Обмін посвідчення водія, відкриття інших категорій на право керування транспортними засобами

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» від 08.05.1993 № 340 отримання дубліката, заміна посвідчення водія, не придатного для використання або в зв'язку зі зміною особистих даних здійснюється при наявності ряду документів.

Документи для обміну водійського посвідчення:

• Паспорт громадянина України або документ, що його замінює.

• Діюча медична довідка відповідного зразка.

• Екзаменаційна картка водія.

• Квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги територіального сервісного центру РСЦ МВС в Сумській області.

• Копія ідентифікаційного коду.

Для заміни водійського посвідчення з відкриттям категорій «ВЕ», «С1Е», «СЕ», «D1Е», «DЕ», «D1» або «D» необхідно до вказаного переліку документів додати свідоцтво про закінчення курсів або інших установ, що мають право на навчання водіїв відповідної категорії.

Право на керування транспортними засобами категорії D надається особам, які мають посвідчення водія категорій В, С1, С, D1, Т або кількох з них, та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D.

Право на керування транспортними засобами категорії D1 надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, Т або кількох з них та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D1.

Право на керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та навички керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D більше одного року протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в сервісному центрі МВС практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів. Керування транспортним засобом підтверджується:

для осіб, що працюють водіями, - витягом з трудової книжки або довідкою з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу і його номерного знаку. Витяг із трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і скріплюється печаткою. У разі ліквідації підприємства витяг з трудової книжки засвідчується в установленому порядку;

для осіб, які керують власним транспортним засобом, - реєстраційними документами на такий транспортний засіб;

для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, - реєстраційними документами на такий транспортний засіб та документами, що надають право на користування ним, засвідченими в установленому порядку.

Іспити з навичок водіння складаються на транспортних засобах, обладнаних в установленому порядку.

Заміна водійського посвідчення в зв'язку з відкриттям нижчої категорії проводиться за наявності вказаного переліку документів, до яких необхідно додати посвідчення водія та довідку про закінчення курсу навчання керування транспортним засобом відповідної категорії. Як правило, тривалість курсу становить 20 годин.

посвідчення водія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі