• Головна
  • Білоруські гості відзначили європейські стандарти та високий професійний рівень співробітників СОЦСК
14:54, 22 травня 2017 р.

Білоруські гості відзначили європейські стандарти та високий професійний рівень співробітників СОЦСК

Сумський обласний центр служби крові – єдиний в Україні приклад співпраці влади та бізнесу у такій відповідальній сфері, як забезпечення лікувальних закладів препаратами крові та заготівля якісної плазми для виробництва ліків за міжнародними стандартами. Інших обласних закладів такого рівня в Україні просто немає. Тому різноманітні делегації з-за кордону у центрі крові – не дивина. Іноземці приїжджають переймати досвід організації ефективного підприємства з використанням найсучасніших технологій, який можна було б впровадити у себе, або на власні очі подивитися, у яких умовах заготовлюється та як перевіряється на безпечність плазма, з якої виготовляють лікарські препарати для експорту. Сьогоднішні гості СОЦСК поєднали ці два інтереси, і розглядали заклад з обох позицій. І наш центр служби крові їх не розчарував!

Більшу частину делегації складало керівництво Республіканського науково-практичного центру трансфузіології і медичних біотехнологій Білорусі – тобто люди, які дуже добре розуміються на всіх тонкощах лабораторних аналізів, медичного огляду донорів, замороження та зберігання плазми та ін. Вони цікавилися всіма деталями процесу до найменших дрібниць - від лабораторного обладнання і заморожувача плазми до пневмопошти між кабінетами і роздягалок для персоналу. І врешті зробили висновок – Суми можуть пишатися своїм центром крові!

  • Центри крові – це система стратегічних ресурсів, що визначає безпеку населення, - говорить директор Республіканського науково-практичного центру трансфузіології і медичних біотехнологій Білорусі Федір Карпенко. – Адже для більшості препаратів крові досі не існує замінників. Зараз кількість хворих людей постійно збільшується, як і потреба в препаратах крові – тому дуже актуальним питанням є ріст донорства – така установка має бути у всіх суспільних інституціях. Для Білорусі пріоритетним є питання безоплатного донорства – у нас на сьогодні 25% донорів здає кров безкоштовно і ми продовжуємо працювати у цьому напрямку. Що стосується вашого обласного центру крові – його рівень досить високий, він відповідає європейським стандартам з організації донорства. Видно, що його піднімали не один рік, брали приклад з найкращих європейських закладів – і розвивали його. Я впевнений, що завдання, які можуть постати перед обласним центром крові, він виконує на всі 100%. Добре навчений персонал, видно, що вони зацікавлені в тому , що роблять, вони ставлять собі завдання, вивчають нові форми роботи, впроваджують нові методи – це гарний європейський рівень. У нас обласні станції крові мають досить високий рівень, цьому питанню приділяється значна увага. Але, наприклад, що стосується лабораторного ПЛР-скринінгу, який дозволяє гарантувати максимальну безпеку одержаних препаратів крові, то ми лише ставимо перед собою задачу по його впровадженню на обласних станціях крові, і визначаємо, як здолати цю задачу на фінансово-економічному рівні. Тут обладнання для ПЛР-скринінгу є, і сьогодні ми дивилися, як воно використовується. Дай Бог, всім українським станціям крові досягти такого рівня.

ПрАТ «Біофарма» - інвестор, який вклав величезні суми в реконструкцію СОЦСК, обладнання, що дозволило центру стати найкращим в Україні, навчання працівників і модернізацію всіх виробничих процесів. Куратором перетворення СОЦСК на заклад європейського рівня була Оксана Плотнікова, це багато в чому її особистий проект. Зараз Оксана працює директором з експорту ПрАТ «Біофарма». З її легкої руки ліки, виготовлені з заготовленої у Сумах плазми, знаходять ринки збуту в інших країнах, а наша держава отримує новий імідж – як виробник фармацевтичної продукції, якій можна довіряти.

  • Сумський центр дуже змінився за час, що минув після реконструкції, – ділиться враженнями Оксана Плотнікова. – Він став набагато професійнішим, сформувався новий колектив, дуже багато молоді. Я в захваті від того, що молодь приходить сюди на навчання й практику, здобуває необхідні знання й залишається працювати. Дуже виріс рівень лабораторії – ще три роки тому вони слухали будь-яку лекцію, відкривши рота, а зараз спілкуються на одному рівні з колегами з європейських країн, вивчають англійську, можуть розповісти про найостанніші світові дослідження.

Зараз я займаюся експортним напрямком розвитку. За останній рік ми знайшли багато партнерів і підписали контракти з Індією, Шри-Ланкою, Таїландом, Філіпінами, здійснюємо поставки в країни Азії і Африки – Ємен, Уганду, Кенію ті інші. Фактично зараз ми перекриваємо 40% світового простору. І де б я не була, я стараюся відвідати центри крові, подивитися, як у них організований цей процес. І хочу сказати, що центр крові у місті Суми – один з найкращих, це рівень Європи і США, ми можемо сміливо проходити сертифікацію за їх нормами. Для нас це дуже важливо – бо коли ми починаємо пропонувати наші препарати крові за кордоном, перше питання, яке нам задають – де і як заготовлюється плазма, як перевіряється її безпечність. На сьогодні Сумська станція крові унікальна, єдина в Україні, але «Біофарма» планує розвивати і інші подібні проекти, бажано в найближчих до Сум областях, ми відкриті для співробітництва. Я вважаю, що це єдиний шлях будівництва процвітаючої країни – якщо буде розвиватися бізнес, будуватимуться нові заводи і фабрики – розвиватиметься економіка і країна в цілому. Будувати і розвивати експорт – іншого шляху немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СОЦСК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...