Територіальне відділення надало ПАТ «Сумиобленерго» рекомендації щодо необхідності укладення договорів в ОСББ

Сьогодні однією із найважливіших проблем, яка гостро стоїть перед державою, органами влади різних рівнів та громадянами, є реформування житлово-комунального господарства, одним із шляхів якого є створення та функціонування ефективного інституційного механізму для володіння, користування і управління власниками квартир у багатоквартирних будинках спільним майном, яким є об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Після утворення ОСББ у будинках, які раніше обслуговувалися ЖЕО, ПАТ «Сумиобленерго» почало процедуру переукладання договорів про постачання електричної енергії для електрозабезпечення технічних цілей відповідних житлових будинків (для потреб освітлення місць загального користування, забезпечення роботи ліфтів та іншого інженерного обладнання), втім наразі створилась ситуація, коли в укладанні таких договорів відмовляється.

За наявною інформацією, за 2015-2016 роки та поточний період 2017 року до ПАТ «Сумиобленерго» з метою укладення договору звернулося 47 ОСББ м. Суми, проте 11 із них було у зв’язку з невиконанням вимоги щодо здійснення опломбування дооблікових кіл електричної енергії, розташованих на сходових клітинах, ненаданням заявки на очікуваний обсяг споживання електричної енергії, ненаданням документів відповідно до пункту 5.4 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), дія яких поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

За результатами розгляду заяв ряду ОСББ тервідділення дійшло висновку:

- про необхідність розмежування процедури укладення договору між ПАТ «Сумиобленерго» і ОСББ та між ПАТ «Сумиобленерго» і мешканцями багатоквартирних будинків;

- про необхідність розмежування зобов’язань між ПАТ «Сумиобленерго», ОСББ, мешканцями багатоквартирних будинків щодо обслуговування та експлуатації поквартирних приладів обліку (засобів обліку), збереження пломб тощо;

ПАТ «Сумиобленерго» на стадії укладення договорів про постачання електричної енергії на технічні цілі нехтує правовим статусом ОСББ, прирівнюючи їх до юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність – надають послуги населенню та з цією метою закуповують електроенергію.

Слід зазначити, що індивідуальні засоби обліку не використовуються як розрахункові у взаємовідносинах між ПАТ «Сумиобленерго» та ОСББ, а спожита електроенергія саме для технічних цілей обліковується за окремими лічильниками. Враховуючи зазначене, ПАТ «Сумиобленерго» має право застосовувати вимоги щодо опломбування до розрахункових засобів обліку, котрі обліковують електроенергію, що споживається безпосередньо ОСББ для забезпечення обслуговування багатоквартирного будинку і є предметом договору ОСББ з ПАТ «Сумиобленерго».

З огляду на те, що ПКЕЕ не поширюються на взаємовідносини між ПАТ «Сумиобленерго» та населенням, останні не можуть врегульовувати питання обліку, порядку опломбування індивідуальних розрахункових засобів обліку електричної енергії, їх дооблікових кіл тощо.

Натомість Правилами користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН) передбачено, що у багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

Встановлення, облаштування та опломбування засобів обліку побутових споживачів (в тому числі розміщених на сходових клітинах багатоквартирних будинків) є окремою процедурою, що відбувається під час укладення (переукладення) договорів на користування електричною енергією із побутовими споживачами, що регламентовано ПКЕЕН, та яка не пов’язана із процедурою укладення договорів на постачання електричної енергії між ПАТ «Сумиобленерго» та ОСББ.

Зобов’язання власника будинку або організації, у віданні якої перебуває будинок, щодо збереження поквартирних засобів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб має кореспондуватися з його правом самостійно визначати спосіб такого збереження, зокрема, через обмеження доступу сторонніх осіб до електрощитових шляхом влаштування замків тощо.

