• Головна
  • Сумська область: рятувальники перевірили забезпечення пожежної безпеки лісів (ФОТО)
Фото
18:24, 29 серпня 2014 р.

Сумська область: рятувальники перевірили забезпечення пожежної безпеки лісів (ФОТО)

Фото

Сумщина один з регіонів України багатих лісами, які покривають 460 тис. га території області. Проте, щороку над цим надбанням природи нависає загроза пожеж. І лише завдяки спільним заходам рятувальників, лісівників та органів влади, - ситуація знаходиться під контролем. А кількість лісових пожеж, у порівнянні з минулими роками, зменшується. Але, навіть одне таке загоряння дуже швидко набирає великих масштабів, створюючи небезпеку як для лісів так і розташованих поруч сільгоспугідь, об’єктів життєзабезпечення і навіть цілих населених пунктів. Його приборкання потребує значних сил і засобів. Так, на Охтирщині через пожежу сухої рослинності існував ризик перекидання вогню на ліс та об’єкт нафтогазовидобувної промисловості. Навіть у Сумах загоряння лісової підстилки загрожувало дитячим оздоровчим таборам в урочищі «Баранівка» та пологовому будинку в районі Басів. Загалом, у поточному році на гасіння таких загорянь лише від пожежно-рятувальної служби області залучалось більше 120 чоловік особового складу та 41 одиниця техніки.

Важливу роль у протидії лісовим пожежам відіграє забезпечення належного протипожежного режиму в природних екосистемах. Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводиться постійний моніторинг оперативної обстановки. У взаємодії з підрозділами Держлісгоспу та Агролісгоспу здійснюється оперативне реагування на факти загорянь у лісах. Упродовж пожежонебезпечного періоду проводяться спільні рейди з наданням практичної допомоги щодо забезпечення пожежної безпеки на підвідомчих організаціям-лісокористувачам територіях і об’єктах, готовності лісових пожежних станцій.

Останнє таке відпрацювання провели у Лебединському районі працівники територіального органу Державного нагляду та контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки спільно з представниками обласного управління лісового та мисливського господарства, на утриманні якого знаходиться 60,8% земель лісового фонду Сумщини.

Насадження ДП «Лебединське лісове господарство» є одними з найбільш пожежонебезпечних серед структурних підрозділів обласного Держлісгоспу. Оскільки значну частину їх складають хвойні ліси. У поточному році тут сталося 14 пожеж. Одне з наймасштабніших загорянь з трьома осередками виникло 1 липня на територіях Боровенського лісництва поблизу с.Будилка. На його приборкання довелось залучити значні сили рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій, лісівників, сільських вогнеборців та 8 одиниць пожежної і спеціальної техніки. Вогнем було пошкоджено понад 12 га лісових насаджень. Злагодженими та вмілими діями підрозділів вдалось вберегти від вогню розташований неподалік населений пункт та уникнути значних збитків.

Щоб запобігти таким випадкам, у Лебединському лісгоспі встановлена телевізійна система відео спостереження, яка дозволяє фіксувати пожежі на відстані близько 30 км. На території лісового фонду влаштовані мінералізовані смуги для недопущення поширення вогню. З метою виявлення порушників лісового законодавства та правил пожежної безпеки діє рейдова бригада, яка на службовому транспорті патрулює ліси. У поточному році нею вже складено 29 протоколів за адміністративні правопорушення. Проте, головна мета не наказати людей, а попередити виникнення лісових пожеж та застерегти населення про необхідність дотримання правил пожежної безпеки.

При кожному лісництві є опорні пункти з пожежним та іншим спеціальним інвентарем, що дозволяє ліквідовувати загоряння у початковій стадії. А безпосередньо у Лебединському лісгоспі діє лісова пожежна станція забезпечена двома пожежними автомобілями. Її працівники готові відреагувати на будь-які пожежі на підконтрольній території, а за необхідності, надати допомогу і в приборканні інших загорянь в районі.

Працівники лісової галузі продемонстрували у дії свою систему з виявлення та ліквідації пожеж. Була відпрацьована ситуація з виникнення загоряння на території лісового фонду. Черговий оператор відео спостереження виявив дим в одному з кварталів лісництва. На місце направили особовий склад лісопожежної станції, який швидко ліквідував умовну пожежу.

За словами заступника начальника відділу управління лісового та мисливського господарства Олександра Бані, обласним Держлісгоспом вживаються всі заходи щодо збереження лісового фонду від пожеж. Щорічно збільшуються витрати на ці потреби. На оснащенні знаходиться 20 одиниць пожежної та пристосованої техніки, 16 цистерн, 82 трактори з ґрунтообробним обладнанням, 20 мотопомп, 395 ранцевих вогнегасників та інший необхідний інвентар. За допомогою 12 телевізійних систем контролюється ситуація у лісах. Також, здійснюються наземні та авіапатрулювання підвідомчих територій. У взаємодії з підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій та органами влади проводиться активна масово-роз’яснювальна робота серед населення через засоби масової інформації, безпосередні бесіди на протипожежну та природоохоронну тематику, встановлено близько 500 застережувальних стендів, пано, плакатів.

Безмежні лісові масиви Сумщини є безцінними «зеленими легенями» регіону та виконують багато інших корисних функцій. Лісівники разом з рятувальниками готові захистити їх від руйнівної сили вогню. Проте, кожен мешканець області повинен усвідомити, що охорона лісу від пожеж це моральний обов’язок кожного оскільки це наше спільне багатство. А для цього треба відповідально поставитися до вимог правил пожежної безпеки у лісах!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рятувальники #пожежна безпека лісів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...