Інформація для сумчан про результати перерахунку пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму з 01 грудня 2016 року

У зв’язку із підвищенням з 01 грудня 2016 року розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1130,00 грн. до 1247,00 грн., Сумським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проведено відповідні перерахунки пенсій не працюючим пенсіонерам м. Суми та Сумського району.

Із загальної кількості осіб, які перебувають на обліку в управлінні (98305 осіб), з 01 грудня 2016 року перераховані пенсійні виплати 80970 особам, з них більше, ніж у 62174 осіб після перерахунку розмір пенсії збільшився.

Середній розмір підвищення пенсії з 01 грудня 2016 по м. Суми та Сумському району склав 83,71 грн. Додаткові видатки на виплату пенсій після проведеного перерахунку становлять майже 6,8 млн. грн.

Виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму перераховано пенсійні виплати:

– мінімальні розміри пенсії за віком та підвищення за понаднормативний стаж відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» непрацюючим пенсіонерам;

– мінімальні розміри пенсій інвалідів та осіб, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника;

– встановлені до пенсії підвищення або доплати, розмір яких залежить від розміру прожиткового мінімуму (наприклад, розміри підвищень інвалідам війни, учасникам бойових дій та учасникам війни, членам загиблих військовослужбовців, жертвам нацистських переслідувань, надбавки донорам, доплати шахтарям, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо).

Не змінилась сума пенсійних виплат після проведеного перерахунку з 01 грудня 2016року:

– для осіб, у яких розмір пенсії не досягає 949,00 грн. та яким виплачується державна адресна допомога відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» до зазначеного розміру;

– для осіб, в складі пенсійної виплати яких є сума фіксованої індексації, розмір якої перевищує суму підвищення після проведення перерахунку.

Перерахунки пенсій здійснено за матеріалами пенсійних справ, тому пенсіонерам немає необхідності особисто звертатися до управлінням за проведенням такого перерахунку.

Звертаємо увагу, що працюючі пенсіонери мають право на перерахунок мінімального розміру пенсії за віком та підвищення за понаднормативний стаж у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, після звільнення з роботи або після припинення підприємницької діяльності. Тому необхідно своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про всі обставини, що впливають на розмір пенсійного забезпечення.

перерахунокпенсій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі