У Ромнах також проблеми з маршрутками. Раптові виконкоми

3 березня Виконком Роменської міськради раптом провів позачергове засідання в порядку денного якого стояло одне питання – підвищення тарифів на проїзд в автобусах з 2,50 до 3,50.

Жодних об’єктивних підстав для проведення позачергового засідання влада не мала. В порушення Закону «Про доступ до публічної інформації» проект рішення не було оприлюднено за 20 днів (воно з’явилось тільки минулої середи).

Розгляд будь-яких тарифів взагалі не повинен був відбутися адже розрахунки не відповідали вимогам законодавства. Про це знав і сам міський голова і його вірні помічники. Але знехтували. Виявилось, що порушення законодавства – не таке вже велике порушення як для великого «господарника» всіх часів.

ТРІШКИ ІСТОРІЇ: Міська влада дуже не любить згадувати те, що перше ж рішення про підвищення тарифів на проїзд до 2,5 в серпні 2014 року було абсолютно незаконним. Відповідне рішення про це склав Антимонопольний комітет, який чітко вказав, що міська влада легімітизувала порушення прав громадян ухваливши рішення на базі недостовірних розрахунків перевізників.

Міська рада навіть подала до суду на Антимонопольний комітет але звичайно програла і в першій і в другій інстанції (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/52141301 та http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54600559 ).

ЩО НЕ ТАК: Не так майже все. Якщо згідно законодавства зазначено, що тарифи базуються на економічно обґрунтованих розрахунками, то з цим «економічно обґрунтованим» якраз і не склалося.

Основні порушення було оголошено 27 лютого під час громадської ради, де були присутні заступники мера Іван Яременко, Ігор Тетірко, секретар ради Валерій Мицик та «експерти виконавчого комітету». Перелік основних порушень такий:

1. В порушення пунктів 8.2.1-8.2.2 Порядку погодження тарифів на перевезення пасажирів, затверджених рішенням Виконавчого комітету РМР №39 від 17.03.2010р. (далі Порядок) перевізниками не подано копії статистичної звітності про перевезення пасажирів та обстежень пасажиропотоку.

Таким чином дані щодо кількості перевезених пасажирів, зазначені в Розрахунках граничного тарифу, поданих до Виконкому РМР фактично не перевірялися та не мають документального підтвердження (тут виконком раптом згадав про обстеження пасажиропотоку яке проводилося в 2015 студентами КНЕУ але згідно Порядку можна посилатися тільки на ті обстеження, які проводилися не раніше ніж за рік до подання розрахунків і горе виконкомівці сіли на міль).

2. Згідно пункту 8.4 Порядку встановлено, що перевізники мають подавати економічні розрахунки для кожної марки автомобіля окремо з технічним обґрунтуванням всіх статей витрат.

Натомість всіма перевізниками надані розрахунки виключно для автомобілів марки ПАЗ, тоді як фактично, згідно наданої Виконавчим комітетом РМР інформації, по маршрутах 1, 2, 7 використовуються автобуси інших марок.

3. Згідно пункту 8.5 Порядку перевізник разом із заявою зобов’язаний надати копії трудових договорів з працівниками.

В порушення вимог Порядку такі договори не надані, що унеможливлює перевірку достовірності статей витрат на заробітну плату (які складають 10,8 мільйонів гривень для всіх маршрутів разом).

4. Відповідно пункту 2.2 Методики розрахунку тарифів, затвердженою Постановою КМУ 1175 від 17.11.2009 року (далі Методика) витрати перевізника плануються на підставі обґрунтованих фактичних витрат перевізника за попередній рік.

Перевізниками ж не надано жодної інформації про фактичні витрати на перевезення пасажирів за попередній рік. Чим порушено вимоги Методики.

Перевізниками до розрахунків включені витрати на утримання апарату управління в сумі 125 тисяч гривень на рік на один автобус. Враховуючи затверджену кількість рейсів на маршрутах 29 отримаємо загальну суму 3,6 мільйони гривень на неіснуючий апарат управління.

За законом, якщо розрахунки містять необгрутовані дані або подано не всі документи заява повертається перевізнику і на тому весь розгляд завершується. Але сталося зовсім не так.

ЗА ВСЕ ВЖЕ ЗАПЛАЧЕНО: Саме так можна пояснити подальші дії міської влади. Скликається позачергове засідання виконкому (яке проводиться у виняткових випадках за нагальної потреби) і таємно голосується рішення «ЗА» 3,50.

«Кажете, порушення законів – наплювати! Кажете не маємо права – наплювати! Кажете суперечить інтересам громади – наплювати!».

