22:43, 19 лютого 2015 р.

Історія взуття

Історія взуття веде свій початок з глибокої давнини. У стародавніх цивілізаціях, що розкинулися уздовж теплих вод Середземного моря, люди ходили босоніж. І тільки самі високопоставлені аристократи носили взуття. Старовинні сандалі були зроблені з пальмового листя, очерету або шкур тварин.

Сандалії складалися з підошви, яка трималася на нозі за допомогою складної системи ремінців. Високородні жінки стародавнього світу, крім сандалій, носили на ногах золоті браслети. У ті часи жіноче взуття від інтернет-магазину "ЕтноДім" ще не існувало.

Стародавні ассірійці і євреї носили взуття sз вовни, шкіри та дерева. А солдати носили взуття sз міді та заліза. Стародавні греки носили особливі сандалі sз задником. Такі сандалі виліплені sз мармуру, їх «носять» давньогрецькі статуї.

У Стародавньому Римі патриції носили шкіряне взуття, яке повністю закривало ногу до щиколотки, а плебеї і бідняки носили дерев'яне взуття. Жінки Стародавнього Риму носили відкриті сандалі, а у римських імператриць підошви сандалій були виготовлені з золота.

У всі часи жіноче взуття була прихована під довгими сукнями, але, тим не менш, для самих представниць прекрасної статі вона була дуже важлива. Аристократки носили туфлі із золотої парчі, а представниці простих станів - дерев'яні туфлі, які називалися сабо. 

Ще одне старовинне винахід - платформа. Сьогодні взуття на платформі носять як данину моді, а в шістнадцятому столітті взуття на платформі була жорсткою необхідністю. Її носили для того, щоб не забруднитися в багнюці, адже в ті часи на вулицях Європи не було тротуарів.

Серед знатних жінок Європи дуже популярні були м'які тапочки, зроблені з коштовних тканин - парчі та шовку. Звичайно, такі туфельки швидко промокали, але знатні пані тієї епохи не ходили пішки по вулиці. Для тих же, хто був змушений ходити пішки, дуже актуальними були туфлі на високих дерев'яних підошвах або навіть зроблені з цільного шматка дерева.

В епоху правління англійської королеви Єлизавети вперше були введені в моду туфлі на підборах. Крім того, Єлизавета також ввела в моду і більш короткі спідниці. Вона пишалася своїми маленькими ногами і хотіла, щоб люди їх бачили. Каблуки в той час фарбували в різні кольори - червоний, рожевий, блакитний, шафрано-жовтий.

До вісімнадцятого століття туфлі не ділилися на праві і ліві. Саме в цей період в моду увійшли взуттєві «мови» і оброблені металом отвори для шнурків. У наступному столітті для виготовлення взуття стали використовувати гуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...