Рік 2015: що вдалося зробити депутату від 162-го округу

Під час недавнього візиту в Україну друга особа політичної ієрархії США віце-президент Дж. Байден нагадав: Україна має нарешті дати раду корупції, яка іржею роз’їдає нашу державу. Самі українці відчувають це і в повсякденному житті, на побутовому рівні, і читаючи розслідування у ЗМІ стосовно хабарництва і розкрадань у найвищих ешелонах влади.

Тому вся парламентська фракція «Бактьівщини» і я особисто вбачаємо одним з основних завдань як інформування суспільства про корупцію топ-чиновників Україну, так і підготовку антикорупційних законопроектів.

Зі свого боку як голова підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності зробив протягом 2015 року все від мене залежне, щоб поставити надійний законодавчий заслін на шляху корупції. Ось лише кілька прикладів антикорупційних законопроектів, у підготовці яких наш комітет було визначено головним і в опрацюванні котрих я беру участь.

Проект змін до Кримінального процесуального кодексу України, спрямований на унеможливлення звільнення під заставу за корупційні злочини. Адже цією лазівкою в законі охоче користуються корумповані діячі як старої, так і нинішньої влади. Вносять мільйони, навіть десятки мільйонів гривень застави – а потім шукай вітру в полі. Астрономічні суми їх не лякають, тому що накрали на порядок більше. Ідеться, зокрема, про екс-депутата Партії регіонів Сергія Клюєва, так званих «діамантових прокурорів», колишніх керівників держслужби з надзвичайних ситуацій. Багато таких високопосадовців повтікали до Росії, країни-агресора, уникнувши справедливого покарання.

Ось чому законодавці нашого комітету запропонували, шоб запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не могли бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів.

Злодії і хабарники мають сидіти в тюрмі: ось логіка наших законодавчих ініціатив. Ще один законопроект передбачає посилення відповідальності за доведення підприємств до банкрутства. Неприпустимо, щоб і надалі підприємства штучно робили банкрутами, а потім приватизували за копійки. Держбюджет втрачає на цьому мільярди, навіть десятки мільярдів, а чинне законодавство передбачає за такі діяння лише порівняно невеликий штраф з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наш новий законопроект пропонує доповнити статтю 219 Кримінального кодексу України частиною другою, яка передбачає за доведення до банкрутства державного підприємства або підприємства з перевагою державної власності не лише штрафом від п’яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, але і позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Інші наші законопроекти передбачають посилення відповідальності за вчинення злочинів службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, до позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. А також відповідальності за порушення, пов’язані з корупційною складовою: зокрема, пропонується введення покарання за злочини особливої тяжкості, пов’язані з корупційною складовою, у вигляді довічного позбавлення волі. Детально розписані підстави для штрафування за корупцію, щоб ефективно поповнювати держбюджет.

Фракція «Батьківщини» зробить все, щоб Верховна Рада проголосувала за ці та інші закони, спрямовані на боротьбу з корупцією.

Крім того, ми разом з Головою Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності депутатом А.Кожем’якіним та з колегами з інших парламентських фракцій підготували та зареєстрували законопроект № 2133а, який дає законодавчі підстави та інструменти для боротьби з новим і грізним видом злочинності – кіберзлочинністю. Ідеться не лише про дедалі частіші випадки викрадень коштів з банківських коштів та карток «умільцями»-хакерами. В умовах гібридної війни, яку розв’язали проти України, необхідно ефективно захищати наш кіберпростір від спроб ворога використати його для воєнних дій. Для пропаганди сепаратизму, насильства, поширення деморалізуючої дезінформації тощо. Тому ми дали чітку класифікацію видів кіберзлочинів (цього немає зовсім в нинішньому законодавстві), передбачили покарання за них і прагнемо наділити Службу безпеки України та Нацкомісію з питань регулювання зв’язку та інформатизації всіма необхідними повноваженням для боротьби з цією загрозою національній безпеці України.

