Територіальне відділення надало ПАТ «Сумиобленерго» рекомендації щодо необхідності укладення договорів в ОСББ

Сьогодні однією із найважливіших проблем, яка гостро стоїть перед державою, органами влади різних рівнів та громадянами, є реформування житлово-комунального господарства, одним із шляхів якого є створення та функціонування ефективного інституційного механізму для володіння, користування і управління власниками квартир у багатоквартирних будинках спільним майном, яким є об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Після утворення ОСББ у будинках, які раніше обслуговувалися ЖЕО, ПАТ «Сумиобленерго» почало процедуру переукладання договорів про постачання електричної енергії для електрозабезпечення технічних цілей відповідних житлових будинків (для потреб освітлення місць загального користування, забезпечення роботи ліфтів та іншого інженерного обладнання), втім наразі створилась ситуація, коли в укладанні таких договорів відмовляється.

За наявною інформацією, за 2015-2016 роки та поточний період 2017 року до ПАТ «Сумиобленерго» з метою укладення договору звернулося 47 ОСББ м. Суми, проте 11 із них було у зв’язку з невиконанням вимоги щодо здійснення опломбування дооблікових кіл електричної енергії, розташованих на сходових клітинах, ненаданням заявки на очікуваний обсяг споживання електричної енергії, ненаданням документів відповідно до пункту 5.4 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), дія яких поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

За результатами розгляду заяв ряду ОСББ тервідділення дійшло висновку:

- про необхідність розмежування процедури укладення договору між ПАТ «Сумиобленерго» і ОСББ та між ПАТ «Сумиобленерго» і мешканцями багатоквартирних будинків;

- про необхідність розмежування зобов’язань між ПАТ «Сумиобленерго», ОСББ, мешканцями багатоквартирних будинків щодо обслуговування та експлуатації поквартирних приладів обліку (засобів обліку), збереження пломб тощо;

ПАТ «Сумиобленерго» на стадії укладення договорів про постачання електричної енергії на технічні цілі нехтує правовим статусом ОСББ, прирівнюючи їх до юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність – надають послуги населенню та з цією метою закуповують електроенергію.

Слід зазначити, що індивідуальні засоби обліку не використовуються як розрахункові у взаємовідносинах між ПАТ «Сумиобленерго» та ОСББ, а спожита електроенергія саме для технічних цілей обліковується за окремими лічильниками. Враховуючи зазначене, ПАТ «Сумиобленерго» має право застосовувати вимоги щодо опломбування до розрахункових засобів обліку, котрі обліковують електроенергію, що споживається безпосередньо ОСББ для забезпечення обслуговування багатоквартирного будинку і є предметом договору ОСББ з ПАТ «Сумиобленерго».

З огляду на те, що ПКЕЕ не поширюються на взаємовідносини між ПАТ «Сумиобленерго» та населенням, останні не можуть врегульовувати питання обліку, порядку опломбування індивідуальних розрахункових засобів обліку електричної енергії, їх дооблікових кіл тощо.

Натомість Правилами користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН) передбачено, що у багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

Встановлення, облаштування та опломбування засобів обліку побутових споживачів (в тому числі розміщених на сходових клітинах багатоквартирних будинків) є окремою процедурою, що відбувається під час укладення (переукладення) договорів на користування електричною енергією із побутовими споживачами, що регламентовано ПКЕЕН, та яка не пов’язана із процедурою укладення договорів на постачання електричної енергії між ПАТ «Сумиобленерго» та ОСББ.

Зобов’язання власника будинку або організації, у віданні якої перебуває будинок, щодо збереження поквартирних засобів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб має кореспондуватися з його правом самостійно визначати спосіб такого збереження, зокрема, через обмеження доступу сторонніх осіб до електрощитових шляхом влаштування замків тощо.

Отже, дії ПАТ «Сумиобленерго» щодо відмови ОСББ в укладенні договорів на постачання електричної енергії, яка використовується для електрозабезпечення технічних цілей, на підставі необхідності встановлення додаткових пломб в місцях дооблікових кіл квартирних засобів обліку, влаштованих на сходових клітках, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку постачання електричної енергії, передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

У зв’язку із зазначеним адміністративна колегія тервідділення 13.04.2017 надала ПАТ «Сумиобленерго» рекомендації щодо припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом вжиття заходів, спрямованих на безумовне укладання договорів про постачання електричної енергії на технічні цілі з ОСББ (http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=83175&schema=sum).

