Сумским предпринимателям грозят штрафы за «теневую занятость»

Работодателям следует помнить, что за нарушение трудового законодательства при использовании наемного труда без официального оформления, они лично несут финансовую, административную и уголовную ответственность.

За фактический допуск к работе без оформления трудового договора; оформление работника на неполное рабочее время в случае фактического выполнения работы в течение полного рабочего времени; выплату заработной платы без начисления и уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование и налогов, - грозит штрафом в размере 30 минимальных зарплат (с 01.05.2016 составляет сумму 43500 гривен).

За неуплату за работу в ночное время, выходной или праздничный день, сверхурочную работу предусмотрен штраф в размере 10 минимальных зарплат (с 01.05.2016 - 14 500 гривен).

С декабря 2015 действует еще одно основание для применения штрафа в размере 10 минимальных зарплат - за нарушение прав и гарантий мобилизованных работников (с 01.05.2016 сумма штрафа составляет 14 500 гривен).

Три размера минимальной зарплаты применяются к работодателям - нарушителям сроков выплаты заработной платы работникам, более чем за один месяц или выплата ее не в полном объеме (с 01.05.2016 - 4350 гривен).

Следует знать, что уплата штрафа не освобождает работодателей от устранения нарушений законодательства о труде.

А еще работодателям нужно помнить, что до начала работ по заключенному трудовому договору, необходимо направить в территориальный орган ГФС по месту учета сообщение о вновь принятом работнике, как плательщике единого взноса. Такое сообщение можно отправить в инспекцию средствами электронной связи с использованием электронной цифровой подписи ответственных лиц - работодателей.

Специалисты Государственной налоговой инспекции в г. Сумы акцентируют внимание, что обеспечение заработной платой работников не менее минимальных государственных стандартов и ее своевременная уплата - это обязанность каждого работодателя. А гражданам нужно четко осознать, что согласие получать зарплату «в конвертах» может сыграть с ними злую шутку, лишив их в будущем всех социальных гарантий.

предприниматели штраф теневаязанятость
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Будинок загорівся сьогодні близько 15.00. На місце події виїхали два пожежних автомобіля, а також наряд патрульної поліції. Пожежники уже понад годину борються з вогнем, проте ще не погасили. Причини загорання поки що встановлюються.
Новини компаній
Закінчилася акція “Драйвове ФРИЛАНС-ЛІТО для учасників Weblancer” від Visa та ПриватБанку. Фрилансери України, які співпрацюють із біржею Weblancer могли зареєструватися на сторінці weblancer.net/pb, виконати певні умови і розраховувати на призи. ПриватБанк разом із Visa розіграли: -  Годинники Apple Watch Series 4 – 3 шт. -  USB-хаби Apollo A731TH USB-C – 3 шт. -   Флеш-накопичувачи Samsung 64 GB – 3 шт. -   Термосумки GIOSTYLE Evo – 3 шт. За умовами акці...
адреси
23 вересня деякі вулиці м. Суми залишаться без світла. Планове відключення світла, за інформацією «Сумиобленерго», пов'язане з виконанням ремонтних робіт на повітряній лінії електропередачі.
фото
Інспекцією розглянуто звернення членів сумського автокооперативу «Берізка» стосовно ситуації, яка склалась внаслідок масштабного розмиву силових земель. Заявники повідомили про шкідливу дію вод, які потрапляють з ливневої водовідвідної труби на ґрунт та в р.Псел в районі вул. Тополянської м. Сум, руйнуючи берегові схили та будівлі кооперативу. Фахівцями Інспекції, спільно з автовласниками було обстежено зазначену територію, яка розташована безпосередньо мі...
фото
Про це місцеві жителі пишуть у Телеграм-каналі “Суми live”. Деякі місця, де викрадено люки, небайдужі прикривають гілками, аби ніхто не травмувався. Таку ситуацію спостерігаємо близько місяця. Наприклад, наприкінці серпня директор водоканалу Анатолій Сагач говорив, що в день по 7-8 люків. Ми пишемо заяви в поліцію по кожному випадку. Тетяна Пляшник
Влада
Сьогодні до Білопільського районного суду Сумської області надійшло 42 матеріали відносно голови Павлівської сільської ради Т. про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та частиною 2 статті 172-7 Кодексу У...
Суспільство
З метою забезпечення публічної безпеки, порядку та безпеки дорожнього руху під час освячення Свято-Миколаївського храму, у суботу, 21 вересня, на вулиці Нахімова обмежать рух транспорту. Обмеження діятиме на відрізку від перехрестя «вул. Нахімова – вул. Косівщинська» до перехрестя «вул. Нахімова – вул. І. Кавалерідзе» у період із 8:00 до 14:00.
Суспільство
Сумський окружний адміністративний суд розглядає справу за позовом Інспекції щодо призупинення діяльності ДП «Попівський експериментальний завод», розташованого у с. Попівка Конотопського району, яке здійснює виробництво компоненту добавки антидетонаційної для бензинів. Влітку дане підприємство опинилося у центрі подій, коли сморід від відходів його виробництва охопив увесь Конотоп та передмістя, що викликало значний суспільний резонанс. Від конотопців до...
фото
Подія сталася сьогодні вночі. Вогонь повністю знищів автомобіль «Фольксваген», який належить родині місцевого підприємця. Автомобіль був припаркований біля будинку. В поліції дану подію кваліфікували як «Умисне знищення або пошкодження майна» і вже відкрили кримінальне провадження, в рамках якого встановлюють причини та обставини загоряння автівки, а також осіб, причетних до скоєння даного злочину.В зв’язку з чим правоохоронці звертаються до всих громадян,...