Каско (страхування каско) – це популярний вид страхування транспортних засобів від можливих ризиків, які виникають на будь-якому етапі експлуатації авто. Тому  – це розумний різновид страхування серед існуючих. Під «частковим каско» розуміють можливість покривання деяких ризиків, тоді як «повне каско» – це доступний вид страхування, який захищає від ризиків будь-якого ступеню.

Страхування каско є необхідною процедурою тільки для власників транспортних засобів, проте воно не включає в себе страхування щодо відповідальності водія перед третіми особами; страхування пасажирів і, відповідно, водія; майна, яке перевозять у транспортному засобі (але це вже є страхуванням карго).

Об’єктами каско страхування є виключно засоби наземного транспорту – це легкові, вантажні, спеціальні автомобілі; причепи; мотоцикли та інші подібні транспортні засоби наземного пересування. Для цього вказані види транспорту повинні належати фізичним особам або юридичним, а також додаткові устаткування та обладнання, що входять у власність Страхувальника на правах власності, розпорядження або користування.

Здійснення страхування проходить за тарифами, які складаються з поточним урахуванням характеру використання транспорту, типу цього засобу, стану зберігання, його віку та вартості. До вказаних характерних моментів варто брати до уваги також й стан водія, кожен з випадків ДТП, в тому числі й тривалість поточного страхування з подібними їм чинними факторами.

Проте варто відзначити й існуючі ризики для кожного власника авто, серед яких відзначаються: викрадення, знищення, пошкодження або отримані збитки через незначні пошкодження, а також конструктивне знищення якихось важливих елементів, механізмів та корпусу транспортного засобу. До вище вказано не відноситься виконання страхування кожного з пасажирів автомобіля, а також майна, яке вони перевозять, діючого екіпажу та тієї відповідальності, що виникає перед третіми особами.

Отже, страхова сума – це кількість наявних фінансів, кількістю яких певна особа (Страховик) повинен провести операцію щодо виплати грошей лише у тому випадку, коли виникає необхідність у відповідних діях щодо вирішення проблемної ситуації. Вказана сума розраховується у межах дійсної ринкової вартості авто (або іншого наземного транспортного засобу) на момент складання договору страхування.