Рак горла: опис, лікування, симптоми, стадії і діагностика

Ракова пухлина в горлі (зів), голосовій коробці (гортань) або мигдалинах, класифікується як рак горла. Раком можуть бути уражені різні структури і області всередині горла. "Глотка" є медичною назвою горла, яке складається з трьох основних частин – носоглотки, ротоглотки і гортаноглотки. Якщо вам визначили такий діагноз, то завжди, перед тим як приступити до лікування раку горла, рекомендується отримати другу думку, щоб переконатися, що ваші діагнози і план лікування є точними. Увесь цей набір медичних послуг можна одразу отримати в такій клініці, як ця Cliniccyberknife.ru. Такі онкологічні клініки зазвичай мають увесь необхідний набір фахівців та обладнання, щоб обслужити пацієнта повністю в процесі від консультації до остаточного лікування.

Носоглотка – верхня частина горла, яка з'єднує задню частину носа з задньою частиною рота.

Ротоглотка розташована в задній частині рота. Вона з'єднує рот з горлом.

Гортаноглотка лежить нижче отвору гортані. Вона з'єднує ротоглотку і носоглотку.

Всі ці види раку також об'єднує таке загальне поняття, як "рак і пухлини голови і шиї" (рак ЛОР-органів).

Фактори ризику розвитку раку горла

 • Спосіб життя: вживання тютюну і алкоголю підвищує ризик розвитку раку гортані, трахеї, носа, губи, язика, слинних залоз. Встановлено, що ризик серед тих, хто палить, значно вище, ніж у тих, хто ні. Люди, які палять, а також зловживають алкоголем, більш схильні до розвитку раку голови і шиї.
 • Недостатнє харчування: погане харчування може викликати рак. Багато людей, які вживають алкоголь, мають погані харчові звички.
 • Вірус папіломи людини (ВПЛ): ВПЛ може викликати рак в задній частині горла, який називається раком ротової порожнини і глотки. Є більш ніж 100 типів вірусів папіломи людини (ВПЛ). Деякі з цих типів також можуть викликати рак шийки матки, піхви, вульви або статевого члена.
 • Пол: випадки онкології гортані і гортаноглотки в 4 рази частіше зустрічаються у чоловіків у порівнянні з жінками, тому що куріння і зловживання алкоголем, як правило, більше спостерігається у чоловіків.
 • Вік: рак горла частіше зустрічається у людей старше 65 років. Рак гортаноглотки розвивається багато років, тому він, як правило, не зустрічається у молодих людей.

Симптоми раку горла

Зазвичай, симптоми залежать від розміру і розташування ракових клітин. Деякі загальні ознаки і симптоми раку горла включають:

 • Зміни в голосі, такі як хрипота;
 • Одноразова або затяжна біль в горлі, яка триває більше 6 тижнів;
 • Проблеми з ковтанням;
 • Постійний кашель;
 • Вушна біль, яка триває протягом декількох тижнів;
 • Безпричинна втрата ваги;
 • біль в шиї.

Стадії

Стадія грає вирішальну роль у визначенні методів лікування раку горла.

Стадія 0: Попередня ракова стадія, коли пухлина не вторглася в тканини за межами горла.

Стадія I: Етап I вказує на наявність пухлини тільки в одній частині гортані. Зазвичай пухлина становить менше 7 см.

Стадія II: Пухлина виросла в іншій частині гортані. На даному етапі пухлина трохи більше, ніж 7 см.

III стадія: Стадія III вказує на поширення пухлини по всій гортані.

Стадія IV: Стадія IV означає, що пухлина досягла тканин тіла за межами гортані. Це може поширитися на лімфатичні вузли або віддалені органи.

Діагностика і тести

Під час свого першого призначення, лікар відзначить ваші симптоми і історію хвороби. Може бути виконана ларингоскопія, щоб отримати більш краще уявлення про ваше горло. Під час цієї процедури лікар оглядає гортань з дзеркалом або ларингоскопом.

Деякі діагностичні тести з зображенням, такі як комп'ютерна томографія (КТ), позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ), також можуть бути виконані, щоб отримати додаткову інформацію про стадії пухлини.