Отже, дії ПАТ «Сумиобленерго» щодо відмови ОСББ в укладенні договорів на постачання електричної енергії, яка використовується для електрозабезпечення технічних цілей, на підставі необхідності встановлення додаткових пломб в місцях дооблікових кіл квартирних засобів обліку, влаштованих на сходових клітках, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку постачання електричної енергії, передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

У зв’язку із зазначеним адміністративна колегія тервідділення 13.04.2017 надала ПАТ «Сумиобленерго» рекомендації щодо припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом вжиття заходів, спрямованих на безумовне укладання договорів про постачання електричної енергії на технічні цілі з ОСББ (http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=83175&schema=sum).

Встановлення ПАТ «Сумиобленерго» неправомірних вимог на етапі укладення договорів із ОСББ створює суттєві перешкоди для розвитку реального функціонування зазначених інституцій на ринку послуг управління багатоквартирними будинками.

амку осбб Сумиобленерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
165 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Происшествия
46-летняя пассажирка «Мерседеса» погибла, шестеро в больнице. Речь идет о пассажирах зарегистрированного в Сумах микроавтобуса, который вчера попал в аварию под Пирятином. Все пассажиры и водитель автомобиля - жители Сум и Сумской области. Сейчас они находятся в Пирятинской районной больнице. Об этом сообщил пресс-секретарь Нацполиции Полтавщины Юрий Сулаев, пишет UA:Суми. Как сообщил начальник управления Государственной службы Украины по безопасности на т...
адреса
В среду, 26 сентября, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с работами на электрооборудовании, воздушных линиях и подключением новых абонентов.
Новости компаний
С древних времен серебру приписывали особые магические свойства. Считали, что оно способно оберегать владельца от всего дурного. Некоторые до сих пор уверены, что внезапное чернение серебряного украшения связано с тем, что оно приняло удар на себя. Но если честно, чернение может быть и естественным процессом окисления металла. С этим более-менее понятно. А как трактовать то, что вот уже сколько дней подряд вам снится серебряное кольцо. Это понятно с теми,...
фото
Происшествие случилось 4 августа, на улице Юбилейной. Тогда, утром, около 6 часов, неизвестный на автомобиле ВАЗ-2105 не выбрал безопасную скорость, после чего не справился с управлением и выехав за пределы проезжей части совершил наезд на электроопору. На момент приезда патрульных на место происшествия водитель его оставил в неизвестном направлении. Стражи порядка оформили место ДТП и начали устанавливать виновника происшествия. Впоследствии, работники от...
Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
фото
Конотопской местной прокуратурой во вторник, 25 сентября 2018, задержанному накануне голове врачебно-квалификационной комиссии одной из городских больниц области сообщено о подозрении по ч. 3 ст. 368 (вымогательство и получение неправомерной выгоды должностным лицом) УК Украины. Напоминаем, что председатель комиссии требовал от участника Операции объединенных сил 140 тыс. грн за положительное заключение о необходимости установления инвалидности. Неправомер...
Общество
В ночь с 26 на 27 сентября будет приостановлена ​​работа Ново-Оболонской насосной станции в связи с проведением аварийно-ремонтных работ. Водозабор не будет работать с 22:00. В ночное время будет отсутствовать водоснабжение домов района Тимирязевка, ул. Г. Кондратьева, ул. Гамалея, ул. Героев Небесной Сотни, ул. Петропавловская и прилегающих улиц. После завершения ремонтных работ водоснабжение будет восстановлено. После завершения работ водоснабжение будет...
Общество
В городской клинической больнице № 1 проводили ремонт лестницы стационарного корпуса, гинекологического отделения, кровли стационара и хирургического отделения. В городской клинической больнице № 4 капитально ремонтировали пищеблок, завершили ремонт овощехранилища и ввели в эксплуатацию лифт в поликлиническом отделении № 1. Между тем, в городской клинической больнице № 5 занимались мелким текущим ремонтом стационарных отделений и поликлиники. В городской д...
Общество
В связи с ремонтом дороги, в среду, 26 сентября, будет ограничено движение транспорта на одном из участков по ул. Троицкая. Речь идет об отрезке дороги от ул. Ивана Деревянко до ул. Новоместенская, где в тот день на проезжей части будут укладывать верхний слой асфальтобетонного покрытия. Из-за этого с 8:00 до 19:00 данный участок с дороги будет закрыт для транспорта.