Ще одна форма моєї роботи, як законодавця, – подача депутатських запитів до міністерств та відомств. Серед останніх - щодо встановлення справедливих тарифів на житлово-комунальні послуги, електроенергію та водопостачання для мешканців Сумської області; щодо окремих проблемних питань при реалізації вимог законодавства про працю в освітній галузі в Лебединському, Охтирському, Тростянецькому, Великописарівському та інших районах Сумської області; щодо недопущення закриття відділень "Укрпошти" в сільській місцевості Лебединського, Охтирського, Тростянецького, Великописарівського та інших районів Сумської області.  Також мої запити стосувалися виділення коштів з держбюджету на водогони, артезіанські свердловини, лікарні та інші соціальні об’єкти в населених пунктах 162 округу. Дещо вдається реалізувати.

Так, у березні надіслав запит прем’єр-міністру А.Яценюку щодо завершення будівництва і введення в експлуатацію приміщення лікарняного комплексу Охтирської центральної районної лікарні. Перший корпус уже працює і там лікують мешканців Охтирки. Тримаю на контролі і завершення робіт у другому корпусі, весь час «смикаю» владу на всіх рівнях.

При складенні депутатських запитів, звісно, беру до уваги звернення не лише жителів свого 162-го округу, а й інших районів Сумщини.

Робота в новій якості народного депутата України, звичайно, дає додаткові можливості впливу на владу. Але разом з тим відкриває і нові «грані» інертності, цинізму та продажності державних чиновників. Тому далеко не все із запланованого вдалося виконати. Проте дорогу здолає лише той, хто йде по ній.

Попередні результати місцевих виборів 25 жовтня на Сумщині свідчать про те, що велика робота обласного осередку «Батьківщини» дала свої плоди. Досить сказати, що «Батьківшина» здобула на виборах до облради 17,3%, а «батьківщинівця» Семена Салтенко обрано Головою областної ради і до міськради Сум – 25%, наш представник Олександр Лисенко став мером Сум. Широке представлення в органах місцевого самоврядування «Батьківщини» та інших демократичних сил дозволить нейтралізувати сумнозвісний «адмінресурс» влади, створити умови для подолання корупції місцевих «князьків» при розподілі коштів місцевих бюджетів. В той же час, у закон про місцеві вибори потрібно вносити значні зміни, оскільки він містить серйозні недоліки.

«Батьківщина» добилася включення у новий закон дуже важливих норм стосовно механізму відкликання депутата, який не виправдав довіри виборців. Але реальних відкритих списків немає, права проголосувати позбулися внутрішньо переміщені особи. Багато питань до системи захисту бюлетенів.

Взяв участь і у процесі реформування правоохоронних органів. Був призначений ВР України членом конкурсної комісії з проведення відкритого конкурсу з обрання кандидатів на адміністративні посади в місцевих прокуратурах Сумської, Полтавськох, Харьківської та Луганської областей. Довелося відсіювати багатьох скомпрометованих і корумпованих осіб, які знову рвалися до «годівнички».

Як і всі депутати «Батьківщини», не голосував за урядовий проект державного бюджету на 2016 рік. Нашу позицію чітко висловила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко: новий бюджет – це продовження корупції та економічної руйнації держави. Цим бюджетом скасовується 32 закони, які забезпечували соціальні виплати. Він продовжує провальну антинародну соціальну, економічну і тарифну політику уряду Яценюка. За такий бюджет голосувати було неприпустимо.

22 січня ми святкуємо День соборності України. В цей день в 1919 році був проголошений Акт возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. В ті буремні роки шанс на створення самостійної, соборної і суверенної України було змарновано. Не в останню чергу – через те, що різні українські патріотичні сили так і не досягли справжньої єдності. Через те, що влада тодішня так і не стала єдиною командою, не виробила єдиної і справді народної соціально-економічної політики, не зуміла створити сильних і обороноздатних збройних сил. Тому все скінчилося окупацією України і її розділом між Росією та Польщею.