Якщо лікарі знаходять будь-які відхилення під час ларингоскопії, може бути замовлений тест біопсії, де зразок підозрюваної тканини видаляється для вивчення його в лабораторних умовах.

Чи може рак горла бути виявлений на ранній стадії?

На сьогоднішній день немає таких скринінг-тестів, щоб знайти рак гортані та гортаноглотки на ранній стадії. Такі типи раку часто важко знайти без будь-якої спеціалізованої діагностики. Проте, ці види раку можуть бути виявлені на ранній стадії, якщо ви вчасно звернете увагу на симптоми, наприклад, на голосові зміни.

лікуванняракугорла ракгорла рактрахеї ракгортані
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
490 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Очередной выезд «мобильного социального офиса» согласно графику работы состоялся в помещении отделения ОАО «Государственный сберегательный банк Украины» по ул. Воскресенская, 10. Сумчан консультировали представители департамента социальной защиты населения, Сумского объединенного управления Пенсионного фонда Украины в Сумской области, городского центра занятости, КУ «Сумской городской территориальный центр социального обслуживания (предоставления социальны...
политические новости
На пресс-конференции в УНИАН 19 февраля представители ОО «Молодежь Украины за будущее» заявили, что Юлия Тимошенко является единственным кандидатом на пост президента, который понимает проблемы молодежи и имеет четкий план их решения. Среди всех кандидатов в президенты, только лидер «Батьківщини»  имеет пошаговый план, предусматривающий создание всех необходимых условий для достойной жизни и работы молодежи в Украине. «Исследование GfK показывает печальную...
Общество
В воскресенье, 3 марта, в городском парке им. Кожедуба состоится театрализованный праздник «Сумская масленица». Как всегда, Масленица будет сопровождаться громкими застольем, веселыми песнями и танцами, играми, угощением самыми разнообразными вкусностями, главными из которых традиционно будут блины. Народное гуляние начнется в 10:00, когда начнут работать торговые площадки с блинами, шашлыками и разными яствами. С 11:00 до 17:00 гостей праздничного действа...
Новости компаний
«ЭЛИТ ЭКСПРЕСС» Ежедневные поездки Сумы-Киев-Варшава Бронирование мест по тел. +38 (093) 112-58-58, +38 (068) 113-58-58, +38 (066) 119-58-58, +48 (22) 116-58-85. http://www.busik.pl.ua/
Общество
В связи с превышением порога заболеваемости учеников гриппом и ОРВИ, отныне в школе № 8 приостановлен учебный процесс. Карантин продлится с 20 по 22 февраля.
фото
В рамках недели военно-патриотического воспитания для допризывной молодежи учебных заведений Сум организовали военно-спортивные соревнования по стрельбе из боевого пистолета Макарова. Мероприятие, проходившее на базе Сумского центра первичной профессиональной подготовки «Академия полиции» Сумского филиала Харьковского национального университета внутренних дел, посвятили Дню чествования участников боевых действий на территории других государств. Участие в с...
фото
На линию 102 поступило сообщение о ДТП, которое случилось на улице Ильинской. Заявитель пояснил, что припарковал свой автомобиль Skoda Superb и пошел в супермаркет. Только мужчина вышел на улицу и подошел к транспортному средству, как к нему обратились неравнодушные граждане, которые сообщили, что только что неизвестный на автомобиле ЗАЗ Lanos наехал на его машину, а потом, не останавливаясь, оставил место ДТП. Всю имеющуюся информацию граждане передали па...
відео
Міський голова Олександр ЛИСЕНКО зустрівся із представниками Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) та компанії iC consulenten. Зібрались за «круглим столом», під час якого йшлось про підготовку та реалізацію проекту «Енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівель комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресами: вул. Троїцька, 28 та вул. І. Сірка, 3». До обгов...
видео
«Если этот проект станет вдохновением и будет полезным хотя бы одному жителю Сумщины, то это уже успех»,- поделилась мыслями основательница проекта #ZnayNashih Король Марина. Наша область и в частности родной город богат на людей, которых знают не только в Украине, а за ее переделами. Это и талантливые спортсмены, и успешные бизнесмены, учёные, дизайнеры, айтишники... Люди, достигшие успеха в своей сфере и объединенные тем, что родились в Сумской области....