Саме таке ставлення до своєї громади продемонструвала міська влада на чолі з Сергієм Салатуном. Якій байдуже, що вимагає закон. За все заплачено і відступати нікуди.

Ти перетинаєш Рубікон, коли обіцяєш те, чого не маєш права обіцяти. Сидячи у затишних кабінет виконкому місцеві чиновники забувають два головних постулати, за якими мають жити: «діяти виключно від імені та в інтересах громади» (Закон «Про місцеве самоврядування») і «діяти виключно в порядку та у спосіб, визначений законодавством» (Конституція України).

Сторони таємної корупційної угоди потискають одне одному руки і Рубікон перейдено – назад дороги немає...

маршрутки ромни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Благотворительный фонд ПриватБанка "Помогать просто!" продолжает программу поддержки больниц прифронтовых городов на Востоке Украины. На этот раз фонд, по просьбе медиков, закупил и передал Покровской клинической больнице интенсивного лечения Донецкой области уникальное современное оборудование - мобильный рентген аппарат. Оборудование итальянского производства стоимостью 1 млн 200 тыс. гривен уже работает в хирургическом отделении больницы. "Аналогичного...
адреси
21 жовтня деякі вулиці м. Суми залишаться без світла. Планове відключення світла, за інформацією «Сумиобленерго», пов'язане з виконанням ремонтних робіт на повітряній лінії електропередачі.
Суспільство
З такою ініціативою на сайті електронних петицій виступила Гаврилів Анна. «Пропонуємо встановити автомати для збору пластикових пляшок, які видають корм для тварин. Зараз такі автомати є в багатьох розвинутих країнах Європи. Автомати покликані покращити життя безхатніх тварин, які часто стають жертвами отруєнь, та привчити жителів міста до сортування сміття для подальшої переробки. Їжа розрахована на бродячих тварин, яких у місті налічується до 5000. Корм...
адреса
Державною екологічною інспекцією у Сумській області проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природоохоронного середовища на КП «Комбінат благоустрою». В ході перевірки було встановлено, що на полігоні твердих побутових відходів м. Лебедин КП «Комбінат благоустрою» не проведено роботи по пересипці та ущільненню відходів, відсутня огорожа по периметру полігону, яка б перешкоджал...
Суспільство
Фахівці юстиції Сумщини інформують щодо окремих можливостей для учасників АТО/ООС. Ініціатива Мін’юсту «Шлюб за добу» в області реалізується у 4 містах: Сумах, Ромнах, Шостці та Тростянці Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені терміни, нареченим необхідно зробити три простих кроки: обрати дату та час проведення державної реєстрації; звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу; укласти цивільно-правовий договір про нада...
Суспільство
Моїсеєнко Максим через електронну петицію звернувся до місцевої влади з проханням побудувати дитячий садок та початкову школу 1-3 класів в мікрорайоні Баси. «Побудувати в мікрорайоні Баси дитячий садок, початкову школу 1-3 класів для безпечного та зручного виховання дітей, бо найближчі знаходяться на далекій відстані або в других мікрорайонах міста Сум», - йдеться у петиції, підтримати яку можна за посиланням.
Суспільство
Філія «Сумський міський район електричних мереж» ПАТ «Сумиобленерго» повідомляє про планові відключення електричної енергії 29–31 жовтня. Відключення пов’язані із ремонтним роботами на повітряній лінії електропередач і підключенням споживачів. В усіх випадках після завершення робіт напругу подадуть без попередження. Тел. для довідок: 65-96-59, 0-800-300-247. Графік відключення на 29 жовтня або Переглянути не завантажуючи Графік відключення на 30 жовтня або...
фото
Впродовж 17 жовтня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили дві 50-мм мінометні міни, один 76-мм артилерійський снаряд, одну ручну гранату, дев’ять вибухників, сто патронів та дві 82-мм мінометні міни. Вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни раніше виявляли на території Роменського району та м. Буринь. Тієї ж доби об 11:28 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про знайдення підозрілого металево...
Пригоди
За минулу добу пожежно – рятувальним підрозділам Сумщини п’ять разів довелось ліквідовувати загоряння господарчих споруд, а саме в Конотопському, Кролевецькому, Шосткинському районах містах Конотоп і Шостка. Зокрема 17 жовтня о 14:54 на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про загоряння господарчої споруди в пров. Парковий в м. Шостка. Про загоряння повідомила власниця споруди, яка побачила охоплену полум’ям стіну. На місце події було направл...