Депутаты Сумского облсовета обратились к правительству относительно тарифов «Сумытеплоэнерго»

Во время пленарного заседания Сумского облсовета, народные избранники Сумщины поддержали обращение к высшим должностным лицам государства по поводу ситуации, которая сложилась с установлением тарифов для ООО «Сумытеплоэнерго» на 2018 год и согласованию инвестиционной программы.

Такое решение они обосновали обеспечением защиты прав и интересов территориальной общины города Сумы и недопущением установления в 2018 году тарифа на производство тепловой энергии на теплоэлектроцентрали города без проведения в соответствии с требованиями действующего законодательства Украины, открытых обсуждений и учета общественного мнения жителей города.

ТЕКСТ:

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генерального Прокурора України та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу ситуації, яка склалася із відкритими  слуханнями з питань встановлення для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми

Ми, депутати Сумської обласної ради, виступаючи на захист інтересів мешканців міста Суми, глибоко стурбовані та занепокоєні ситуацією, яка склалася із відкритими слуханнями з питань встановлення для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми.

Враховуючи той факт, що ТОВ «Сумитеплоенерго» є одним із суб’єктів господарювання, ліцензування діяльності яких виконується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, то НКРЕКП встановлює ціни і тарифи на послуги для цього суб'єкта господарювання, а також погоджує інвестиційну програму.

Варто додати, що у частині забезпечення відкритості процесу встановлення тарифів НКРЕКП зобов’язує ліцензіатів повідомляти органи місцевого самоврядування та громадськість про зміну тарифів. Окрім цього, чинне законодавство вимагає врахування громадських інтересів за результатами проведення відкритих обговорень  (слухань).

Проте протягом серпня 2017 року ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело жодного відкритого обговорення щодо перегляду тарифів на виробництво, транспортування постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, тарифу на виробництво електричної енергії, а також погодження та затвердження інвестиційних програм з цього приводу відповідно до Порядку, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866.

Зокрема, 11 серпня 2017 року відкриті слухання не відбулися з вини ТОВ «Сумитеплоенерго», оскільки орендоване ним приміщення не вмістило всіх учасників (громадськість, споживачів), які виявили своє бажання взяти участь в обговоренні, не було забезпечено безперешкодний доступ зацікавлених осіб, прозорість та недискримінаційність заходу.

26 серпня 2017 року відкриті слухання також не відбулися, оскільки у запланований час їх проведення представники ТОВ «Сумитеплоенерго», виконавчого комітету Сумської міської ради, сектору НКРЕКП у Сумській області покинули приміщення, в якому мав відбутися даний захід. Більш того, факт не проведення у вказану дату відкритих слухань підтверджується протоколом, складеним у присутності депутатів Сумської обласної ради, голови та секретаря слухань, який направлений до НКРЕКП та Сумської міської ради.

30 серпня 2017 року відкриті слухання не відбулися з тих самих причин, що і 11 серпня 2017 року. Факт не проведення даних відкритих слухань також зафіксовано протоколом у присутності депутатів Сумської обласної ради, який також направлено до НКРЕКП.

В той же час із засобів масової інформації стало відомо, що посадові особи ТОВ «Сумитеплоенерго», Сумської міської ради та сектору НКРЕКП в Сумській області склали свої фіктивні протоколи на підтвердження начебто проведення відкритих обговорень у зазначені дати, що фактично означає складення неправдивих офіційних документів і внесення до них завідомо неправдивих відомостей, а також є фальсифікацією думки та волі споживачів та громадських організацій.

До того ж, вірогідно, з метою забезпечення позитивного рішення під час обговорення товариством для проведення громадських слухань навмисно були орендовані приміщення малої площі, які до початку відкриття громадських слухань були заповнені працівниками ТОВ «Сумитеплоенерго».

Таким чином, ліцензіат не надав розширених даних, які стали основою для розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію: ані детального опису статей витрат, ані підстав для перегляду тарифу, ані інформації про посилення відповідальності ліцензіата за недотримання структури тарифів на виробництво електричної та теплової енергії, ані відомостей про виконання інвестиційної та ремонтної програми, що передує прогнозному тощо.

Такі обставини фактично свідчать про порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» процедури відкритих обговорень відповідно до Порядку встановленого НКРЕКП.

Отже ми, депутати Сумської обласної ради, вважаємо, що ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело законних відкритих слухань щодо встановлення на 2018 рік тарифу на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми, що унеможливлює розгляд та прийняття НКРЕКП проекту рішення про встановлення тарифів для ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2018 рік у редакції, яка не пройшла процедури відкритих обговорень (слухань).

Також депутатський корпус наполягає на проведенні ретельної та всебічної перевірки можливих порушень законодавства України та неналежного виконання посадовими особами Сумської міської ради, ТОВ «Сумитеплоенерго» і сектору НКРЕКП у Сумській області своїх посадових обов’язків та наданих їм повноважень, а також вимагає застосування заходів впливу щодо порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» ліцензійних умов провадження господарської діяльності у частині процедури встановлення тарифу на виробництво електричної енергії та теплової енергії теплоелектроцентралями.

