в центре Сум. Особенно на помещения напротив памятника Шевченко. В следующем году мы планируем обустраивать сквер Шевченко. Будет все нормально, а напротив снова будет это… Я понимаю, хороши баннеры, а за ними? Так не может быть всегда. Поговорите с предпринимателем. Я думаю, если мы будем на...
фото
Нарушителем оказался 52-летний местный житель, который спилил четыре дерева породы «Клен». Задержали его во время незаконной порубки, за которую придется «заплатить» уголовной ответственностью, сообщает Отдел коммуникации полиции в Сумской области. Сообщение о мужчине, который незаконно пилит деревья в лесхозе, в полицию поступило от лесника. Он рассказал, что во время обхода охраняемой территории заметил нарушителя и сразу вызвал милицию. «На место происш...