• Головна
 • Рак горла: опис, лікування, симптоми, стадії і діагностика
Реклама
23:51, 19 вересня 2016 р.

Рак горла: опис, лікування, симптоми, стадії і діагностика

Реклама

Ракова пухлина в горлі (зів), голосовій коробці (гортань) або мигдалинах, класифікується як рак горла. Раком можуть бути уражені різні структури і області всередині горла. "Глотка" є медичною назвою горла, яке складається з трьох основних частин – носоглотки, ротоглотки і гортаноглотки. Якщо вам визначили такий діагноз, то завжди, перед тим як приступити до лікування раку горла, рекомендується отримати другу думку, щоб переконатися, що ваші діагнози і план лікування є точними. Увесь цей набір медичних послуг можна одразу отримати в такій клініці, як ця Cliniccyberknife.ru. Такі онкологічні клініки зазвичай мають увесь необхідний набір фахівців та обладнання, щоб обслужити пацієнта повністю в процесі від консультації до остаточного лікування.

Носоглотка – верхня частина горла, яка з'єднує задню частину носа з задньою частиною рота.

Ротоглотка розташована в задній частині рота. Вона з'єднує рот з горлом.

Гортаноглотка лежить нижче отвору гортані. Вона з'єднує ротоглотку і носоглотку.

Всі ці види раку також об'єднує таке загальне поняття, як "рак і пухлини голови і шиї" (рак ЛОР-органів).

Фактори ризику розвитку раку горла

 • Спосіб життя: вживання тютюну і алкоголю підвищує ризик розвитку раку гортані, трахеї, носа, губи, язика, слинних залоз. Встановлено, що ризик серед тих, хто палить, значно вище, ніж у тих, хто ні. Люди, які палять, а також зловживають алкоголем, більш схильні до розвитку раку голови і шиї.
 • Недостатнє харчування: погане харчування може викликати рак. Багато людей, які вживають алкоголь, мають погані харчові звички.
 • Вірус папіломи людини (ВПЛ): ВПЛ може викликати рак в задній частині горла, який називається раком ротової порожнини і глотки. Є більш ніж 100 типів вірусів папіломи людини (ВПЛ). Деякі з цих типів також можуть викликати рак шийки матки, піхви, вульви або статевого члена.
 • Пол: випадки онкології гортані і гортаноглотки в 4 рази частіше зустрічаються у чоловіків у порівнянні з жінками, тому що куріння і зловживання алкоголем, як правило, більше спостерігається у чоловіків.
 • Вік: рак горла частіше зустрічається у людей старше 65 років. Рак гортаноглотки розвивається багато років, тому він, як правило, не зустрічається у молодих людей.

Симптоми раку горла

Зазвичай, симптоми залежать від розміру і розташування ракових клітин. Деякі загальні ознаки і симптоми раку горла включають:

 • Зміни в голосі, такі як хрипота;
 • Одноразова або затяжна біль в горлі, яка триває більше 6 тижнів;
 • Проблеми з ковтанням;
 • Постійний кашель;
 • Вушна біль, яка триває протягом декількох тижнів;
 • Безпричинна втрата ваги;
 • біль в шиї.

Стадії

Стадія грає вирішальну роль у визначенні методів лікування раку горла.

Стадія 0: Попередня ракова стадія, коли пухлина не вторглася в тканини за межами горла.

Стадія I: Етап I вказує на наявність пухлини тільки в одній частині гортані. Зазвичай пухлина становить менше 7 см.

Стадія II: Пухлина виросла в іншій частині гортані. На даному етапі пухлина трохи більше, ніж 7 см.

III стадія: Стадія III вказує на поширення пухлини по всій гортані.

Стадія IV: Стадія IV означає, що пухлина досягла тканин тіла за межами гортані. Це може поширитися на лімфатичні вузли або віддалені органи.

Діагностика і тести

Під час свого першого призначення, лікар відзначить ваші симптоми і історію хвороби. Може бути виконана ларингоскопія, щоб отримати більш краще уявлення про ваше горло. Під час цієї процедури лікар оглядає гортань з дзеркалом або ларингоскопом.

Деякі діагностичні тести з зображенням, такі як комп'ютерна томографія (КТ), позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ), також можуть бути виконані, щоб отримати додаткову інформацію про стадії пухлини.

Якщо лікарі знаходять будь-які відхилення під час ларингоскопії, може бути замовлений тест біопсії, де зразок підозрюваної тканини видаляється для вивчення його в лабораторних умовах.

Чи може рак горла бути виявлений на ранній стадії?

На сьогоднішній день немає таких скринінг-тестів, щоб знайти рак гортані та гортаноглотки на ранній стадії. Такі типи раку часто важко знайти без будь-якої спеціалізованої діагностики. Проте, ці види раку можуть бути виявлені на ранній стадії, якщо ви вчасно звернете увагу на симптоми, наприклад, на голосові зміни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікуванняракугорла #ракгорла #рактрахеї #ракгортані
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...