Враховуючи численні звернення громадян стосовно різкого падіння рівня життя та зубожіння всіх верств населення у зв’язку з попередніми підвищеннями цін та тарифів, з метою захисту конституційних прав українців на достатній життєвий рівень, а також для уникнення ще більшого зростання соціальної напруги, звертаємося з проханням підтримати вищезазначене звернення та врутитися у врегулювання ситуації, що склалася.

обращениеквласти облсовет сумытеплоэнерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
740 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
С марта 2019 начнется ежегодное автоматическое осовременивание пенсий для всех граждан. Об этом заявил Вице-премьер-министр Украины Павел Розенко, пишет Урядовий портал. «Главный позитив пенсионной реформы, который люди почувствуют в 2019 году, — это то, что со следующего года начинается уже автоматическое осовременивания пенсий, которое будет проходить ежегодно. Уже не от решений правительства будет зависеть перерасчет пенсий, это уже будет автоматический...
адреса
Завтра, 21 ноября, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи. 1.11.2018  08:00:00 21.11.2018  16:00:00 СУМИ: вул.ВОДНА 0,27,28,282,29,30,31,32,33,34,35,36,38,39,40,41,42,43,44,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,62,64,64А,655,65,66,68A,68,70,72,74,76,78,80,82,84,86,88,90,92,94,96,98,100,102,104,106,108,461Б;СУМИ...
Общество
Отдел по вопросам чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты населения со ссылкой на областной центр по гидрометеорологии сообщает, что в среду, 21 ноября, в Сумах ожидается слабый туман. Ночью и днем синоптики прогнозируют в областном центре переменную облачность, без осадков, ночью и утром слабый туман. Ветер северный 3-8 м / с. Температура воздуха ночью составит 2-4 градусов мороза, днем - 0-2 градусов тепла.
Криминал
Злоумышленника, который выманивал у жителей Сумщины деньги, по схеме «ваш сын в полиции», задержали сотрудники уголовного розыска Сумского отдела полиции. Задержанный подозревается в совершении нескольких мошенничеств. В ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий, направленных на предупреждение мошенничества, сотрудники уголовного розыска Сумского отдела полиции задержали 42-летнего жителя Сум, который подозревается в совершении ряда преступлений, со...
Общество
Руководство города и отдела транспорта, связи и телекоммуникационных услуг провели совещание с перевозчиками. Первоочередным во время встречи стал вопрос рассмотрения расчетов, предоставленных перевозчиками для изменения стоимости проезда в пассажирском автомобильном транспорте. Заместитель городского головы Александр Журба и начальник профильного отдела Сергей Яковенко указали перевозчикам но тои, что расчеты должны быть обоснованы, со всеми подтверждающи...
Общество
Сейчас в амбулаториях центров первичной медико-санитарной помощи № 1 и № 2 есть комбинированная вакцина против дифтерии, коклюша, столбняка, полиомиелита и гемофильной инфекции; моновакцина против гепатита В; моновакцина против гемофильной инфекции; моновакцина против полиомиелита; комбинированную вакцина против дифтерии и столбняка - АДС-м; против кори, паротита и краснухи. Обеспеченность иммунобиологическими препаратами составляет 100%, говорится на сайт...
Происшествия
19 ноября в одном из спальных микрорайонов Сум найден труп 72-летнего мужчины, который выпрыгнул из окна квартиры на 4-м этаже. Ранее он уже пытался совершить суицид. Тело направлено в морг. В рамках начатого уголовного производства назначен ряд экспертиз, по результатам которых будет окончательно установлены причины и обстоятельства произошедшего. В этот же день дома в Шостке повесился 30-летний парень. Ранее он высказывал суицидальные намерения. 18 ноябр...
Происшествия
На Сумщине бесследно исчезли четверо детей. Об этом сообщили в полиции, пишет УНН. Вчера полицией Сумской области начато досудебное расследование по факту исчезновения четырех детей: 2002, 2005, 2008, 2009 года. Дети вышли из дома в школу интернат, в которой в этот день отсутствовали занятия. Сейчас их местонахождение неизвестно. Кроме того установлено, что все дети являются родственниками и неоднократно прогуливали занятия. Начато досудебное расследование...
Общество
При обеспечении безопасности дорожного движения на автодороге Н-12 «Сумы-Полтава», экипаж патрульных остановил автомобиль ЗИЛ-131, перевозивший древесину и двигался с нарушением ПДД. Проверяя документы, полицейские обнаружили несоответствие в товаротранспортной накладной, ведь количество древесины, которая транспортировалась, не соответствовало указанному в документе. К тому же сотрудники управления заметили признаки подделки номера шасси, ведь сама таблич...
Эта страница содержит контент для взрослых. Подтвердите, что Вам есть 18.