Встановлення ПАТ «Сумиобленерго» неправомірних вимог на етапі укладення договорів із ОСББ створює суттєві перешкоди для розвитку реального функціонування зазначених інституцій на ринку послуг управління багатоквартирними будинками.

амку осбб Сумиобленерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
169 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
адреса
В среду, 14 ноября, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с работами на электрооборудовании, воздушных линиях и подключением новых абонентов. 14.11.2018  08:00:00 14.11.2018  13:00:00 СУМИ: вул.АБРИКОСОВИЙ 1,4,5,7,10,11,12;СУМИ: вул.ГАННІВСЬКА 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,22,24,26,28,30,32,34,36,38,40,42,44,46,48,50,52,54,56,581,58,60,62,64,66,68,70,72,74,76,...
Общество
В Сумах стартует открытый архитектурный конкурс на определение лучшего проектного предложения по обустройству общественного пространства «Монастырский спуск». Такое решение приняли члены исполнительного комитета во время очередного заседания с целью определения лучшего проектного предложения, как основы для дальнейшей разработки проектной документации по реконструкции застройки и благоустройства территории в пределах проулок Монастырский, ул. Нижнесоборная...
Происшествия
За прошедшие сутки пожарно - спасательным подразделениям Сумщины трижды пришлось ликвидировать возгорание хозяйственных сооружений, а именно в Ахтырском, Лебединском и Липоводолинском районах. В частности 11 ноября в 20:27 на линию экстренного вызова 101 поступило сообщение о возгорании хозяйственной постройки по ул. Молодежной в с. Байрак Липоводолинького района. О возгорании сообщил владелец сооружения, который увидел охваченную пламенем кровлю. На место...
Общество
Сегодня, 13 ноября, исполнительный комитет принял решение о городской целевой Программе по военно-патриотическому воспитанию молодежи, содействию организации призыва граждан на срочную военную службу в Вооруженные Силы Украины и военным формированиям, расположенным на территории города Сумы, в проведении мероприятий по обороне и мобилизации на 2019 год. Программа направлена на решение проблем формирования у подрастающего поколения высокого патриотического...
Общество
Завтра, 14 ноября, состоится внеочередная сессия Сумского городского совета. Место проведения - сессионный зал Дома советов (площадь Независимости, 2). Начало - 9:00. С повесткой дня и проектами решений можно ознакомиться здесь.
фото
Происшествие случилось 12 ноября, около 13 часов, на улице Прокофьева. Инспекторы получили сообщение о ДТП. Прибыв на место ДТП полицейские выяснили, что 61-летний водитель, управляя автомобилем ВАЗ-2106, проехал на запрещающий красный сигнал светофора, после чего произошло столкновение с маршрутным транспортным средством. В результате ДТП автомобили получили механические повреждения. Водитель легковушки имел явные признаки алкогольного опьянения. В медици...
Общество
На заседании во вторник 13 ноября исполком снял на доработку проект решения о внесении изменений в ранее принятое решение о стоимости проезда в транспорте КП «Электроавтотранс». Как заявил мэр Сум Александр Лысенко, для принятия таких решений нужна серьезная аргументация. Принятие такого решения приведет к увеличению стоимости проезда в коммунальном транспорте: стоимость проезда в троллейбусах для сумчан повысится с нынешних 2,5 грн. до 3 грн., в коммуналь...
Общество
В связи с проведением аварийно-ремонтных работ по ул. Ивана Сирко, 10 сегодня, 13 ноября, прекращено водоснабжение домов №№ 10, 12, 14, 18 по ул. Ивана Сирко. Также из-за проведения аварийно-ремонтных работ по ул. Металлургов прекращено водоснабжение дома № 3 по ул. Металлургов. После завершения работ подача воды будет восстановлена.
Общество
Перила Харьковского моста требуют ремонта. Это выяснили в ходе технического обследования моста. Сейчас работы не закончили. "Работы ведутся в течение 2,5 месяцев, основная часть, конечно, была не видна человеческому глазу, потому что велась она под мостом, в подмостовом пространстве, где находятся опоры, пролетные балки. Сейчас получаем выводы лаборатории «Сумбуд» по определению прочностных характеристик материалов и от альпинистов, которые были у нас вовл...