• Головна
  • Вадим Івченко: Треба розширити джерела формування доходів бюджетів сіл і селищ
14:40, 20 січня 2016 р.

Вадим Івченко: Треба розширити джерела формування доходів бюджетів сіл і селищ

Народні депутати від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко та Іван Кириленко зареєстрували проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення (№3754).

За словами Вадима Івченка, необхідність цього законопроекту обумовлена як «поспішністю прийняття змін до Бюджетного кодексу України, так і відсутністю апробації норм і широкого обговорення його положень з представниками громад».

«Вважаю, що чинні положення Бюджетного кодексу України мають низку недоліків, які ускладнюють можливість фінансового забезпечення об’єктів соціально-культурної сфери, освіти, медичних закладів і утримання органів місцевого самоврядування із бюджетів місцевого самоврядування», – пояснив він.

Розповідаючи про законопроект №3754, народний депутат від «Батьківщини» зазначив, що ним вносяться зміни до низки статей Бюджетного кодексу України, згідно з якими уточнюються окремі норми кодексу, зокрема щодо розширення джерел формування доходів бюджетів сіл і селищ за рахунок запровадження розподілу податку на доходи фізичних осіб, що передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських і селищних бюджетів.

Як зауважив Івченко, за чинного розподілу ПДФО бюджети місцевого самоврядування рівня села і селища залишаються майже повністю позбавленими фінансового ресурсу, навіть на забезпечення утримання апаратів сільських і селищних рад.

Також відповідним документом запропоновано до об’єднання міст районного значення в територіальні громади, тимчасово привести доходи та видатки міст районного значення до доходів і видатків міст обласного значення із обмеженнями щодо видаткових повноважень, а саме – не передавати на фінансове забезпечення з міст районного значення ПТУ і технікуми, соціальний захист, медико-санітарну освіту.

«Прийняття зазначеного законопроекту дозволить підвищити фінансову самодостатність бюджетів сіл, селищ і міст районного значення», – зазначив Вадим Івченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Батьківщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...