13:15, 7 липня 2017 р.

Маю право на зміну імені

Ковпаківський районний у місті Суми відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області інформує про право громадянина України на ім'я та право на зміну імені, передбачені статтями 294, 295 Цивільного кодексу України.

Так, ім'я надається людині при народженні, в рідкісних випадках його обирає сама доросла людина при зміні імені.

Право на ім'я – абсолютне особисте немайнове право. Ім'я людини виступає засобом індивідуалізації особистості в суспільстві. Ім'я людини є для неї способом виділення свого «я» в об’єктивному світі, зокрема, у соціумі.

Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові.

Громадянин України по досягненню шістнадцяти років має право на власний розсуд змінити своє прізвище та власне ім'я. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та власне ім'я за згодою батьків.

Причини зміни імені можуть бути різні: не благозвучність, труднощі вимови, бажання носити ім'я або прізвище, яке відповідає національності одного з батьків, або те, яке фактично склалось за життя, але відрізняється від того, що в документах.

Державна реєстрація зміни імені проводиться за заявою про зміну імені фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем її проживання за умови пред’явлення паспорта громадянина України та інших документів.

Так, за І півріччя 2017 року Ковпаківським районним у місті Суми відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області зареєстровано 9 актових записів про зміну імені, що відповідає аналогічному періоду минулого року.

Порушуючи питання про зміну імені,  підходьте виважено та свідомо до цього кроку, щоб не довелося в подальшому знову змінювати персональні дані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ім'я #зміна #право
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...