Вже давно Китай зарекомендував себе, як світова фабрика, що виробляє і експортує абсолютно все. В Україні представлений різноманітний асортимент китайської продукції. Тому багато українських підприємців хочуть будувати та розвивати бізнес з Піднебесною. Сьогодні найактуальніше питання – як знайти надійного постачальника з Китаю?

Що шукаємо? 

Закупівля у Китаї починається з першого та найважчого – товару, який ви шукаєте. Серед різноманіття продукції потрібно виділити те, що будете закупати. Це автоматично звузить список постачальників. Замовник повинен сформулювати основні характеристики товару, виходячи з особливостей ринку та попиту покупців. Але частіше за все, саме на практиці, замовник сам не розуміє, що хоче закупити, - тому пошук постачальника стає складним.

Щоб полегшити собі життя, потрібно визначитися з такими пунктами:

·       яка у вас бізнес-модель

·       яка категорія товару цікавить

·       який тип постачальника потрібен

Якщо у вас визначена бізнес-модель, ви знаєте, що хочете закупити, то потрібно визначитися з тим, у кого будете замовляти.

Які бувають типи постачальників з Китаю

Компанії-виробники. До них належать фабрики та заводи. Зазвичай вони хочуть працювати з оптовими замовниками. Їм вигідно продавати оптові партії постійним клієнтам. Компанії-виробники орієнтовані на середній та великий бізнеси. Виходячи з досвіду, вони пропонують кращі умови після кількох угод.  

Посередники, трейдери. Займаються перепродажем товарів від виробників. Самі нічого не виробляють. Це непоганий варіант для підприємців, що хочуть співпрацювати з кількома виробниками. Звичайно, вартість товару у посередників буде дещо вища.

Якщо ви хочете довготривалу співпрацю за вигідною ціною, то радимо працювати з компаніями-виробниками напряму. Але варто знати, що у них є головна вимога до замовника - MOQ (мінімальна кількость товару для замовлення). Замовлення не може бути меншим, ніж оговорена кількість.   

 

Де шукати надійного постачальника

Існує кілька способів. Найпростіший: ввести запит «постачальник з Китаю» в інтернеті та розглядати пропозиції. Другий спосіб – поїхати до Піднебесної особисто на виставки, ярмарки, які часто тут проходять. Спосіб непоганий – можна особисто познайомитися з постачальником, поїхати на фабрику, але це потребує часу та коштів.

Найкращій варіант – торговельні майданчики. Китайські постачальники вже давно успішно реалізують товар на онлайн-платформах. Радимо платформу Alibaba, яка існує з 1999 року. Тут зібрані пропозиції від всіх китайських постачальників, але є й посередники. Сайт орієнтований на іноземного замовника, але краще спілкуватися англійською.

В процесі пошуку на Alibaba потрібно дивитися на рейтинг постачальника. Він позначений діамантом. Рейтинг показує кількість замовлень, що були зроблені у постачальника. Чим їх більше, тим краще – постачальник більш надійний. Перевірте також статус постачальника. У будь-якому випадку, радимо починати співпрацю з пробного замовлення, щоб переконатися у надійності постачальника та звести до мінімуму фінансові втрати.

 При цьому не треба забувати про імовірність натрапити на шахраїв, бо, на жаль, їх дуже багато. Перевіряйте інформацію, що убезпечити себе від несумлінного постачальника.     

Якщо ви новачок у питаннях бізнесу з Китаєм, або не хочете витрачати час на пошук постачальника, то компанія M3Cargo візьме на себе всі ці питання. А ще - надаємо послуги з перевірки товару та виробника за допомогою наших інспекторів в Китаї.