• Головна
  • Спорт – це стиль життя. Треба зробити все, щоб до нього долучалося все більше людей
15:43, 16 вересня 2015 р.

Спорт – це стиль життя. Треба зробити все, щоб до нього долучалося все більше людей

Вадим ВАЩЕНКО, голова Сумської міської організації політичної партії «Рідне місто»

12 вересня 2015 року в нашій країні шанували людей спорту, всіх, хто долучається до фізичної культури. Це свято багатьох поколінь, які представляють спорт професійний і любительський, які ним займаються для душі і підтримки «здорового духу у здоровому тілі». Для себе особисто я давно зробив висновок, що спорт – це стиль життя. В юності, військовим, під час служби у військовому окрузі займався боксом. На жаль, професійну стежку тут довелося облишити через травму, але для себе постійно займаюсь тенісом і волейболом. Вважаю, що спорт гартує характер, зміцнює дружні зв’язки, навіть відносини між людьми вибудовує по-іншому. А тому ця сфера є важливою для соціального розвитку всіх без виключення територіальних громад, не вибираючи, багаточисельна вона чи й зовсім невелика.

Спорт – категорія успіху, престижу, іміджу. Коли ми говоримо, що Суми – місто олімпійської слави, це підтверджено успіхами наших уславлених олімпійських чемпіонів, чиї імена вписані в історію олімпійського спорту. Але давайте звернемо увагу, що і Володимир Голубничий, і Олександр Шапаренко виростали зі спорту масового, який був доступний усім. І у мене також є таке бажання: зробити все можливе, щоб спорт, особливо дитячий, був доступний якомога більшій кількості наших міських дітей.

Коли ми говоримо про спорт, потрібно враховувати його багатоаспектність: масовий спорт, професійний, аж до олімпійських видів, а також не забуваємо й про фізичну культуру. І якщо олімпійські види спорту для держави є пріоритетними, то спорт масовий виживає за залишковим принципом. На жаль. Недостатньо фінансується дитячий спорт, який сьогодні більше тримається на тренерах – відданих своїй справі людях та батьківських бажаннях підтримати дитину. А тепер давайте чесно відповімо на запитання: чи всі батьки у цих економічних умовах спроможні сплачувати за послуги тренера, спортивну форму, участь у змаганнях? Зрозуміло, ні. Але якщо ми ставимо пріоритет – розвиток майбутніх поколінь, здорової нації, ми повинні зробити все, щоб долучити дітей до занять спортом. І тоді не буде тієї ганебної статистики, за якою сьогодні українські підлітки називаються у перших за показником вживання алкогольних напоїв, не буде стільки хворих дітей. І заради цього треба працювати: у рідному місті, на своїй вулиці. Спорту ніколи не буде забагато. Спорт шкільний, змагання у трудових колективах, між підприємствами галузі – це має ввійти в практику життя кожного міста і селища, згуртувати і об’єднати.

Зважаючи на те, що в соціумі все більше говорять про розбудову громадянського суспільства, сьогодні чітко вибудовуються лідери у конкретних громадах, думаю, ми зможемо змінити ситуацію. І тоді громада може бути зацікавлена у додаткових коштах для фінансування спортивних заходів і через своїх представників у радах міст і сіл ініціювати виділення таких коштів, контроль над ними. Джерела фінансування спорту можуть бути різними – тільки б це стало нашою спільною справою. Але я вірю, що так і буде, адже сучасна громада – це громада людей здорового способу життя. І в команді сумської міської організації політичної партії «Рідне місто» є особистості, які досягли успіхів у тих чи інших видах змагань: Денис Курбатов, Руслан Голоперов, Олег Дубицький.

І якщо до нас приєднаються ще однодумці, яким також небайдужі ці питання, ми зможемо зробити більше, адже здоров’я нації, у тому числі й сумчан – наш пріоритет. Буде здоров’я, прийдуть успіхи, людина реалізує себе на благо громади.

На правах PR

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ващенко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...