Територіальне відділення надало ПАТ «Сумиобленерго» рекомендації щодо необхідності укладення договорів в ОСББ

Сьогодні однією із найважливіших проблем, яка гостро стоїть перед державою, органами влади різних рівнів та громадянами, є реформування житлово-комунального господарства, одним із шляхів якого є створення та функціонування ефективного інституційного механізму для володіння, користування і управління власниками квартир у багатоквартирних будинках спільним майном, яким є об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Після утворення ОСББ у будинках, які раніше обслуговувалися ЖЕО, ПАТ «Сумиобленерго» почало процедуру переукладання договорів про постачання електричної енергії для електрозабезпечення технічних цілей відповідних житлових будинків (для потреб освітлення місць загального користування, забезпечення роботи ліфтів та іншого інженерного обладнання), втім наразі створилась ситуація, коли в укладанні таких договорів відмовляється.

За наявною інформацією, за 2015-2016 роки та поточний період 2017 року до ПАТ «Сумиобленерго» з метою укладення договору звернулося 47 ОСББ м. Суми, проте 11 із них було у зв’язку з невиконанням вимоги щодо здійснення опломбування дооблікових кіл електричної енергії, розташованих на сходових клітинах, ненаданням заявки на очікуваний обсяг споживання електричної енергії, ненаданням документів відповідно до пункту 5.4 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), дія яких поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

За результатами розгляду заяв ряду ОСББ тервідділення дійшло висновку:

- про необхідність розмежування процедури укладення договору між ПАТ «Сумиобленерго» і ОСББ та між ПАТ «Сумиобленерго» і мешканцями багатоквартирних будинків;

- про необхідність розмежування зобов’язань між ПАТ «Сумиобленерго», ОСББ, мешканцями багатоквартирних будинків щодо обслуговування та експлуатації поквартирних приладів обліку (засобів обліку), збереження пломб тощо;

ПАТ «Сумиобленерго» на стадії укладення договорів про постачання електричної енергії на технічні цілі нехтує правовим статусом ОСББ, прирівнюючи їх до юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність – надають послуги населенню та з цією метою закуповують електроенергію.

Слід зазначити, що індивідуальні засоби обліку не використовуються як розрахункові у взаємовідносинах між ПАТ «Сумиобленерго» та ОСББ, а спожита електроенергія саме для технічних цілей обліковується за окремими лічильниками. Враховуючи зазначене, ПАТ «Сумиобленерго» має право застосовувати вимоги щодо опломбування до розрахункових засобів обліку, котрі обліковують електроенергію, що споживається безпосередньо ОСББ для забезпечення обслуговування багатоквартирного будинку і є предметом договору ОСББ з ПАТ «Сумиобленерго».

З огляду на те, що ПКЕЕ не поширюються на взаємовідносини між ПАТ «Сумиобленерго» та населенням, останні не можуть врегульовувати питання обліку, порядку опломбування індивідуальних розрахункових засобів обліку електричної енергії, їх дооблікових кіл тощо.

Натомість Правилами користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН) передбачено, що у багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

Встановлення, облаштування та опломбування засобів обліку побутових споживачів (в тому числі розміщених на сходових клітинах багатоквартирних будинків) є окремою процедурою, що відбувається під час укладення (переукладення) договорів на користування електричною енергією із побутовими споживачами, що регламентовано ПКЕЕН, та яка не пов’язана із процедурою укладення договорів на постачання електричної енергії між ПАТ «Сумиобленерго» та ОСББ.

Зобов’язання власника будинку або організації, у віданні якої перебуває будинок, щодо збереження поквартирних засобів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб має кореспондуватися з його правом самостійно визначати спосіб такого збереження, зокрема, через обмеження доступу сторонніх осіб до електрощитових шляхом влаштування замків тощо.

Отже, дії ПАТ «Сумиобленерго» щодо відмови ОСББ в укладенні договорів на постачання електричної енергії, яка використовується для електрозабезпечення технічних цілей, на підставі необхідності встановлення додаткових пломб в місцях дооблікових кіл квартирних засобів обліку, влаштованих на сходових клітках, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку постачання електричної енергії, передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

У зв’язку із зазначеним адміністративна колегія тервідділення 13.04.2017 надала ПАТ «Сумиобленерго» рекомендації щодо припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом вжиття заходів, спрямованих на безумовне укладання договорів про постачання електричної енергії на технічні цілі з ОСББ (http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=83175&schema=sum).

