• Головна
  • Звернення прокурора Сумської області Володимира Петрова у зв’язку з проведенням позачергових виборів Президента України
15:27, 24 травня 2014 р.

Звернення прокурора Сумської області Володимира Петрова у зв’язку з проведенням позачергових виборів Президента України

25 травня поточного року на всіх нас чекає визначна подія в житті і розвитку нашої держави – відбудуться позачергові вибори Президента України. Постановою Верховної Ради України від 22 лютого цього року призначено позачергові вибори Президента України на 25 травня.

З метою забезпечення неухильного додержання вимог законів під час проведення виборчої кампанії органи прокуратури відповідно до визначеної законодавством компетенції здійснюють своєчасне та ефективне реагування на факти порушень законодавства про вибори.

Звертаю увагу, що органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства, зокрема виборчими комісіями.

Відповідно до положень законодавства про вибори організацію підготовки і проведення виборів, реалізацію і захист виборчих прав громадян України, дотримання принципів і засад виборчого процесу, контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори та однакове застосування його по всій території України забезпечує Центральна виборча комісія.

Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють окружні та дільничні виборчі комісії.

Ніхто не має права втручатися у діяльність виборчих комісій за винятком випадків, передбачених законом. Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності з приводу виборів Президента України чітко визначений Законом «Про вибори Президента України».

Всі (без винятку) скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом.

Виборча комісія зобов'язана розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень, та за результатами прийняти постанову. Члени окружної та дільничної виборчих комісій мають право приймати документи, заяви і скарги, що надійшли до відповідної виборчої комісії.

Скарга виборця або іншого суб’єкта на порушення виборчого законодавства підлягає направленню виборчою комісією до органів прокуратури на підставі рішення, яке прийнято за результатами розгляду питання на її засіданні у разі виявлення ознак кримінального чи іншого правопорушення та з урахуванням компетенції правоохоронного органу.

Відповідно до Конституції України органи прокуратури забезпечують нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина під час виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування вимог виборчого законодавства.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень.

Скарги з приводу матеріально-технічного забезпечення роботи виборчих комісій підлягають обов’язковому попередньому розгляду на засіданні відповідної окружної виборчої комісії.

Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідних дільничної чи окружної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі не включення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Громадянин особисто подає скаргу до дільничної або окружної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців.

Хочу звернути увагу, що законодавством встановлена кримінальна, адміністративна та інша відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України.

Зокрема, Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи їх фальсифікацію, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії. За, що передбачена кримінальна відповдальність до 5 років позбавлення волі.

Досудове розслідування вказаних кримінальних правопорушень здійснюють слідчі органи внутрішніх справ за виключенням таких, що вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище .

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначена відповідальність за протиправні посягання на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення.

Під час виборчого процесу органи прокуратури здійснюють свою діяльність в межах чинного законодавства, не беруть участі у будь-якій передвиборній агітації, не допускають втягування працівників прокуратури у політичні процеси.

 

З метою забезпечення неухильного додержання вимог законів під час проведення позачергових виборів Президента України, своєчасного та ефективного реагування на факти порушень законодавства про вибори, конституційних прав громадян у прокуратурі Сумської області та на місцях утворені робочі групи, складені графіки чергування працівників 24 та 25 травня.

Також у ці дні працюватиме «телефон гарячої лінії» при прокуратурі Сумської області (0542) 22 – 60 – 11.

Закликаю усіх громадян діяти виключно в межах чинного законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокурор #вибори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...