Інформація для сумчан: особливості пенсійного забезпечення державних службовців з 1 листопада 2016 року

З 1 травня 2016 року набув чинності Закон України від 10 грудня 2015р. №889-VІІІ «Про державну службу», яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців, відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» (далі - Закон).

Пенсії державним службовцям призначаються:

- державним службовцям, які станом на 01 травня 2016 року займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, визначених ст. 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

- особам, які станом на 01 травня 2016року мають не менш як 20 років стажу на посадах, визначених ст. 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Слід зазначити, що ст. 25 Закону визначено сім категорій посад державної служби, а також посади, які відносяться до кожної із вказаних категорій.

Основним критерієм, за яким слід визначати можливість зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, що дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону є встановлення за займаною посадою відповідного рангу.

Визначення віку, досягнувши якого особа має право на призначення пенсії державного службовця, здійснюється згідно з нормами ст. 37 Закону.

На одержання такої пенсії мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та за наявності страхового стажу для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Пенсія державного службовця призначається незалежно від факту роботи. Проте слід враховувати порядок виплати пенсій, який діє по 31 грудня 2016 року, згідно з яким пенсії в період роботи, зокрема на посадах та на умовах, передбачених Законами України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу»та від 14 вересня 2014 року №1697-VII «Про прокуратуру», не виплачуються.

У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується у розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Після звільнення з роботи призначена виплата пенсії поновлюється.

Незалежно від факту роботи та займаної посади пенсія виплачується в повному обсязі інвалідам І та II груп, інвалідам війни III групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника призначаються згідно з нормами Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

пенсіядержавнихслужбовців
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Закінчилася акція “Драйвове ФРИЛАНС-ЛІТО для учасників Weblancer” від Visa та ПриватБанку. Фрилансери України, які співпрацюють із біржею Weblancer могли зареєструватися на сторінці weblancer.net/pb, виконати певні умови і розраховувати на призи. ПриватБанк разом із Visa розіграли: -  Годинники Apple Watch Series 4 – 3 шт. -  USB-хаби Apollo A731TH USB-C – 3 шт. -   Флеш-накопичувачи Samsung 64 GB – 3 шт. -   Термосумки GIOSTYLE Evo – 3 шт. За умовами акці...
адреси
23 вересня деякі вулиці м. Суми залишаться без світла. Планове відключення світла, за інформацією «Сумиобленерго», пов'язане з виконанням ремонтних робіт на повітряній лінії електропередачі.
фото
Інспекцією розглянуто звернення членів сумського автокооперативу «Берізка» стосовно ситуації, яка склалась внаслідок масштабного розмиву силових земель. Заявники повідомили про шкідливу дію вод, які потрапляють з ливневої водовідвідної труби на ґрунт та в р.Псел в районі вул. Тополянської м. Сум, руйнуючи берегові схили та будівлі кооперативу. Фахівцями Інспекції, спільно з автовласниками було обстежено зазначену територію, яка розташована безпосередньо мі...
фото
Про це місцеві жителі пишуть у Телеграм-каналі “Суми live”. Деякі місця, де викрадено люки, небайдужі прикривають гілками, аби ніхто не травмувався. Таку ситуацію спостерігаємо близько місяця. Наприклад, наприкінці серпня директор водоканалу Анатолій Сагач говорив, що в день по 7-8 люків. Ми пишемо заяви в поліцію по кожному випадку. Тетяна Пляшник
Влада
Сьогодні до Білопільського районного суду Сумської області надійшло 42 матеріали відносно голови Павлівської сільської ради Т. про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та частиною 2 статті 172-7 Кодексу У...
Суспільство
З метою забезпечення публічної безпеки, порядку та безпеки дорожнього руху під час освячення Свято-Миколаївського храму, у суботу, 21 вересня, на вулиці Нахімова обмежать рух транспорту. Обмеження діятиме на відрізку від перехрестя «вул. Нахімова – вул. Косівщинська» до перехрестя «вул. Нахімова – вул. І. Кавалерідзе» у період із 8:00 до 14:00.
Суспільство
Сумський окружний адміністративний суд розглядає справу за позовом Інспекції щодо призупинення діяльності ДП «Попівський експериментальний завод», розташованого у с. Попівка Конотопського району, яке здійснює виробництво компоненту добавки антидетонаційної для бензинів. Влітку дане підприємство опинилося у центрі подій, коли сморід від відходів його виробництва охопив увесь Конотоп та передмістя, що викликало значний суспільний резонанс. Від конотопців до...
фото
Подія сталася сьогодні вночі. Вогонь повністю знищів автомобіль «Фольксваген», який належить родині місцевого підприємця. Автомобіль був припаркований біля будинку. В поліції дану подію кваліфікували як «Умисне знищення або пошкодження майна» і вже відкрили кримінальне провадження, в рамках якого встановлюють причини та обставини загоряння автівки, а також осіб, причетних до скоєння даного злочину.В зв’язку з чим правоохоронці звертаються до всих громадян,...
Суспільство
У Сумах митрополит Єпіфаній візьме участь в освяченні Свято-Миколаївського храму, яке відбудеться на вулиці Івана Кавалерідзе (район Косівщини) 21 вересня о 10.00. Про це під час апаратної наради повідомив начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Над’ярний.