Встановлення ПАТ «Сумиобленерго» неправомірних вимог на етапі укладення договорів із ОСББ створює суттєві перешкоди для розвитку реального функціонування зазначених інституцій на ринку послуг управління багатоквартирними будинками.

амку осбб Сумиобленерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
169 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Происшествия
Во время вечернего богослужения в притворе Спасо-Преображенского кафедрального собора г. Сумы произошел взрыв. Вечером, 18 января 2019, во время вечернего богослужения, когда в храме было большое количество людей, в Спасо-Преображенском кафедральном соборе г. Сумы произошел взрыв. Как сообщили прихожане, неизвестные бросили устройство, взорвавшееся в притворе храма. Остатки взрывчатки и последствия повреждения интерьера свидетельствуют о силе взрыва. Лишь...
Криминал
Сегодня, 18 января 2019 года, Сумской местной прокуратурой совместно со следователями Сумского отдела полиции осужденному к пожизненному лишению свободы сообщено о подозрении в умышленном убийстве своего коллеги. Действия мужчины квалифицированы по ч.1 ст. 115 УК Украины. Речь идет о нападающем, который в 2013 году держал в страхе весь город. В течение нескольких месяцев мужчина нападал на женщин, бил их по голове металлической трубой и забирал все золотые...
Политические новости
ОППОЗИЦИОННАЯ ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИЗНЬ зарегистрировала законопроекты, которые восстанавливают справедливость в отношении ветеранов и чернобыльцев. Об этом заявил Юрий Бойко на заседании Социального совета Украины по вопросу выполнения решения Конституционного суда и восстановления ветеранам социальных льгот ветеранам Великой Отечественной войны, - сообщает пресс-служба партии на своем сайте. «Все это время в парламенте мы боролись за возвращение льгот ветера...
фото
17 января в 13:33 на линию экстренного вызова "101" поступила информация о возгорании хозяйственной постройки в г. Ахтырка. О пожаре сообщил хозяин, который увидел сильное задымление. На место происшествия направили дежурный караул 6-й Государственной пожарно-спасательной части. Проведенной разведкой было установлено, что горит перекрытие и кровля, образовалась угроза дальнейшего распространения огня на жилой дом. Из-за сильного задымления пожарным пришлос...
адреса
В понедельник, 21 января, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
Происшествия
17 января в 17:50 в Службу спасения «101» поступила информация о необходимости помощи. По предварительным данным, вблизи с. Новые Вирки Белопольского района на грунтовой дороге застрял внедорожник «KIA», в котором находилось 4 человека. На место вызова прибыл дежурный караул 41-го государственного пожарно-спасательного поста с г.Ворожба. Пожарной автоцистерной повышенной проходимости ГАЗ-66 автомобиль освободили из снежного заноса и отбуксировали на безопа...
Политические новости
Официальное выдвижение Юлии Тимошенко на пост президента Украины на очередных президентских выборах состоится в день 100-летия украинской Соборности, 22 января. В этот день Всеукраинское объединение «Батьківщина» проведет торжественный съезд. Ее выдвижение в качестве кандидата на пост президента Украины станет наиболее громким политическим событием последних месяцев, после презентации стратегического документа «Новый экономический курс». Отметим, что лидер...
Общество
В Сумской области по состоянию на 17.01.2019 г. заболело корью 21 человек (с учетом предыдущих диагнозов), из них 17 взрослых и 4 детей, в том числе в течение последней недели - 11 (7 взрослых и 4 детей). Летальных исходов не зарегистрировано. Надежное средство профилактики кори - иммунизация. Прививки против кори обеспечивают надежный иммунитет у 95 - 97% лиц, получивших прививки, а также предупреждает развитие тяжелых форм заболевания и осложнений (пораж...
Общество
В связи с проведением аварийно-ремонтных работ по устранению порыва водопровода диаметром 250 мм по ул. Тополянская, 16 КП «Горводоканал» приостановило подачу воды в дома на некоторых улицах Сум. С 13:00 водоснабжение прекращено в дома по ул. Юрия Ветрова, ул. Горовая, ул. Шахтерская, ул. Тополянская и прилегающих к ним улиц. После завершения работ оказание услуги будет восстановлено.