• Головна
  • Медична реформа у Сумах стартує з Дитячої поліклініки ім. Святої Зінаїди
16:30, 8 серпня 2017 р.

Медична реформа у Сумах стартує з Дитячої поліклініки ім. Святої Зінаїди

На початку серпня у КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» поліклініка №1 відбувся пілотний запуск системи «Поліклініка без черг», яка дозволить пацієнтам потрапити до лікаря у потрібну годину. Ініціатором впровадження проекту у медичному закладі виступив міський голова Олександр Лисенко, розпорядженням якого було створено робочу групу по впровадженню IT-сервісів під керівництвом секретаря Сумської міської ради Андрія Баранова.

«Впорядкування та вдосконалення режиму роботи медичних закладів міста повинно відбуватися із використанням проектного підходу та впровадження сучасних інформаційних технологій, - говорить Андрій Баранов. – Пілотний запуск системи «Поліклініка без черг», який нами здійснено - важливий крок у цьому напрямку. Для нас дуже важливий зворотній зв’язок від користувачів системи під час пілоту для вдосконалення роботи в медичних закладах».

Маленькі пацієнти та їх батьки отримали можливість позбавитися звичних незручностей, пов’язаних з візитом до лікаря. Записатися до потрібного спеціаліста тепер можна через інтернет або тачскрін-термінал. Зі свого боку, у керівництва медичного закладу з’явився дієвий інструмент для швидкого вирішення проблем, пов’язаних із завантаженням лікарів та поліпшення якості лікування.

Реалізація проекту відбулася за активної участі відділів охорони здоров'я та інформаційних технологій, керівництва міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, а також активістів Sumy Smart City.

Наразі сервіс управління пацієнтопотоком працює у тестовому режимі та обслуговує пацієнтів для запису до лікарів поліклініки №1 «Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди» за адресою: м. Суми, вул. Труда, 3. Записатися на прийом до лікаря можна за посиланням http://med.smr.gov.ua. Для отримання вражень від користування продуктом команда проекту проводить електронне опитування для пацієнтів-користувачів системи «Поліклініка без черг» у місті Суми. Щоб заповнити невелику анкету треба перейти за посиланням https://goo.gl/5NRViy.

«Кожна нова клініка, кожне нове місто – окремий випадок зі своїми особливостями, - розповідає один з авторів проекту «Поліклініка без черг» Артур Верба. – Система достатньо гнучка і постійно вдосконалюється. Це дозволяє нам щоразу підстроювати її під унікальні потреби будь-якого медичного закладу».

Згідно МОЗ, впровадження електронної системи охорони здоров’я (eHealth) - важлива умова успішного реформування галузі. Сервіс управління пацієнтопотоком є одним із базових елементів eHealth.

Наразі в рамках впровадження eHealth, проект реалізується ще у 5 областях України. Швидкий запис на прийом до лікаря онлайн у зручний для людини час швидко стає звичним елементом повсякденного життя українських міст.

Довідка

«Поліклініка без черг» (newmedicine.com.ua) - система контролю та управління потоком пацієнтів.

Мета проекту – подолання застарілої організації пацієнтопотоку у державних поліклініках та медичних закладах. Рішення передбачає комплексне використання IT- інструментів: введення електронної черги у закладі, онлайн-запис на консультації та прийоми, логістична взаємодія лікарів, спеціалістів, діагностичних центрів та лабораторій між собою задля комфорту пацієнта.

Систему «Поліклініка без черг» побудовано на принципах відкритості. Модульна структура передбачає можливість подальшої модернізації та інтеграції системи з іншими системами, зокрема МІС (медичними інформаційними системами).

На сьогодні вже близько 16 000 пацієнтів щомісяця користуються електронним сервісом «Поліклініка без черг», що у загальному підсумку дозволяє їм економити близько 20 років свого життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медичнареформа #поліклінікабезчерг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...