Ось чому «Батьківщина» закликає винести уроки з історії столітньої давнини і не повторювати помилок минулого. Нам потрібна політична і адміністративна єдність держави як запорука її потужності і життєздатності. Тому наша фракція і не виходить сьогодні з парламентсько-урядової коаліції, хоча має багато дуже серйозних запитань до уряду і парламентської більшості.

На ПРАВАХ PR

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
353 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Происшествия
46-летняя пассажирка «Мерседеса» погибла, шестеро в больнице. Речь идет о пассажирах зарегистрированного в Сумах микроавтобуса, который вчера попал в аварию под Пирятином. Все пассажиры и водитель автомобиля - жители Сум и Сумской области. Сейчас они находятся в Пирятинской районной больнице. Об этом сообщил пресс-секретарь Нацполиции Полтавщины Юрий Сулаев, пишет UA:Суми. Как сообщил начальник управления Государственной службы Украины по безопасности на т...
адреса
В среду, 26 сентября, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с работами на электрооборудовании, воздушных линиях и подключением новых абонентов.
Новости компаний
С древних времен серебру приписывали особые магические свойства. Считали, что оно способно оберегать владельца от всего дурного. Некоторые до сих пор уверены, что внезапное чернение серебряного украшения связано с тем, что оно приняло удар на себя. Но если честно, чернение может быть и естественным процессом окисления металла. С этим более-менее понятно. А как трактовать то, что вот уже сколько дней подряд вам снится серебряное кольцо. Это понятно с теми,...
фото
Происшествие случилось 4 августа, на улице Юбилейной. Тогда, утром, около 6 часов, неизвестный на автомобиле ВАЗ-2105 не выбрал безопасную скорость, после чего не справился с управлением и выехав за пределы проезжей части совершил наезд на электроопору. На момент приезда патрульных на место происшествия водитель его оставил в неизвестном направлении. Стражи порядка оформили место ДТП и начали устанавливать виновника происшествия. Впоследствии, работники от...
Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
фото
Конотопской местной прокуратурой во вторник, 25 сентября 2018, задержанному накануне голове врачебно-квалификационной комиссии одной из городских больниц области сообщено о подозрении по ч. 3 ст. 368 (вымогательство и получение неправомерной выгоды должностным лицом) УК Украины. Напоминаем, что председатель комиссии требовал от участника Операции объединенных сил 140 тыс. грн за положительное заключение о необходимости установления инвалидности. Неправомер...
Общество
В ночь с 26 на 27 сентября будет приостановлена ​​работа Ново-Оболонской насосной станции в связи с проведением аварийно-ремонтных работ. Водозабор не будет работать с 22:00. В ночное время будет отсутствовать водоснабжение домов района Тимирязевка, ул. Г. Кондратьева, ул. Гамалея, ул. Героев Небесной Сотни, ул. Петропавловская и прилегающих улиц. После завершения ремонтных работ водоснабжение будет восстановлено. После завершения работ водоснабжение будет...
Общество
В городской клинической больнице № 1 проводили ремонт лестницы стационарного корпуса, гинекологического отделения, кровли стационара и хирургического отделения. В городской клинической больнице № 4 капитально ремонтировали пищеблок, завершили ремонт овощехранилища и ввели в эксплуатацию лифт в поликлиническом отделении № 1. Между тем, в городской клинической больнице № 5 занимались мелким текущим ремонтом стационарных отделений и поликлиники. В городской д...
Общество
В связи с ремонтом дороги, в среду, 26 сентября, будет ограничено движение транспорта на одном из участков по ул. Троицкая. Речь идет об отрезке дороги от ул. Ивана Деревянко до ул. Новоместенская, где в тот день на проезжей части будут укладывать верхний слой асфальтобетонного покрытия. Из-за этого с 8:00 до 19:00 данный участок с дороги будет закрыт для транспорта.